Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Парадокс с борд компютъра


Kosachka

Recommended Posts

Здравейте,

Първо бих желал да се извиня, но съм Беемвист, затова ще задам един тъп въпрос.

Реших да си купя градска кола и моя избор беше Fabia 2, 2011година. Мнението ми е прекрасно за колата, но се сблъсках с парадокс.

За първи път оставих резервоара на колата да стигне до резерва, в следствие на което, на екранчето започна да ми показва оставащите километри с бензина в резервоара. До сега си мислих, че само температурата може да показва. Та въпроса ми е следния, след като заредих, колата продължи да показва колко километра мога да мина, а не външните градуси както бих желал. Въпроса ми е как да се върна към старото меню.

Нямам копче на лостчето за чистачките.

Поздрави,

Весели празници! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как нямаш бутон за смяна на опциите на дисплея на копчето за чистачките, Фабия 2 FL без такава опция не съм виждал. Я дай една снимка на лостчето, както и на таблото с уредите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам крайно категорични изказвания, но в този случай- никакъв шанс ?.Колата е карана като служебна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външна температура и оставащи км са част от показанията на бордкомпютъра. При това са едно след друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, за пръв път виждам такова чудо. Рових и в интернет, не успях да намеря подобен случай.

 

Колата категорично е FL. Бидейки служебна, предполагам е най-ниското ниво на оборудване и аз също клоня към предположението на Иво (ID A) за активирането на борд компютъра в последствие и изкарването на бутони някъде другаде. Иначе просто не се сещам за друг вариант.

 

В ръководството не пише ли нещо по въпроса (ако въобще има такова)? Също така (не че е свързано с темата, по-скоро от любопитство) - понеже на снимката не се вижда добре, от долната страна на лостчето има ли един малък кръгъл бутон, който е за ресетване на one-drive и long time интервалите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външна температура има само при бордкомпютър. Няма да стане само с активиране. Но борд има при климатик, че на него му трябва външната температура. По-скоро може да са сменили лоста с обикновен.

Тогава, в момента в който запали при ниска температура или кара при ниска температура, при падане под 5 градуса, трябва да му се появи снежинката и борда сам да превключи на температура. И ако стане колегата да не допуска светване на резерва или да си смени лоста. Шкодите нямат вариации на борда, като при БМВтата, едно на таблото, друго на екрана за навигацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата предупреждава при подаване на контакт за ниска температура, но след известието си минава пак към меню range, колата има сервизна книжка и е правена само в Шкода, няма данни за смяна на лостчето.

@iavkata Ако те разбирам правилно, този бутон е за радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам базов модел Фабия от 2012. На лостовете нямам копчета за смяна на информацията на дисплея. Доста пъти съм падал не резерва, но никога не е показвало колко километра ми остава с горивото. Съответно нямам и данни за разход на гориво в км. Следователно и аз мисля, че вероятно има смяна на лоста. Предполагам в ЕТ ще може да ти кажат коя точно модификация е колата и какво има и може да показва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.