Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия мк1 VRS Wagon


Recommended Posts

Здравейте колеги, след доста време отново се завръщам в клуба с една сбъдната мечта а именно Шкода Октавия vRS AUQ страхотно черно комби което ми легна много на сърцето. Колата я взех нов внос от Швеция от първи собственик закупена и регистрирана на 23.06.2003 година, в много добро състояние за годините си. Но по стара българска традиция горублянските търгаши са я опоскали до неузнаваемост, свалили са оргиналните стелки, както и музиката на колата и така на татак. Има няколко неща който много ме дразнят и ако може някой колега да помогне да решим проблема, счупен е подлакатникa търся нов, стелки мокетни и гумени и топката с маншона за скоростния лост с капачето на vRS (капачето явно е било надраско и захабено и са го пръснали с черен спрей). За музиката ако има някой колега който да удари едно рамо в софия област ще съм много благодарен ще си заплатя труда както и всичко нужно за да сврине (обяда и бирата от мен :) ) .

IMG_20191206_123024.jpg

IMG_20191206_123033.jpg

received_486618935319510.jpeg

Редактирано от h4ck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, h4ck написа:

Здравейте колеги, след доста време отново се завръщам в клуба с една сбъдната мечта а именно Шкода Октавия vRS AUQ страхотно черно комби което ми легна много на сърцето. Колата я взех нов внос от Швеция от първи собственик закупена и регистрирана на 23.06.2003 година, в много добро състояние за годините си. Но по стара българска традиция горублянските търгаши са я опоскали до неузнаваемост, свалили са оргиналните стелки, както и музиката на колата и така на татак. Има няколко неща който много ме дразнят и ако може някой колега да помогне да решим проблема, счупен е подлакатникa търся нов, стелки мокетни и гумени и топката с маншона за скоростния лост с капачето на vRS (капачето явно е било надраско и захабено и са го пръснали с черен спрей). За музиката ако има някой колега който да удари едно рамо в софия област ще съм много благодарен ще си заплатя труда както и всичко нужно за да сврине (обяда и бирата от мен :) ) .

 

 

 

 

Честита да е! Изглежда запазена, много да те радва!

Отностно стелките - Провери в Еура Тек. Скоро коментирахме с колеги стелки. Аз си бях гупил оригинални гумени за Октавия за под 50 лв., а бяха супер стрелки.

Подлакътник можеш да намериш от 5 до 500 лева. На фейса на Октавия ако не се лъжа, подлакътника е същия като на Голф 4 и още 2-3-4-5 модела от ВАГ. Има го и в Алиекспрес, има втора ръка, има евтини китайци и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sauber написа:

...На фейса на Октавия ако не се лъжа, подлакътника е същия като на Голф 4 и още 2-3-4-5 модела от ВАГ....

На О1 фейслифт НЕ става подлакътник от Голф 4 - има разлика в захватите и височината.

п.п. честита придобивка, да те радва много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно само капака е счупен. Капаци и закопчалки се продават в  OLX. 

Да ти е честита колега. 

А за стелките не се ядосвай, просто не съществува начин оригиналните да не са били скъсани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и честита придобивка!

 

1.подлакатника - основата ли е счупена или само капака му. Продават се капаци, както и закопчалки. С малко мерак можеш да си прехврълиш оригиналната тапицерия на новия капак,

2.стелки - по-скоро забрави за тях и се примири, че няма да караш с оригинални. Преди време търсих и бяха по 75лв за брой и то само по поръчка. Доста е вероятно вече да не може да се поръчат.

3.за топка за скорстите може да следиш ибей. Само капачето мисля, че може да се поръча от Еуратек и не мисля, че ще е скъпо.

4.за музиката е малко сложна работа. Трябва да вложиш 150-200 лева за изолация на предните врати, като това е доста бюджетен вариант. Много е важно да се изолира добре пространството около говорителите във вратите, защото заводско свирят в отворен обем и се получава акустично късо, откъдето идва и лошото качество на звука. Самите говорители също са посредствени и е желателно да се сменят, като трябва да се внимава и за дълбочината, защото има опасност да опират в стъклоповдигача и да не могат да влязат изобщо на мястото си.

 

Успех и ще се радвам да се видим на някоя от клубните срещи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подлакътника за момента го побългарих с едно магнитче и шаиба, стелки взех някакви от 30лв колкото да има нещо и да не се цапа мокета ще мина през еуратек да видя поне за тях. Музиката е сложна работа колата е имала хубава музика, прекарани кабели за усилвател и място където е бил монтиран. Колоните във вратите и високите във колоните са сменени ще те излъжа за марката утре ще погледна какви са но се предполага че са минавали през стъпалото защото кабелите са им пуснати до багажника където е бил усилвателя. Имам два усилвателя но така и не успях да я подкарам да свирене явно нещо някъде бъркам... Относно сбирката бих дошъл с удоволствие особено на НИМ на 40 минути от вкъщи ми е. Поздрави и весели празници. 

IMG_20191208_185501.jpg

Редактирано от h4ck
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.