Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с отключване и заключване на О1 - Octavia 1


imiloikov

Recommended Posts

Здравеите колеги преди 3 дни шкода октавия която карам -шофьорската врата остана заключена.Дръпнах лостчето отвътре и то олекна.Най вероятно жилото се е скъсало.Както и да е намерих начин да я отворя.Свалих кората и наистина жилото беше откачено от страната на купето и беше закъсано.Свалих жилото и отидох да взема ново;Заключих я с централното и като се върнах отново не можах да отворя шофьорската врата напръсках машинката с WD 40поседяедин час и се отвори с централното но на другият ден пак същото ту не мога да я отключа ту да я заключа и ме е страх да я събера.Моля ви за съвет колеги помагайте!Трябва ли да сменя и машинката и как става смяната .Предварително ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо огледай жиците в маншона на вратата дали са здрави понякога от отваряне и затваряне се късат 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте. 

Имам подобен проблем но със задна лява врата. Миналата година остана заключена (все едно е заварена, не видя му се и заключващият механизъм), оказа се прекъснат кабел под маншона. 

За съжаление преди два дена отново остана заключена. Този път кабелите под маншона са здрави, но ключалката не реагира. 

Искам да Ви питам, може ли да се отвори вратата без да се чупи кората. Благодаря Ви предварително.

п.с: колегата говори за предна врата и за сваляне на кората, а не чупене. Ще съм благодарен ако споделиш как го направи.

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваря се без да се чупи кората, сваля се седалката, уплътнението на вратата (около кората) и със бит Т15 или 20 беше и ключ 7мм се развиват страничните болтове на кората, като си трябва залягане и търпение, след това се бърка към бравата да се отключи с подходящ инструмент или крива тел. 

Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги, при мен проблема е малко по-друг: когато заключвам с дистанционното всичко се заключва освен шофьорската врата, тя прещраква и се отключва.  Когато отключвам пък, всичко се отключва, а шоф.врата се заключва. Ползвам контактния ключ за сваляне и ли вдигане на бутона. Това се случи през зимата, когато всичко беше замръзнало. Дайте някакви инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно бравата е заминала. доколкото знам, от шофьорската се управляват и другите врати + багажника. скоро имах проблем с предна пасажерска брава - не се заключваше винаги и купих нова качествена брава на цена под цена за ремонт на старата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @joro_kem -

 

Преди 14 часа, joro_kem написа:

купих нова качествена брава на цена под цена за ремонт на старата

 

Дай линк, че скоро ще ми трябват и на мен брави..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем със шофьорската врата, разглобих цялата брава, не намерих никъде проблем, след сглабянето се оправи...така и не разбрах къде беше проблема. Мислех че вътре механизма е дал фира или е прехвърлил зъбче или е счупил нещо- но, нищо видимо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.