Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2в1- касетофон и радио с USB


Recommended Posts

Здравейте, може да прозвучи смешно за някои, но ми се иска да си сложа допълнително радио с косетка в колата. В момента имам радио с усб и аукс вход- за съжаление няма други входове, а в момента не мога да инвестирам в друго радио.

Как бихте ми препоръчали да свържа двете радиа, така че и двете да ползват баскасата с усилвателя.

Преди време се бях заиграл за един ден, но резултата не ми хареса- касетофона звучеше прекалено слабо.

Весело посрещане на новата година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз че съм забавен и че мога да измислям шеги- така е, ама поста ми е съвсем сериозен ;)

Знаеш че всеки си има вкус и предпочитания- едни искат мултимедия с тъчскрийн, други искат каст'фон в колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че помощ няма от никъде, та да кажа:

Не се занимавай с касетофони в колата. Ако искаш да слушаш касети, инвестирай в домашна уредба.

Авто касетофоните са нисък клас и не вадят качество. Не си струва само за идеята.

Аз самият имам радио-касетофони и декове и до някъде те разбирам, но не бих си сложил касетофон в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домашна уредба си имам, исках и в колата да слушам ама явно няма да стане.....

Благодарско за мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че си упорит и ти е мерак:)

Включи го в аукс входа. Не става ли? Какъв изход използваш от касетофона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касетофона има единствено изходи за колони, мислех този вариянт- от колоните към аукса на пайнера, но ме е страх да не думна пайнера, макар че касетофона не е кой знае колко мощен....

Другия вариянт който мислех е, да го дам на специялист който да изкара изход на жак или усб някъде от платката. Според мен щом става да се сложи вход на усб, може би става и на изхода.....ама поради това че не намирам никаква информация за този вариянт и още не съм търсил кой да го направи.

За сега е "замразен" проекта докато не разпитам където намеря такива теми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дребна разлика между ЮСБ и аукс .. на ЮСБ сигнала е цифров , след което се декодира и подава на предусилвателя .. в твоя случай (ако имаш АУКС) на плейера се нагага да прекъснеш изхода от предусилвателя на касетофона , да го извадиш на жак и да го включиш в плейера. За по-сигурно прекъсни захранването на крайното стъпало на касетофона и си готоФ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам юсб или аукс защото не знам кое е възможно да се изкара като изход :)

Ще разтърся из нета за схеми, и ако преценя че няма да подпаля най малко касетофона, може и да пробвам да го направ. Иначе ще го дам на някой който ги разцира нещата.

@The Best Forman    Благодарско за насоката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUX  е входа на Пайнера. На теб ти трябва вход! Изхода от касетофона си го намерил.

Докарваш си приемливо ниво на изходния сигнал от потенциометъра/копчето/ за усилване на касетофона, но не на макс. може и на 1/2 и повече не пипаш. На усет. Да ти е достатъчно силно и да не криви след, като усилиш с Пайнера. От там нататък действаш /усилваш-намаляш/ с Пайнера. Може и тон коректора на касетофона да ползваш, ако този на Пайнера не е достатъчен, но е най-добре изходния сигнал да е без корекции. Неутрал. Не виждам в този случай защо пишеш, че звучи слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро , не случайно написах изхода от касетофона да се вземе от предусилвателя , защото изхода от стъпалото ще изпържи другото стъпало !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го изпържи. Чета какво си написал и грамотното вземане е наистина от предусилвателя.

Но, практиката показва друго. Да не прави колегата гимнастики. Нека пробва така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи слабо в случая когато вържа касетофона самостоятелно към колоните на колата, даже бях взел едни "преходници" с които да вържа пайнера и касетофона заедно- тогава стана отврат звука и от двата апарата, даже тогава нещо си противоречаха и се изключваха взаимно.

Из нета търся някакво устройство като домашните ресийвъри, където включваш няколко неща- двд, тв, радио и т.н. и от там да се слуша през колоните, за момента единственото което се доближава е еквилайзер за автомобил, но пък него трябва да търся място къде да го монтирам и да е лесен за манипулация....

За най лесно и бързо (като за проба), ще е един жак от колоните на касетофона и директно в аукса на пайнера- както каза joro-120L, ако съм го разбрал правилно ?

ако тогава не ми харесва как звучи ( или си подпаля стъпалата :D ), вече минавам на вариянта да се тегли от платката на касетофона :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

За най лесно и бързо (като за проба), ще е един жак от колоните на касетофона и директно в аукса на пайнера- както каза joro-120L, ако съм го разбрал правилно ?

 

Точно! Ако ти хареса, може и така да остане. Дано да е що годе читав касетофона. Като глави и механика. Да вади все пак някакъв приличен звук. Да му пуснеш качествени записи. Може и да му донастроиш азимута на главата. Да я почистиш със спирт. Мое да изкара повече високи.;) Аналоговия звук зависи от много неща. Не е , като цифровия.

И минимално, но достатъчно усилване от касетофона. От това зависи колко ще се товари Пионера.

За слабото свирене - не съм предполагал, че си го вързал по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не споменах че съм го пускал самостоятелно. Пуснах го за да го пробвам дали въобще работи.

Бях споделил с един приятел че искам да правя такива магарии в колата и че търся касетофон и той ми подари един и каза че няма идея в какво състояние е.

За чистенето и настройката на главата е ясно :) при положение че е на сто години трябва да се направи :)

А кесотофона е блаупункт, lubeck rcc45 

даже сега видях че пише че е от форд фиеста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.