Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с масло в антифриза


n0name

Recommended Posts

Здравейте колеги. Пускам темата в този раздел понеже не е Skoda, но все пак е VAG и смятам че ще получа адекватни мнения (ако администраторите решат че не е за този раздел да я преместят). Преди няколко дена закупих Audi a3 8P 2.0TDI 170HP с код на мотора BMN. Продавача беше на зор и след доста преговори взех колата на много изгодна цена, той ме увери че колата няма никакви проблеми, кара я всеки ден, но аз така и не се доверих и за съжаление... бях прав. След изминаването на пътя до вкъщи - около 300 км, взеха да се появяват кафяви следи наподобяващи масло (то какво друго да е) по ръба на казанчето на антифриза. Един-два дена каране градско - маслото в казанчето стана повече и ми светна лампата на антифриза, но нивото не беше спаднало (явно има масло по датчика и затова го бърка). Реших че ще ме закара до София и тръгнах - изминах още 400 км без проблеми. Колата работи добре, не пуши, единствения друг проблем който забелязвам по двигателя е че сутрин пали трудно, загрее ли проблема изчезва (мисля че може да се дължи на неработеща подгревна свещ, закачих колата с моя VAG-COM но явно е стар и не се закача за никой модул, само живи данни мога да гледам). Изчетох доста теми, мнения всякакви, но на повечето хора антифриза им става боза, а при мен не е така. За 4 дена съм изминал ~1000 км и маслото в казанчето не е станало като боза. Реших преди да я закарам в сервиз да пиша тук и да чуя вашите мнения. Благодаря предварително на отзовалите се.

 

П.С. Весело посрещане на новата година! :)

Редактирано от n0name
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колко знам (ама може и да бъркам), бозата се получава в самия двигател, отвори капачката за маслото и там ако е бяло значи е греда.....предполагам че и на щеката за маслото ще е същото.

Нека по запознатите да кажат мнение :)

Надявам се проблема да не е съществен и да го отстраниш бързо и качествено :)

Весело посрещане на новата година и безаварийно през 2020та :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, vladkant написа:

До колко знам (ама може и да бъркам), бозата се получава в самия двигател, отвори капачката за маслото и там ако е бяло значи е греда.....предполагам че и на щеката за маслото ще е същото.

Нека по запознатите да кажат мнение :)

Надявам се проблема да не е съществен и да го отстраниш бързо и качествено :)

Весело посрещане на новата година и безаварийно през 2020та :)

Има само масло в антифриза, а обратното - в маслото антифриз няма, нито при капачката, нито при щеката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.