Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 нова придобивка


Recommended Posts

 Здравейте колеги,вече и аз съм собственик на Октавия 2 1.9 DSG 2006г.(Преди нея карах и още я карам Октавия 1 1.9 tdi 90 к.с от която съм много доволен.)

Колата е от Италия външно изглежда горе долу добре не е маскирана със китове бои и други.Има си драскотини които се виждат и не са заличени ,което за мен е по добре.Вътре е запазена с изключение на волана който е леко изтъркан.По ходовата част беше занемарена,имаше за смяна тампони на насочите,едно вътрешно каре и  две биалетки.Смених маслото на двигателя 5/40.

Смених и маслото на DSG -то.

За сега колата ми се струва добре освен,че малко повече гори от другата ми октавия ,но това може би е от DSG то.

Пиша от телефона и може би имам грешки ,за което се извинявам.Снимки ще се опитам да кача,но незнам дали ще успея ,за пътви път ми е в този форум.http://nasko79.snimka.bg/automobiles/farove.701470.39208590

http://nasko79.snimka.bg/automobiles/farove.701470.39208592http://nasko79.snimka.bg/automobiles/farove.701470.39208586http://nasko79.snimka.bg/automobiles/farove.701470.39208593http://nasko79.snimka.bg/automobiles/farove.701470.39208594

Нещо не ми се получи номера със снимките.  :)

Редактирано от Nasko_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждат се! Честита придобивка! Безаварийно да те вози! Няма да намериш по-икономичен от 1.9 TDI при Октавия, така че - свиквай на малко по-високия разход. Т’ва също е икономичен двигател с доста прилично вървене. Ако случайно не си доволен - едно “чипче” и ще се радваш на едни ~140 кс - няма да си познаеш колата :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, zloQQ написа:

Другата ми октавия е с чип и ми харесва много как върви,но незнам на тази кутия няма ли да и скъся живота с чипа

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако я държиш постоянно в червеното - със сигурност. Но кутията трябва без проблем да слага на пътя тези ~140 коня след намесата. Може да звъннеш на @Pepino за конкретна информация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Колеги толкова ли са апетитни тези DSG-ита на карета.В началото на годината смених дясно вътрешно каре.Изминал съм 9000км,и пак се разтропа.(Цъка като въртя на ръка полуоската напред-назад).Гуми никога не съм въртял ,както и кик даун не съм ползвал повече от два три пъти.Карето ли е фалшиво или просто така си ги ядът.Това е карето което сложих.Препоръчайте ми марка която да използвам.

IMG_20200831_172611.jpg

Редактирано от Nasko_79
Допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Nasko_79 написа:

Колеги толкова ли са апетитни тези DSG-ита на карета.

Моята е на почти 130 к и никога не съм сменял карета. Редовно въртя гуми, и кикдаун ползвам редовно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо моята ги троши.Като дам газ се усеща едно предърпване като,пе ли иска да превърта гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте искам да си сложа радио със mp3 от октавия фейслифт 2010.Моята е 2006 ще стане ли без никакви преправяници или ще иска нещо да се наглася.

IMG_20201215_110148.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JORDITO може да каже с по-голяма точност, но на дали ще имаш грижи. Само рамката може да е нужно да смениш

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ няма нужда рамката е същата. Обаче ще пада акумулатора, ако не си оправи CAN GETAWAY модула. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм на Ти с тези неща,може ли да ми обясниш с по прости думи как се процедира.През буксата за диагностика ли се настройва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ви питам ,радио от октавия 2008 ще иска ли някакви допълнитени настройки.

IMG_20201216_231154.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в момента съм с радио което чете аудио формат.Един диск събира около 20песни.Поне да мина на нещо Mp3.

Предложете ми нещо по разумно,склонен съм към предложения.

Редактирано от Nasko_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, много км да и на въртите. Аз имам същия проблем с това радио, замислих се за трансмитер които да има изход и за флашка. Като това е временно решение, изобщо искам да го сменя, но ще е по натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разумните решения за съжаление не кореспондират с разумни цени... Но мога да кажа, че всяка стотинка си заслужава покупката на читава медия. Възможностите на медиите са практически такива, каквито имате на телефона/таблета. Т'ва е при положение, че Ви е кеф да ръчкате и да си намирате занимавка. Иначе - един плеър на Pioneer, Sony, Alpine за 100-150млева и въпроса приключва. Кеф ти флашка, кеф ти карта, кеф ти радио :)

Ако решите да набиете повечко лев за читава медия - @JORDITO е човека! Не знам да има някой недоволен клиент от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте колеги,за да не правя нова тема ще се похваля във тази с още едно шкоде в семейството.

Наскоро се сдобихме с въпросната кола.А тя е Шкода Октавия 1.9   90к.с ALH 2003г.По мое виждания колата е много гледана от предишния собственик,много е запазена вътрешно и външно.Единствената забележка която констатирах при покупката е че някой е изкормил катализатора.Всичко по колата работи ,върви много за 90к.с ,даже незнам дали няма чип,но за момента само гадая.Предишната ми 90к.с AGR преди да я чипосам вървеше доста по малко от тази.Другото което ме кара да се съмнявам,че има чип е ,че няма проблеми с топлия старт.Нямам идея дали този мотор го имат.Имаше чисто нови зимни гуми ,акумолатор на един месец,обслужена като накладки дискове,течности.Документално оправена до 08.2021г.Внос е от Франция.Не се сещам за момента какво да пиша в последствие ще пиша.

Ще пусна няколко снимки,незнам ще се виждат ли добре тъй като доста ги компресирах.

IMG_20210325_144905.jpg

IMG_20210325_144944.jpg

IMG_20210325_144926.jpg

IMG_20210325_145105.jpg

IMG_20210325_145019.jpg

IMG_20210325_145002.jpg

IMG_20210325_172911.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пусна и няколко снимки какво изобретих днес от два стари амортисьора от 5 врата на октавия 1.

Получи се перфектно с един амортисьор, стана много стабилно,но сложих два понеже като искам да го затварям и леко се кълчи.Понеже амортисьорите дойдоха малко дълги,неможах да ги хвана директно за болта на калника и се наложи да направя две планки за да удължа растоянието.

IMG_20210326_102956.jpg

IMG_20210326_103437.jpg

IMG_20210326_103549.jpg

IMG_20210326_103556.jpg

IMG_20210326_103649.jpg

IMG_20210326_114107.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ghost_rider написа:

Ааа, тия джанти са останали клубни ?

Супер е с тях! 

Вярно е! Много добре ѝ седят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви,ще има още малко разкрасяване тия дни.Калобрани и ветробрани съм поръчал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.