Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купих си Шкода и питане за някой основни неща


Witcher

Recommended Posts

Здравейте на всички.
Бих искал ако е възможно да получа мнение относно някой неща за наскоро закупения от мен автомобил Шкода Октавия 2 1.9 TDI 77 kW BXE Elegance. Като начало започвам с ангренажен ремък GATES, ролка обтяжна и паразитна SKF, водна помпа HEPU с метална перка, пистов ремък GATES, обтяжна ролка пистов ремък SKF  , термостат BEHR THERMOT-TRONIK, антифриз HEPU G12, двигателно масло VAG Longlife III  5w30, филтри MANN-FILTER.
Спирачна система
Спирачен диск ZIMMERMAN и накладки ZIMMERMAN или ATE, спирачна течност ATE typ 200 DOT 4, спирачни маркучи ATE, водещи втулки спирачен апарат ATE.
Окачване
Амортисьори, тампон макферсън и прахозащитен комплект KYB или ???
Всички тампони по ходовата част смятам да сменя с LEMFÖRDER или да се замисля за POWERFLEX.
Гуми и джанти.
В момента е на 15-ки железни със зимни гуми нещо от рода на Барум. Летните са 16-ки алуминиеви също с гуми от рода на Барум. Ще е добре ли ако си взема 17-ки или 18-ки джанти и какъв точно размер да са плюс хубави гуми. Тук където съм по закон се изисква гумите да са 4х4х4 това значи максимум четири годишни от дата на производство, четери еднакви гуми като марка модел размер и да са минимум с 4 мм дълбочина на протектора за зимните гуми.
Приемам всякакви съвети, мнения и критики. Искам да се възползвам и да сложа най-доброто, за да нямам ядове после. Колата се ползва основно за ходене до работа и обратно като това са 100 км на ден по магистрала. Частите ще бъдат закупени от AUTODOC Германия и се надявам да са читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ролки досега съм залагал на ina не имало ядове,ремък слагам gates казват,че continental били добри,ако нямаш dpf по-добре сложи 5w40 ,дискове и аз слагам Zimmerman няма ядове накладки не мога да кажа качеството е променливо може би textar или ate ,амортисьори лично на мен kyb не ми харесват твърди са по-добре sachs ,тампони lemforder,но плътни според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам доста работи си изредил и не знам това профилактично ли ще го правиш или защото има нужда. Профилактиката винаги е добре дошла, но паричките ще изхвърчат доста напред. Например за спирачките винаги и само АТЕ бих избрал аз. За амортесьорите КИБ са май малко спорни.. по добре билщайн.. ако има нужда де. Тампоните без нужда не ги сменяй. Powereflex, изпбщо не бих сложил съвсем ще стане каруца, тя и без това не е от най - комфортните коли. Слагай меки и хубави тампони, със 77KW състезания не можеш да правиш. 15ката е добър и евтин размер също и 16ката. По големия размер джанта предполага по нисък профил на гумата, което от своя страна води до ... вдървяване на возията.. по-високи гуми си возят по-меко и са перфектни за твоята кола. т.е. 195/65 е отличен размер за зимни а за летни 205/55-60 ..Сега ако гониш визия, дискусията става съвсем различна... и накрая наслука и много щастливи километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.