Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Парктроник проблем


sauber

Recommended Posts

Привет,

Преди известно време парктроника ми спря. Оказа се проблемен датчик. Подмених го и си заработи. Сроко след това умря втори датчик. Подмених и него, сигнализацията пак тръгна. Преди около 2-3 седмици пак спря. Казах си, че е датчик. Тъкмо трябваше да вкарвам колата за боядисване, а задната броня беше също в плана. Взех направо два датчика за да се подменят всички с нови. Момчетата го направиха и...парктроника не работи. Всички датчици са изправни, ако може да се има доверие на диагностичният тест, при който се залепваш за тях и се ослушваш за пукане. Въпроса обаче е, че парктроника ту се включва, ту не. Ако след дадено запалване не се включи на първото избиране на задна скорост, няма да се включи със сигурност до следващо гасене/палене. Следващото палене не е гаранция, че ще сработи. Тоест не сработва през един път. Важи и обратното. Ако е тръгнал при първото включване на задна след палене, ще си работи до следващото гасене/палене.

В моята глава има две опции:

1. Окабеляване/връзки и т.н.

2. Модула

Окабеляването е ясно, че е трудно да проверя и ще си трябва сервизна намеса, но модула някой знае ли къде се намира? При самата пищялка/зумер ли е или е на съвсем различно място?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пищялките не са ли ти през колоните на колата?

 

Иначе повече прилича на модул, иначе нямаше да се влияе от палене-гасене, ако е някоя връзка щеше да включва и изключва на дупки/сътресения.

 

Порових в нета, в Бришкода има тема, в която е написано следното:

Цитат

Hi, does anyone know where the sensor control unit is , and is it easy to get at

Цитат

passenger side rear in luggage compartment

 

Тоест, понеже те са "обратни" при теб е в ляво в багажника, явно някъде при чейнджъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, пищялката е един зумер, който е под кората на задния прозорец. Поне това успях да намеря в нета за Пасат Б5 (нали Суперб 1 е горе долу това, с някакви разлики).

При чейнджъра е лесно да погледна, най-вече защото съм разкарал всичко от тaм и ползвам отделението за шкаф. Ще трябва да разчка мокета, ама ще видя.

Не знам и да го намеря какво точно ще видя и установя, ама поне да "разръчкам" кабелите. Най-малкото ще видя дали е плъг енд плей дет се вика. И ако е, ще видя цена за нов, та ако е 100-200 лв. направо да си викна един и да не го мисля повече.

Доста съм си свикнал с парктроника, пък и таргата е бая дълга и е терсене на моменти. Не невъзможно за каране, ама все пак си е комфортно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.