Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно данък и преглед в началото на годината


Huku

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам въпрос относно прегледа и данъка на колата.

Та случаят е следният, данакът на колата ми за 2019 е платен, а прегледът на колата ми е до 7 януари 2020.

Аз ще бъда извън България и се прибирам на 20 януари. Въпросът ми е следният, има ли няакъв гратисен период за плащането на данъка (примерно до края на януари или първото три месечие) и минаването на прегледа или като отида да правя преглед на 20 януари, вече трябва да съм си платил и данъка за 2020 година.

 

Благодаря предварително/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20ти Януари все още никой няма да може да ти каже какъв е данъка на автомобила ти. Така че преглед би следвало да си минеш без проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Huku " - До края на Месец Юни можеш да минеш "ГТП" с "Данък МПС" от предходната Година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.01.2020 г. at 16:55, tuningmania написа:

До " @Huku " - До края на Месец Юни можеш да минеш "ГТП" с "Данък МПС" от предходната Година :)

Точно така е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата, да не отварям нова:  Ако си платиш данъка за МПС с електронно банкиране и съответно нямаш (тоалетна) хартийка с холограмен стикер, как доказваш на ГТП, че ти е платен данъкът? За един прЕАтел питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Izolini написа:

На ГТП изобщо не гледат хартийката, само в системата.

 

Аз на имплементацията на технологиите в коя да е БГ институция вЕра нЕмам. Ония още пишат на тефтери, не им ли занесеш хартийка, рискът си е твой. Зат'ва питам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, не ми искат хартийката и да я размахам. Ако нямало в системата, хартийката можело да я ползвам по другото ѝ предназначение. Също така не искат и ГО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @iavkata " - За да има Право да Работи, всеки един Пункт за "ГТП" трябва да има електронна връзка с "НАП", където да проверяват всяко едно "МПС", дали му е Платен "Данък МПС". Поне 2 или 3 Години вече, никъде в Пункт за "ГТП", не са ми искали Квитанция за Платен "Данък МПС".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пунктовете за ГТП нямат право да ти искат документ за платен данък. Единственото което могат (и правят) е да проверяват по електронен път дали си го платил. От няколко години системата работи, поне за мен, безупречно.

 

Ако трябва да доказваш, не съм убеден дали ще успееш с копие от платежното нареждане. Те няма как да знаят, например, дали преведената сума е цялата. Едно време можеше да преведеш част от дължимото и се минаваше ГТП. Но това вече не работи. Същото важи и за фирми с повече от един автомобил. Като платят данъка накуп за всички коли, от ГТП няма как да разберат от платежното дали в сумата влиза пълното задължение за конкретна кола. Това е една от причините да осигурят достъп на пунктовете до електронната система. Ако трябва да доказваш, единствения начин, според мен, е да си извадиш квитанция с холограмата. Което, както вече написах, е излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Mishelle написа:

От няколко години системата работи, поне за мен, безупречно.

До преди около година и половина можеше да се мине без да е платен данъка, системата имаше дупка след 17:30 часа. Тогава се минаваше с "бележка някаква" и 50 кинта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Izolini написа:

Явка, не ми искат хартийката и да я размахам. Ако нямало в системата, хартийката можело да я ползвам по другото ѝ предназначение. Също така не искат и ГО

 

Преди 15 часа, tuningmania написа:

До " @iavkata " - За да има Право да Работи, всеки един Пункт за "ГТП" трябва да има електронна връзка с "НАП", където да проверяват всяко едно "МПС", дали му е Платен "Данък МПС". Поне 2 или 3 Години вече, никъде в Пункт за "ГТП", не са ми искали Квитанция за Платен "Данък МПС".

 

Преди 5 часа, Mishelle написа:

Пунктовете за ГТП нямат право да ти искат документ за платен данък. Единственото което могат (и правят) е да проверяват по електронен път дали си го платил. От няколко години системата работи, поне за мен, безупречно.

 

Ако трябва да доказваш, не съм убеден дали ще успееш с копие от платежното нареждане. Те няма как да знаят, например, дали преведената сума е цялата. Едно време можеше да преведеш част от дължимото и се минаваше ГТП. Но това вече не работи. Същото важи и за фирми с повече от един автомобил. Като платят данъка накуп за всички коли, от ГТП няма как да разберат от платежното дали в сумата влиза пълното задължение за конкретна кола. Това е една от причините да осигурят достъп на пунктовете до електронната система. Ако трябва да доказваш, единствения начин, според мен, е да си извадиш квитанция с холограмата. Което, както вече написах, е излишно.

 

Благодаря ви за инфото, пичоЖе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.