Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростната кутия на SDI


amg

Recommended Posts

Здравейте, преди 6к. км правих рейка и помпа сега се скапа кутията.

Фабия 2006г. SDI преди два дена чух леко почукване при изкачване на лек байр което беше почукване 2-3 пъти леко наподобяващо на звука при проблем с каре.Веднага я вкарах в сервиз там казаха  ,,че окачването си е ОК и си я взех/събота е/.Днес понеделник дали съм я карал 20-30 км. на два три пъти  се чу това потракване и се качих на околовръсното / в София се случват нещата/ и набирам до към 50-60 км и като взе  да тресе цялата предница ама жестоко.Пътна помощ..........и в сервиза с лост пробваха пак цялото окачване и в един момент пипнаха вътрешното каре играе след това и другото вътрешно и то играе- буташ едното то и другото се мести.Свалиха кутията обаче там където ги карали на техен човек се дърпал и с две думи неще да даде гаранция никаква.

И сега дилемата втора употреба или някъде да се ремонтира ама сервиза в които е колата нямали друг  човек за скорости.

Препоръчайте в София къде мога да я ремонтирам евентуално и някой ако е играл мача да ме ориентира какво му е излязло като кинти и доволен ли е.

Тези дето свалиха кутията казвач ,че е за смяна на всички лагери - информативно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти всеки уважаващ се майстор ги ремонтира, но цената е висока щом не ти дава гаранция не се навивай втора употреба е до късмет иначе по-евтино,но сигурно се намира трудно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай “Автокомплекс РС”. Има тема тук и мисля, че някой беше правил скорости. Не съм сигурен, но може да погледнеш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при Фабия дали е същото , но Поло имат проблем с касетата на диференциала .. при всички случаи ще ти трябвя друга кутия (ако е това) .. може и лагерите да е строшила (това е по-малката беля)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дето свалиха кутията казаха че е само за смяна на лагери ама дали може да се каже без да е отворена самата кутия.Проблеми със превключване на скорости съм нямал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може без да се разглоби .. механизма на скоростите няма нищо общо .. демек това , което се е случило няма симптоми .. ако са лагери (като се замисля) трябва да е имало поне виене .. дано не съм прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутии се продават доста ама не са от Фабия  а се намират от поло 96г. има една по конкретно и от голф 00г.

Майсторите ми казаха ,че щом са от sdi няма проблем ,обаче като звънях и търсих някой търговци ми казаха ,че имали все пак разлики.

Някой ако е наясно да каже за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлики (най-малко в захвата) .. ако намериш кой да разхлупи и слагаш диференциала (ако е от тези с нитовете и се е разпаднал) , намушваш другия (на Голф 4 мисля е с болтове) и си караш , но първо трябва да я разхлупиш и да видиш какво точно се е счупило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се стигне до вариант да се взима друга какво трябва да се гледа и може ли въобще да се разбере доколко е читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я оставих моята кутия за смяна на лагери на диференциала ,казаха ми че всичко друго е точно и фактура ще дадат и гаранция казаха че има..........

Ще драсна тези дни като я накачулят колицата какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тези дето сваляха кутията и тези дето я ремонтираха казаха че масло е имало и поизтекло и на двете места.

Става 2-3 дни вече колата е в движение навъртях към 70-80км.градско.За сега са наред нещата ,скоростите си влизат все пак с ново масалце са (те и преди си влизаха без грешка).Сложих нов съединител ,рециклират полуоските,смених някакъв тампон на мотора отдолу-майстора му казва кокал и те така доста се разкеших ама да видим.

Когато вземах колата от сервиза ми направи впечатление, че по борд.комп ми даде че имам гориво за 150км а стрелката на нивомери бе малко под средата.

Ходих заредих до горе 28л.  събра и компа на пълен резервоар  ми даде че имам гориво за 540км(винаги го пълня до горе и друг път ми дава за 830-840км)и  сега шах с пешката.Това което ми роди главата да разскача акумулатора за 30ина мин.закачих и от 540 преди сега ми показва че имам гориво за 410км.Иначе другите данни ми се струва ,че са коректни.Лампи по таблото не светят явно има някакъв пиниз дайте жокер.Ако се закачи на Вагком нещо ще може ли да се види или направи от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра изчислява на базата на последните часове/километри , та изкарай я на Околовръстното , направи един тигел и ще направи нови изчисления ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с тигела е най-лесно ,ще се пробва.Даже сега ме сърбят крачетата ама ще изчака до утре ,че жулнах едно голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на околовръстното я качих вече 2,3 пъти и понавървях км. Показанията за оставащ пробег с наличното гориво настина се покоригираха.

Все още се ослушвам за хлоп-троп да се надявам ,че няма скоро да го чувам.

Огромни благодарности към колегите който помогнаха с инфо и на всички безаварийно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Безаварийно колега! Кутийте с нитове на диференциала са на голф 4 и само на 1.4 и 1.6 мотори. А ако не е тайна на колко хиляди км е фабията или не е ясно със сигурност колко са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 305х. е колата.Тези дето ремонтираха кутията казаха,че е отваряна някога и са подменяни части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.