Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не работи добре като остане гориво за около 150 км..


peshoa

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Шкодата е 1Z3...голямо зверче, дизелче. Напоследък се наблюдава обаче странен проблем..като намелее горивото в резервоара ( около 150 км може да измине с толкова гориво), работата на двигателя е ужасна...не може да вдигне дори   100 км/ч. Сипя ли гориво, всичко се оправя. Не съм много запознат със сондата на тези коли, някой може ли да подскаже какво се случва и какво би трябвало да се предприеме? Горивния филтър е сменен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разсъждавам малко наизуст,възможно е при малко количество гориво помпата в резервоара на моменти да засмуква въздух.От кога е този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.01.2020 г. at 21:19, stronger1969 написа:

Разсъждавам малко наизуст,възможно е при малко количество гориво помпата в резервоара на моменти да засмуква въздух.От кога е този проблем?

 

И аз като тебе разсъждавам. Възможно ли е да има мръсотии в резервоара.Аз лично бих пробвал с някоя добавка за прочистване на резервоара.Liqui Molly мисля че имаха такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да слага добавка,сондта се сваля за 20мин ,почиства се и я връща обратно.Аз тази процедура я правих скоро,от доло беше хванала едно като сополи,явно от парафин в нафтата.След почистването колата тръгна по добре.

П.П При мен почистването беше профилактично ,но се оказа точно на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.01.2020 г. at 9:46, Nasko_79 написа:

Защо да слага добавка,сондта се сваля за 20мин ,почиства се и я връща обратно.Аз тази процедура я правих скоро,от доло беше хванала едно като сополи,явно от парафин в нафтата.След почистването колата тръгна по добре.

П.П При мен почистването беше профилактично ,но се оказа точно на време.

 

Има ли информация някъде за процедурата?

Мисля да я направя превантивно, и ми се иска да знам за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,и не съм търсил информация,но не е нищо сложно.Под задната дясна седалка се намира.Внимателно само със бързите връзки на горивото,вадиш ги отвива се капачката и се вади сондата.Като вадиш самата сонда внимавай със поплавъка за горивомера да не го изкривиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как стоят нещата при теб,просто вдигни седалката и виж дали има капак под мокета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.