Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октави 2.0 CR FL премахване на DPF и Ремап


klarnetko

Recommended Posts

ADAC: карайте автомобили на газ!?

https://www.dnevnik.bg/evropa/2020/02/11/4027450_kakva_e_istinata_za_elektromobilite/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    16

  • zloQQ

    12

  • shaft

    8

  • Onewithforce

    6

Най-много писали в темата

@shaft

Това обяснява много неща, включително и това, че колите станаха рекет - консуматив.

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/debilite-osnovniyat-resurs-na-syvremenniya-kapitalizym?fbclid=IwAR3FG_8E-I72YyEKnWxNq4VosyYZHfev7br2EilsMqdASrGxF_nOeJI7RVw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, komitoff написа:

@shaft

Това обяснява много неща, включително и това, че колите станаха рекет - консуматив.

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/debilite-osnovniyat-resurs-na-syvremenniya-kapitalizym?fbclid=IwAR3FG_8E-I72YyEKnWxNq4VosyYZHfev7br2EilsMqdASrGxF_nOeJI7RVw

 

Мда... за жалост.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългий , тази статия отговаря ли на въпроса ти - защо един ДПФ се произвежда за 500 лв. и се продава за 5000 ? .. да си кажеш , защо да давам 5к и да карам стария "таралясник" , като мога да дам 50 к за чисто нов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, The Best Forman написа:

ЦЪК скоростта я контролират с Лазар , за тези проверки сигирно ще ползват Носко :)

 

Мне, пак Лазар, всестранно надарен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна тема се е заформила. Изядохте човека. За нищо. Буквално. Не мисля, че всеки от писалите тук има моралното право да бъде съдник и/или да определя по някакъв негативен начин свалянето на ДПФ. Даже се намесват деца, въдух, дишане и т.н. И аз имам деца. И аз искам да дишат чист въздух. Но въпроса за демонтираните ДПФ-и е някъде адски много назад в цялата верига, от която зависи екологията и качеството на живот на всеки един от нас в България. Публична тайна е, че мръсния въздух в столицата е от всичко друго, но не и от автомобилите. Колко от вас са се лишили от автомобил в името на екологията? А колко от вас са си купили автомобил, защото им е необходим, но са се придържали към бензинова газифицирана малолитражка, отново в името на екологията? Съгласен съм, всеки е прав за себе си, но и всеки има своето "екологично прегрешение", без значение под каква форма. Затова, от цялата тази тема, мисля, че най-вярно е мнението на Иво:

 

На 8.02.2020 г. at 16:33, skauta написа:

Голямо лицемерие е да тръбиш за екология и в същото време да не излизаш никъде без колата, да държиш две коли на паркинга, да минаваш по 30-50-100 000км на година и да си успокоението, че не замърсяваш, щото колата видиш ли ти отговаряла на някакви измислени норми, дето се правят преди всичко в полза на индустрията, а не на човечеството. Искам хората, който го казват да дадат личен пример, като си обявят колите за продажба, ако си купят други, да използват само такива с нулеви емисии.  Единствено по този начин, аз бих ви приел доводите и че гледате на нещата сериозно, иначе всичко си остава само празни приказки и несправедливи упреци. Не може само да наковавате канчета на тоя и оня, да се правите на света вода, по-добре си замълчете, щото дали с малко или с много и вие сте в кюпа, колкото и да ви се иска и да не го признавате. Всички сме грешни, ама за съжаление живеем в индустриална епоха и да вървиш срещу течението си е доста трудно да кажа невъзможно. Не е лесно да хванеш гората и да загърбиш всичко, да се откажеш от екстрите на живота, за да покажеш на другите, че наистина ти пука и си безкомпромисен.

 

Не ме разбирайте погрешно. Екологията винаги трябва да е от първостепенно значение. Но в случая мисля, че се слага каруцата пред магарето :)

 

PS.: Коментара на някой по-горе, колко бил разочарован, че Пепи свалял филтри, наистина ме развесели... Абе Пепи, засрами се бе! Как може да разочароваш така. Повече няма да си играя с тебе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозна дискусия. Мислех и аз да се правя на умен, но като изчетох всичко, стигнах до извода, че всеки гледа от висотата на собствената си камбанария. И понеже се опитвам винаги да поглеждам и от камбанарията на другите, няма да филосовствам много. Само ще кажа, че всеки би трябвало да прави максималното, което му позволяват собствените ресурси, интелектуални и финансови, за да не вреди на околните, а и на себе си.

Така че, преди подобни интервенции, като ампутация на "крайник", е добре да се опита да се излекува ;)

Иначе всички мнения са добре аргументирани и правилни, но показват само гледната точка на изказващият ги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.