Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новия член на моето семейство Skoda Superb II Kombi


Recommended Posts

Здавейте колеги, 

 

Мина доста време от първата ми колица Skoda 120 GL , през далечната вече 2009 ?

След това залитнах съм братовчедите, Golf II , Passat B5 Kombi

Но дойде време да дигна малко нивото и ето , че днес нещата се случиха, щастлив съм и искам да споделя:

 

Skoda Superb Gen II 2013 1.6 Tdi 105hp 6 Gear Manual Kombi 

Излязла от завода в Чехия 07/2013, попаднала в Белгия, след това в Холандия, откъдето е купена на търг от столична автокъща, пакет с  още 3 коли.

Видях я на обява, след това на живо, вече бях сигурен че това е колата, викнах човек , на място за компютърна диагностика, последните грешки бяха преди 36000 км и не бяха чистени.

Закарах я и при човека, който ми поддържа сегашната кола, и той затвърди решението ми, и днес, покупката стана факт . ?

Обух я в нови зимни галошки Dunlop, че беше с летни Pirelli, но те са дот 2018, и ще карат поне още два сезона ?

Сега е на начално обслужване, ще бъде поглезена с аренажен комплект на Контитентал, хубаво масълце, за мотора и скоростите и хубави филтри.

Първия и тест , ще бъде до Копривщица,  след две седмици, повече снимки тогава.

Тепърва трябва да разбера, за какво са и всичките копчета, ще имам въпроси със сигурност, и ще се надявам, на полезни съвети от съфорумниците.

 

Поздрави на всички!

 

sb9.JPG

sb10.JPG

sb11.JPG

sb2.JPG

sb3.JPG

sb4.JPG

sb5.JPG

sb6.JPG

sb7.JPG

sb8.JPG

IMG_20200206_162442.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @korween " - Здрасти.. Честита "Skoda Superb 2 Face Lift". Много Безаварийни Километри Заедно :) Питай каквото се сетиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега ?

На първо четене, диагностика принципно каза, че за колата има нов софтуер "ремапинг" и ме посъветва, да ида в Еуратек (ако ми кажещ как да го проверя кой е в момента ще съм благодарен)

Компютъра дава грешка на Старт-Стоп функцията, моя механик, каза, че пак е софтуерен бъг това, и се лекува.

Нямам карта за Европа, но ще се разчета из форума, уикенда, и ще намеря лек и за това. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит параход! Безаварийно да служи!

Относно софтуера - хубаво се поинтересувай. Може да я някой ъпдейт с нещо важно и нужно, но може и да е ъпдейта, който излезе покрай “дизел-гейт”. Недей да го слагаш този! Зачестяват регенерациите двойно, вдига се разхода, DPF-a го отнася. Та...пропусни го, ако е т’ва.

За картите - има из олх дискове с нови карти - ОК са. Аз минах през Горна Баня - един пич във фейсбука има страница - “Навигационни ъпдейти”. Освен карти, може и софта да ъпдейтне ако има нужда. Читав е и взимаше обидно малко кинти!

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @korween " - Версията на "Software"-а може да се види с "OBD2 Dongle", който се свързва с Програма, инсталирана на устройство с "Android" или с Кабел за Диагностика и Лаптоп :) След като се разбере версията, тогава ще се преценява какво да се предприеме в тази насока. "Start/Stop"-Системата може да не Работи по няколко причини, трябва да се види точно каква грешка дава. Дано не стане объркване от думите "Bug"-ване и Проблем, защото са малко различни неща. За Навигацията Колегата " @zloQQ " ТИ е посочил уместно решение. Имай предвид, че при "Up Date"-ване може да се повреди целият "Head Unit" и ако не си много сигурен какво и как да направиш, може би е най-добре да използваш Услугите на Специалист. От къде си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда! Старт-стопа сега като се замисля, може да отказва да работи заради предаващ се акумулатор. Хубаво е да се прегледа обстойно на диагностика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, tuningmania написа:

До " @korween " - Версията на "Software"-а може да се види с "OBD2 Dongle", който се свързва с Програма, инсталирана на устройство с "Android" или с Кабел за Диагностика и Лаптоп :) След като се разбере версията, тогава ще се преценява какво да се предприеме в тази насока. "Start/Stop"-Системата може да не Работи по няколко причини, трябва да се види точно каква грешка дава. Дано не стане объркване от думите "Bug"-ване и Проблем, защото са малко различни неща. За Навигацията Колегата " @zloQQ " ТИ е посочил уместно решение. Имай предвид, че при "Up Date"-ване може да се повреди целият "Head Unit" и ако не си много сигурен какво и как да направиш, може би е най-добре да използваш Услугите на Специалист. От къде си?

София, Младост 4 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zloQQ написа:

Честит параход! Безаварийно да служи!

Относно софтуера - хубаво се поинтересувай. Може да я някой ъпдейт с нещо важно и нужно, но може и да е ъпдейта, който излезе покрай “дизел-гейт”. Недей да го слагаш този! Зачестяват регенерациите двойно, вдига се разхода, DPF-a го отнася. Та...пропусни го, ако е т’ва.

За картите - има из олх дискове с нови карти - ОК са. Аз минах през Горна Баня - един пич във фейсбука има страница - “Навигационни ъпдейти”. Освен карти, може и софта да ъпдейтне ако има нужда. Читав е и взимаше обидно малко кинти!

Успех :)

Колега, аз фейсбук не ползвам, може ли да ми пуснеш на лично контакти накакви на момчето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, sauber написа:

Хубава, икономична, практична и функционална. Добра кола! :) Честита да е и да те радва!

Благодаря колега ?
Честно казано, след 50-те км, които успях да покарам вчера, Пасата, който в момента карам, пак комби и комфортен сега ми се струва като жигула ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега софтуера не давай да го пипат в еуратек. Говорил съм с много хора включително и от еуратек, потвърждават да не се сменя. Вс. Идва от дизел-гейт, както е писал колегата от втория пост. Аз съм с този двигател за 6 години само каране, консумативи мах на 10 Хил. Км. И ще ти служи вярно мнооого км

Разхода при мен е м/у 4-5/100, но мойта е ф2 комби. Със здраве да си я караш!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много безаварийни километри. Софтуерната версия може да се провери при диагностика. Ъпдейта в Еуратек НЕ е ремапинг, а дизелгейт. Кода на мотора CAYC ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит параход!

 

Преди 1 час, korween написа:

София, Младост 4 

 

Колега, за софтуера си за посещение при този човек - клик. Съвсем близо ти е, в същия квартал. Той ще разбере най-добре какво иска да каже диагностиката, а също може и други работи... Моята Октавия е със същия двигател и след посещението при него върви значително повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, zloQQ написа:

https://m.bazar.bg/ads/user/618693
0884535453 - т’ва е човека с навигациите. 

Намерих го, благодаря ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честито за прекрасния автомобил. Ако все още не си ходил при човека с навигациите мога да ти подаря ДВД с актуалните карти. Аз съм от Сухата река. Ако решиш пиши на лично и ще се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2020 г. at 21:14, korween написа:

Здавейте колеги, 

 

Мина доста време от първата ми колица Skoda 120 GL , през далечната вече 2009 ?

След това залитнах съм братовчедите, Golf II , Passat B5 Kombi

Но дойде време да дигна малко нивото и ето , че днес нещата се случиха, щастлив съм и искам да споделя:

 

Здрасти и Честито! :)

 

Мисля, че имаше тема за твоята 120ка. Познат ми е този GL.

Преживяванията ни са сходни. Минах през Шкода 120, после залитнах за известно време към Тойота Корола - много здрав автомобил, но и много далеч от визията и комфорта на Супърб. И аз реших да вдигна нивото, в крайна сметка, верен на любимата марка. Преди няколко месеца и на мен ми се усмихна щастието.

Много автомобил са направили от тази кола. Със здраве и безаварийно да си го караш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.02.2020 г. at 17:37, joro-120L написа:

 

Здрасти и Честито! :)

 

Мисля, че имаше тема за твоята 120ка. Познат ми е този GL.

Преживяванията ни са сходни. Минах през Шкода 120, после залитнах за известно време към Тойота Корола - много здрав автомобил, но и много далеч от визията и комфорта на Супърб. И аз реших да вдигна нивото, в крайна сметка, верен на любимата марка. Преди няколко месеца и на мен ми се усмихна щастието.

Много автомобил са направили от тази кола. Със здраве и безаварийно да си го караш.

 

Позна колега, имах един 120GL, първия ми автомобил, който след това взе Сашето (Max Rpm) , но шкодичката я уби, някакъв ***, на кръговото под моста на летището.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито пич. Колата изглежда много добре, не очаквах да е с кожа , и цвета е много як! С здраве да си я караш и в Еуратек да не стъпваш... че не стават за нищо! Иначе колата много ме кефи!

*Човека с бялата вивакомска въшка , не беше де*** , просто каза че си е гледал радиото и не е видял ярко червена Шкода , в ясен слънчев ден! :) На въпроса - а ако бях майка с дете, отговора беше мълчание! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях при Пепино ?

Махнахме дизел гейт и една пластмасова уйня, сепаратор или кво там беше, дето лошите хора са имплантирали в прекрасната кола...извадихме го като болен зъб....утре живот и здраве ако времето позволява , ще мръднем до Рилския, и ще има повече снимки. ,?

Благодарности на Пепино за професионализма и отделеното време.

Невероятно щастлив съм , че притежавам такъв автомобил, заслужава си всяка стотинка. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След доста перипетии и смяна на скоростна кутия, колата е отново на пътя.

Кутията беше закрепена с някаква Конска добавка, колкото за продажба и в момента в който смених маслото в трансмисията, тя се пръсна буквално (на който му е интересно има заключена тема в купувам части за шкода)

Имах късмет да намеря същия код кутия от В7 , същия мотор, бързо и на добра цена.

В Неделя ще пътувам до Равда и обратно и ще видя как се държи.

Надявам се първата Неделя на Март да дойда на НИМ да я покажа на живо.

 

Поздрави и лека вечер на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги основно пожелаваме безаварийни километри, но явно не винаги се сбъдва.

Радвам се, че бързо си решил проблема и си намерил точно това, което ти трябва.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътуваме с брат ми и Сашето (MaxRpm) , за Равда, колата се държи чудесно.

 

Поздрави, 

IMG_20200301_094452.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.