Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Cornering lights...


TWizard

Recommended Posts

преди 2 минути, TWizard написа:

Ти си с дневни вградени във фара за мъгла, нали? Като се включат фаровете, дневните изгасват ли ти?

Точно така. И изгасват, не може да не изгаснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя как е при мен. Дневните светлини (ледове при vRS) са си отделни. Каквото и да включа по тъмно - продължават да си светят, но намаляват интензитета. Мисля, че има вариант да се изключват напълно при включване на фаровете, но мен си ме кефи така, както е в момента. Фаровете за мъгла ми работят при завиване само при пуснати основни/къси светлини. Както и светват двата при включване на “задна”. С мигач - не искат.

Ето ги - фарове и дневни с габарити...
6FC97EC4-9F84-4CC9-AC7E-9C49E45BE560.jpeg.610aec6f10a1951b74c766c37d88de3c.jpeg

 

Ей т’ва са само днвените - ледовете на бронята в комплект с “веждичките” над основния фар (май се водят габаритни светлини). 
FE9F80EA-21A9-49D6-A18B-3A8A16BA770D.jpeg.5f5b924614c1874a5545809da87cdd40.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Vcds нали има опция да се пускат фаровете за мъгла като дневни затова питах колегата да не би случайно някой преди него да е пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ, тази сутрин си направих няколко теста. Както казваш ти, ледовете продължават да си светят и при включен основен фар. По-странното е, че дори и да изключиш дневните светлини от менюто, пак светят при включен фар..съответно като се изключи фарът - изгасват и дневните. 

Тест за Cornering Lights - пробвах на задна - не светват, с изключени дневни светлини от менюто - напред и назад - не светват...

@Penata, ледовете ми светят за дневни, фаровете за мъгла - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е активирано и няма грешки при диагностика, остава да се търси проблем по кабелите.

Някой знае ли от кой модул се подава сигнал към фаровете за мъгла да светят при определени условия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях предпазител в страничното табло специално за Cornering Lights. С изненада установих, че отговаря наистина само за тази функция очевидно, защото при махането му, фатовете за мъгла продължаваха да си светят. Здрав е предпазителят, но ми изглеждаше малко накриво влязал в клемите. Остава довечера да пробвам дали има някаква промяна....

Редактирано от TWizard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпробвах адаптивните фарове по тъмно - работят си. Друго се сетих...е ли възможно да са забранени наистина софтуерно заради някакъв закон в Швейцария? Понеже по тая причина нямам и аларма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започва да ми става още по-странно...забелзах, че предните ми габарити не работят, а и нямм индикация за проблем със светлините на таблото....отварям фара и....шах! 

IMG_20191221_152629.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите може просто да са изгоряли. Не съм сигурен, че за тях ще индикира  А защо - шах? В смисъл...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...няма капачка за лампата...просто са декоративни едни сини като лампички отвътре....

Отдясно е капачката за мигача, по средата - ксенона и отляво са дългите...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва са си. Оригинално си е така. Ще погледна утре моите и ще ги щракна, но мисля, че са си точно така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са така....сякаш ще трябва да се вади ксенона и от там трябва да има достъп до габарита......

Редактирано от TWizard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да се вади. В самия край на корпуса на фара (външния)трябва да си е габарита. Както при нормалния фар. Ще погледна след час-два моите и ще ги щракна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт - вади се баласта и габаритът е отдолу...но така или иначе лампите са здрави...трябва да си търся проблема другаде. Предпазител не можах да намеря за габрити...

IMG_20191222_092847.jpg

IMG_20191222_092902.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нормалния фар е в ъгъла на корпуса. При ксеноновия си трева ВА махане на баласта. Той е на 4 щипки и не е проблем де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, winrg написа:

С ксенон съм.


Орогинален ли е фара или е от нормалните с допълнително монтиран ксенон. Има разлика огромна. В смисъл - нямат нищо общо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, zloQQ написа:


Орогинален ли е фара или е от нормалните с допълнително монтиран ксенон. Има разлика огромна. В смисъл - нямат нищо общо :)

От завода си е излязла с ксенон. Утре ще се опитам да направя снимки да се види по-хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За завиващите фарове в менюто има ли опция да се върне към заводски настройки, защото като си правих комфортните мигачи да мигат по 5 пъти,а не по 3 за да тръгне функцията ми искаше да вързна заводските натройки през менюто :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ровенето ми излезе, че във vRS версиите изобщо нямало окабеляване за предните габарити, защото дневните ледове играели тази роля -> ТУК

 

@zloQQ, от което се поражда следващия въпрос.....защо при теб работят?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тук вече стана̀ загадка!

Сега! Моята нали е била ‘жасната отпред и в момента е с автърмаркет фарове. Съмнявам се, тъпите търгаши да са опроводявали с кабели и да са направили всичко като по книга. Мисля си, че кабелите са налични във всички версии на Октавия, а дали ще светят “веждичките” или LED-овете на vRS-a е въпрос на кодоровка с/през VAG-COM-a. Може и да бъркам (според прочетеното в “бришкода” трябвало да се пускат кабели), но ми изглежда доста логично да е така. Възможно е също, според страната за която е предназначена колата да има различни изисквания (леви/десни фарове във Великобритания). Та, за Англия може да не са изисквани, но пък за Швейцария може да са. Моята е от там, та...знае ли човек, как точно седят нещата в администрацията на различните държави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и твоята е от Швейцария, отпада варианта моите корнери да не работят заради това, но от друга страна...щом пък габаритите ти работят, има вероятност джамбазите да са ресетнали софтуера и затова да ти работят и корнерите, и габаритите (ако е софтуерно за габаритите де). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.