Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

загуба на мощност


barakov

Recommended Posts

когато трагвам да изпреварвам забива колата --шкода октавиа 1.9 тди 101 коня --сменени са акуатор -вакуми -дебитомер-клапан н75  -нож в. филтар-нов г. филтар --какво може да е   .....много е гадно да караш с 80 на магистрала и като се изпреварва да се 4удя как да се прибирам после -----оправя се след гасене и палене в движение ----това е супер изнервящо

Редактирано от barakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то, освен геометрията на турбината, май друго не е останало да се прави. Сваляш и чистиш - за съжаление т’ва в вероятната причина. Поне аз не се сещм за друго. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При мен имаше същият проблем при вече изчистена геометрия.

Оправи се след  регулиране на актуатора,защото преди това го сложихме по старият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че и това се чудя вече ,,,но при забиването установихме с маистора че акуатора е запецнал в някакво положение и дори при подаване на газ не мьрда. след гасене и палене се оправя-----тьпото е че турбината е от кьм купето и никой не иска да се занимава с нея . мьчих се поне изпускателната трьба да сваля да прьскам там но се отказах - мисия невазможна 

Редактирано от barakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Typi_taratajki написа:

На място ако я форсираш няма да мърда, дори да е здрав. 

Защо на място няма да мърда, какво дефакто го задвижва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оф- страшно е положението като никой / майстор / не може да ти каже какво е --мьча се сам - чета -пробвам и така .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато я запалиш, актуатора трябва да се затвори. Загасиш ли я-се отваря. Не е нужно да я форсираш. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам се задвижва от вакуум. Пишеш ,че си го сменил актуатора. И той ли е от морга? При мен сдаде багажа на 70 хил. на едната кола, на другата на 125 хил. 
Намери си една вакуум помпа и пробвай, дали се движи, и дали задържа в вакуума актуатора. При мен на едната кола, беше изгнил корпуса, на другата мембраната вътре беше скъсана. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нов актуатор е -ще досменя другите вакуум маркучи и ще стрелям да видя да ли ще забива ....дано не че .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

геометрията се движи при палене и гасене...значи забива на изкачване на 5 скорост и примерно при изпреварване от 6 на 5 зада изпреваря //но винаги на нагорнище ..усештането е набиране ...набиране и все едно сам вьрнал газта  и дори при смяна на скоростите пак забавя---рестарт на двигателя и  всичко е наред ...спец сьм по гасене и палене за секунда/ две  няма как трябва да се изнеса или прибера в платното 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поиграх си с актуатора с малко настройки по него смених вакума от актуатора кьм клапан н75 смених и клапана с втрория че го бях отворил и почистил ---но сега дори да се е оправила / ще се види на баирче  някьде// не знам кое е било проблема ... ще пробвам тези дни малко по юруш по пьтя извьн града..пьк ще видя ....ще пиша как е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сега е добре ама не установих проблема кое е правило белята но важното е че вече не забива .... колям кеф 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.