Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване на лупите на фарове на Октавия 2 фейс


Цветомир

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Радвам се да се запознаем!

 

Бих искал да помоля за малко помощ. Става въпрос за лупите на моята октавия 2 фейслифт, които са доста замърсени. Ако може да споделите как се свалят, с какво се почистват и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да свалиш фара и да го раколачиш. Ако си с ксенон (оригинален) по-добре потърси някой дето се занимава професионално с тези неща (чистене, полиране). Потърси в ютуб - със сигурност ще откриеш клипче с някой руснак, който показва нагледно нещата.

Пък не бъди толкоз скромен - пусни снимки на колата, ала-бала, малко история - може дори темичка да спретнеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, zloQQ написа:

Може да пробваш да свалиш фара и да го раколачиш. Ако си с ксенон (оригинален) по-добре потърси някой дето се занимава професионално с тези неща (чистене, полиране). Потърси в ютуб - със сигурност ще откриеш клипче с някой руснак, който показва нагледно нещата.

Пък не бъди толкоз скромен - пусни снимки на колата, ала-бала, малко история - може дори темичка да спретнеш :)

Здравей,

 

Намам идеа как се разколачва. Не съм с ксенон. Чувал съм, че ги нагряват с пистолет за горещ въздух, но лично аз не бих се заел с това. По скоро, искам да разбера дали някой е свалял лупите и ако да, какво специфично има при тях. Гледах клипче, но в него беше показано как се бърка с някаква тел с памук на върха. Стори ми се  малко глупаво. Със свалянето на фара нямам проблем. Щом се освободя малко, ще погледна какво е положениет т.е. дали лупата излиза от фара. Ще пиша допълнително.

 

Благодаря за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

Лупата със сигурност не излиза от фара, освен ако не го разглобиш целия. Това е нещо, което аз НЕ бих направил.  Бих използвал не тел, а кохер или москито с тампон на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.