Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос : Как да Увеличим звука към слушалките-Самсунг Галакси С6


Levcho

Recommended Posts

Приятели здравейте, Имам следния проблем със смартфона който ползвам от 3 години и съм доволен.

Искам да увелича силата на звука който се предава към блютут слушалките. Или по някакъв начин да установя към фабрични настройки силата на звука към блютут слушалки.

 

Взех си TWS (Haylou GT1) слушалки и ги свързах с телефона. (Samsung Galaxy S6-Android 7)

Забелязах че максималния звук е слабичък сравнително с кабелните слушалки, около 20%(ползвам Samsung Music). Инсталирах друх мп3 плейър но звука пак е слаб.

Настроих екуалайзера с по високо ниво, но така се развали качеството на звука.

Свързах слушалките с друг смартфон и звука е с получи с по висока сила. Също и със смарт часовник пробвах да слушам мп3-ки, звука пак е с по висока сила.

Накой да има мнение какво да направя? Оставям опцията софт ресет или хард ресет на смартфона за последно.

Благодаря предварително.

Порових се малко в интернет, но не намерих никакви забележки за подобно положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Просто махни /unpair/ слушалките от телефона и пак ги закачи/свържи /pair/. 

 

Това е :)

 

Онзи ден имах същия проблем с Redmi AirDots. Звукът беше слаб, дори и на максимум. Изтрих ги от bluetooth устройствата и пак ги свързах и всичко е супер. Не си ресетвай целия телефон. Само ги махни и ги свържи отново.

 

Чакаме блутут версия 5 и нагоре и се надяваме да работи по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

Здрасти,

 

Просто махни /unpair/ слушалките от телефона и пак ги закачи/свържи /pair/. 

 

Това е :)

 

Онзи ден имах същия проблем с Redmi AirDots. Звукът беше слаб, дори и на максимум. Изтрих ги от bluetooth устройствата и пак ги свързах и всичко е супер. Не си ресетвай целия телефон. Само ги махни и ги свържи отново.

 

Чакаме блутут версия 5 и нагоре и се надяваме да работи по-добре.

Здравей Венци.

Това с unpair-pair съм го пробвал десетки пъти, не става приятелю. Дори намерих една инструкция за reset'ване на слушалките, направих и reset, пак не стана.

Сина ми си беше взел преди месец Редми Ейрдътс, сравних мойте с Редми, слаби са и с Редми сравнение.

Свикнали сме да слушаме музика със звук до дупка, и поради това тези все ми идват слаби.

Всъщност в последните десетина дена май им свикнах, и без това станах вече като шматка да пробвам на разни телефони и да сравнявам с разни други слушалки.

 

То версията на блютута не е ли свързана с хардуер? Как така чакаме версия 5? Или аз не те разбрах. Искаш да кажеш че ще смениш смартфона си с актуална версия на блютут ли?

Благодаря за коментара :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Levcho написа:

Здравей Венци.

Това с unpair-pair съм го пробвал десетки пъти, не става приятелю. Дори намерих една инструкция за reset'ване на слушалките, направих и reset, пак не стана.

Сина ми си беше взел преди месец Редми Ейрдътс, сравних мойте с Редми, слаби са и с Редми сравнение.

Свикнали сме да слушаме музика със звук до дупка, и поради това тези все ми идват слаби.

Всъщност в последните десетина дена май им свикнах, и без това станах вече като шматка да пробвам на разни телефони и да сравнявам с разни други слушалки.

 

То версията на блютута не е ли свързана с хардуер? Как така чакаме версия 5? Или аз не те разбрах. Искаш да кажеш че ще смениш смартфона си с актуална версия на блютут ли?

Благодаря за коментара :)

 

 

 

 

Хмм... моите редмита точно това направиха - слаб звук /а беше силен/, дори и на максимална сила ми идваше доста слаб. Казах си, че нещо или съм оглушал, или са се прецакали, какво ли става... и почнах да ровя за решения по нета. Един човек беше написал "unpair and pair" и си викам, "да бе да, швепс"... Пробвах и стана. При мен бяха закачени и двете - изтрих ги и двете и закачих САМО ЕДНАТА, другата изобщо не я вижда телефона. Звукът се оправи отново - силен и плътен. Изкефих се :) В момента ми е закачена само дясната и пеят и двете добре. 

 

За блутута - да, това имам предвид, нов телефон и се надяваме да работи по-добре с версия 5+. :D:D :D Слушалките уж поддържат блутут 5.0, моят телефон ( Note 8 )  също има Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX, но слушалките май-май не поддържат всички кодеци коректно и се дънят някак - нещо се прецаква в цялата схема. Твоят телефон е с Bluetooth 4.1, A2DP, LE, aptX и все пак трябва да работи коректно, безпроблемно и т.н. 

 

Има една опция "Disable absolute volume", която е в скрито меню, което активираш/показваш много лесно. Менюто се нарича "Developer Options" и има скрити настройки на телефона. Ако не го знаеш, ето така се пуска /този пич си го е пуснал вече, затова се вижда менюто над "About Device"/:

 

 

 Пусни си това меню, ако не си го пуснал и вътре търси опция "Disable absolute volume" - пусни я или я спри, зависи кое е направено при теб в твоята версия на софтуера. Изтрий слушалките от блутут устройствата и закачи само едната - примерно дясната. Така ще оправиш този проблем.

 

Брат ми имаше подобен проблем на саундбар-а си... казва "увеличавам и звукът е супер тих, дори на максимум, а преди няколко дни прозорците вибрираха от музиката". Направи това по-горе с disable absolute volume и всичко се оправи - не се е оплаквал вече. 

 

Така, че това са ти опциите - вероятно ще се оправи от това, щом с re-pairing-а не е станало.

 

Още нещо - в Developer Options има едни опции Animations - би трябвало да са ти пуснати на 1.0x, направи си ги на .5x - тоест наполовина и се изкефи на доста по-бърз телефон /също и батерията ще държи малко по-дълго, защото намаляваш процесването на анимациите/ :) Ако ги изключиш съвсем ще заработи, като светкавица, но пък вече се губи кефа от анимациите и е малко гадничко.

 

ПП: Брат ми ми каза току що, че е имал случаи на слаб звук и то не веднъж с различни блутут слушалки. Каза, че е правил по 5-6 пъти последователно ресет на слушалките, unpair и pair по 5-6 пъти, рестарт на телефона няколко пъти, докато не се оправят... Доста крива история :) 

 

 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско Венци,

Абе забелязах и аз нещо калпаво, някои музики са неочаквано некачествени, било то от кодеци или нещо друго.

По Spotify слушах одеве няколко парчета дето си ги знам отпреди, ни високи четоти ни ниски честоти ги има, нещо като от развалена касета беше.

Снощи доста късно се натъкнах на тези два сайта, направих нещо не ще го пробвам тази вечер. май е същото както ти си препоръчал.

https://www.technipages.com/increase-bluetooth-headset-volume-in-android/amp

https://community.spotify.com/t5/Android/Volume-low-over-bluetooth/td-p/2014008

 

Превключих "Disable absolute volume" да видим как ще е.

 

Тази опция с анимациите я бях пробвал когато ползвах Самсунг S3. И сега промених към 0.5 и стана направо мълния. :) Не мога да му свикна направУ.

 

А ти, като общо доволен ли си от Ейрдотс'а? При слушалките на сина ми понякога прекъсва за секунди лявата слушалка. И понякога от лявата слушалка излиза звук като на пърдене с мигновенно прекъсване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи :) Кажи, дали се е оправило, защотото моите гърмят супер силно, даже намалям звука, да не е в червената/оранжевата зона, защото не се търпи... 

 

Като цяло съм доволен, за сега, да. Брат ми (той е меломан, непрекъснато е със слушалки в ушите и все избира най-доброто) ми ги подари за Коледа/Нова Година и  ги ползвам от 15-тина дни горе-долу. Удобни са ми много, най-вече ги използвам за тренировки на крушата, да ми носят допълнително/някакво надъхване, защото иначе ме мързи :D Смятай го за по 1-2 часа на ден или през ден. Не съм имал проблеми досега, освен този със слабия звук - направо реших, че им е влязла пот и са умрели... ама не било това :)  

 

Вземаш си ги твоите и почваш да си играеш - цъкаш unpair, гасиш ги, ресетваш ги, цъкаш pair и си играеш, докато не дойде звук. Нещо кодеците се предават, според мен, нямам представа защо. В Development options имаш избор и между няколко кодека, сменял съм ги, обаче се ресетват към SBC всеки път... не всички устройства поддържат повечето кодеци... aptX е супер, но всеки път трябва да го настройвам и съм го зарязал да си е SBC.   

 

Между другото, твоите са с по-добра батерия и малко по-качествен звук от airDots-a, така че няма как да са слаби ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица направих малко практика и с двете TWS слушалки и имах възможност да сравня и качеството на звука.

Така и не успях да разбера защо звука от различни източници (радио, йутуб, мп3 плейър) са със доста различна сила на звука и качество. Не можах да издиря и къде е Блутут кодек менюто в моя смартфон. Няма я в "Developer Options".

Опцията "Disable absolute volume" не влияе в моя смартфон. Включвам-рестартирам съща сила на звука.

Предадох се и се смирих с положенето. Свикнах със силата на звука.

Модела Редми Ейърдатс има по висока сила на звук с по качествени ниски честоти, но високите честоти са малко по безхарактерни и плитки. Haylou GT1 е с по слаб звук, по добри високи честоти с дълбок характерен бас, и по слаби ниски честоти.

 

Благодаря ти Венци за коментарите и направленията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.