Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1, какви са вариантите за фарове за мъгла


Valdomeister

Recommended Posts

Здравейте, преди седмица си купих октавия 1, обаче няма фарове за мъгла. Не мога да разбера дали има друг вариант за халогени, освен този където са заедно с късите в един фар. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лупите на О1 светят ужасно добре в ролята си на фар за мъгла в сравнение с доста друго автомобили. Ако имаш проблем - или трябва да смениш ламБите или да почистиш фаровете. Може, предишния собственик да е слагал ксенон там, който да е бил евтин китаец и да е изгорил рефлекторите - тогава вече е тъпо. Но и т’ва има лек - намират се хора, които възстановяват така нещата, че стават като нови!

Ако просто гониш визия - има варианти за монтиране на допълнителни фарове за мъгла в страничните отвори на бронята отпред. Но на дали все още може да се намерят из чешките сайтове, където ги продаваха едно време. Но дори и да намериш - трябва опроводяване. Просто, Октавия 1 е така направена, че фара за игла да си е в основния и няма нужда от нищо допълнително  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да има Октавия 1 с фар БЕЗ лупи за мъгла :)

Там фарът е двусекционен. Основна секция - къси/дълги с крушка Н4 и другата секция - лупата за мъгла (ама не помня Н1 ли беше)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H3 е,до колкото разбрах той си има лупи ,но иска и допълнителни фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Съжалявам, че не бях много конкретен, това което имам аз са едносекционни фарове и искам да разбера дали трябва да ги сменя с тези с лупите или има такива ,които се слагат на решетките долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - пусни снимки на тези фарове (или на колата отпред), ако е възможно, моля. Лично аз, за първи път чувам за такъв фар и би ми било интересно да го видя. 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдясно от самия фар има едно хромирано "топче", да не би то да се преправя по някакъв начин?

1576857718882.jpg

Редактирано от Valdomeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа! Зацепих! Да! Извинявам се...

Тоя фар е с декорация, да. И няма “екстрата” фар за мъгла. Трябва да се смени фара. Възможно е да е окабелено - трябва да погледнеш. Вероятно ще трябва да смениш и ключа за фатовете с такъв, който да има секция за фарове за мъгла.

Не знам, дали самия фар може да се преправи. Трябва да се разлепи и отвори и да се види, какво е закрепването на “лупата” и има ли възможност за интервенция по някакъв начин. Аз едно време, с един списващ тук зъболекар @The Best Forman, човъркахме по моите фарове, ама пуста склероза - не помня к’во-що...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Valdomeister написа:

Вляво от самия фар има едно хромирано "топче", да не би то да се преправя по някакъв начин?

 

Въпроса ми е, трябва ли да си купя специално фарове от laurin & klement изпълнение (ония трисекционните които имат къс дълъг и халоген) или става с просто такива които вместо топче имат лупа и тази лупа е халоген?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават и обикновени. От L&K са с ксенон и отделно дълги. Разбира се, по яки са, но трудно се намират и са на безобразни цени за съжаление. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, zloQQ написа:

Не знам да има Октавия 1 с фар БЕЗ лупи за мъгла :)

Там фарът е двусекционен. Основна секция - къси/дълги с крушка Н4 и другата секция - лупата за мъгла (ама не помня Н1 ли беше)

Има, има. Моята е О1 2008, с пластмасови фарове и на мястото на лупите за мъгла има едни изпъкнали полусфери от пластмаса. Навремето обмислях вариант за допълнителни фарове / комплекти на мястото на решетките под фаровете, но заради интеркулера не става. За бензинови двг това не е пречка, има колега, който го е правил и беше споделил снимки.

п.п. крушката за къси и дълги е една - Н4

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сетих се аз по-горе, след снимката на колегата. Съвсем бях забравил за тази излагация - липсата на “екстрата” фарове за мъгла. Не за друго, ами той фара си е един за всички, просто изключих, че имаше такива изпълнения с декоративна “лупа”. Ама пусто - да източат некой лев отгоре при поръчка на “екстри”....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото на цялата история е че тия фарчета си светят прекрасно и не искам да ги сменям с други които не се знае какви ще са, а хела от магазина -300 кинта броя... за едните фарове за мъгла. Затова търся вариант за долните решетки.. евентуално от някоя друга кола дали стават фолксваген или ауди

Редактирано от Valdomeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да измериш една решетка и да намериш подходящ фар за нея и...малко ръчен труд ако си способен...и ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз (че на мен са ми "болна тема" тези фарове), в автобим ги има по 120 кинта бройката на фирма тик- двусекционен, аз лично съм доволен.

За вариянта долу в декоративните решетки трябва доста ровене в алито и не е гаранция че ще стане, аз за сега все още не мога да намеря нещо което да съм сигурен че ще стане и да е на приемлива цена.

Преди около месец на Раковска засякох синя шкода шофирана от жена, шкодата имаше фарове за мъгла в тези декоративни решетки. За съжаление не видях номера за да пиша тук във форума и да разбера дали е от форума и да питам от къде са закупени и как са направени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.6 бензин имаше вариант за фарове за мъгла в долните решетки, за всички турбомАтори - не, че зад дясната решетка долу е интеркулера. Моделът вече е доста дърт и може би вече няма. Виждал съм разпробивани фарове без лупи и на всички изглеждаше ужасно. Трябва да има още теми тук. Ако колегата тръгва за нови фарове, трябва и инсталацията и ключ за фарове с положение за фарове за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Ето тук ги има, но не знам, дали пише от къде ги е взел Ники. Поне да се види, как седят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ преглеждал съм темата доста пъти, за съжаление не пише. 

Бях разпитвал и тук и в другия форум- но никой нищо :(

единственото което ми идва на ум е, да се напрвят нови решетки на 3D и да се направят дупки подходящи за някакви лупи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако не си си сменил кулера и мястото му, забрави за фарове в долните решетки. Иначе сайта беше конкуренцията на супершкода тогава, кой знае дали ги има още. Беше в синьо и червено, името съм го забравил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, ID A написа:

ако не си си сменил кулера и мястото му,

Мисля че от централната решетка може да се отклони достатъчно въздух за кулера, без да оказва влияние на радиатора за парното и климатика- но само предположение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво са сътворили братушките :)

мен лично ми харесва като идея, заглеждал съм и аз от фабията

https://www.drive2.ru/l/803575/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

Какво са сътворили братушките :)

мен лично ми харесва като идея, заглеждал съм и аз от фабията

https://www.drive2.ru/l/803575/

Екстра са, добра идея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.