Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Cornering lights...


TWizard

Recommended Posts

Здравейте!

 

Имам един въпрос за Cornering lights (Октавия 2 фейслифт РС) - днес реших да видя дали работят и се оказа, че при завиване и при пускане на мигачите, не се включва съответния фар за мъгла. Опцията е включена от MFD, фаровете съм ги включил ръчно, а не са на автомат специално за теста...е...и е светло. Да не би изрично да ги включва само, когато е тъмно и да си следи пак сензора за светлина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само по тъмно - ако имаш сензор за светлина. Иначе е достатъчно мисля да си на фарове. А принципно ако си със заводски ксенон - самия фар би трябвало да си следи завоя (не знам дали има някаква корелация със скоростта обаче). Няма нужда да се гласи фарът за мъгла.

При мен не е с ксенонови фар и нямам сензор за светлина, но след като ги пусна Пепи с VAG-COM си светят чудно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах сега по тъмно - същата работа. Със заводски ксенон съм и са си следящи завоя, но имам и опция cornering lights, та затова питам защо не работи...едва ли ще спре завиването на ксенона, ако изключа опцията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали след като имаш ксенон, изобщо функцията “cornering lights” може да се включи през фаровете за мъгла. Май си я върши главния фар. А иначе го имаш в менюто, защото предполагам е някакво стандартно - за всичко що е Октавия 2 ФЛ. Пробвай да я откриеш функцията през VAG-COM и от там да я включиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам VAG, за да видя там как е, но така или иначе ми е странно, че я има опцията, след като няма да работи за моето оборудване...защото и опции като накланяне на огледалата при включване на задна я нямам в менюто, след като не се поддържа от оборудването ми...Така де, ще се порязровя да видя. В менюал нищо не пише за това...странно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, те тези се активират през програмата. А мисля, че трябват ел. седалки, за да може да се накланят огледалата при включване на задна. Мисля, че ума тук някъде всякакви хитринки, които може да се пуснат през компа. В менюто на колата са малко нещата и са един вид “базови”. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това имах предвид под не ми го поддържа оборудването - нямам ел. Седалки, нямам я функцията за огледалата в менюто.По същата логика би трябвало да е - имам заводски ксенон със следене на завоя, нямам функция за cornering lights....ама имам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от последните фейслифтове - може и да се нагласи през програма да се накланя дясното. Имаше някаква условност - копчето да е поставено в пооожение за регулиране на дясното огледало. И тогава май може да се накланя. А за опция от борд компютъра - не знам дали я има тази с на кланящите се огледала. Поне при мен я няма, но аз съм от първите фейслифтови - 2010 и дори нямам температура на маслото :) А cornering lights ми я пуснаха през VAG-COM. Имам coming/leaving home в менюто, но не бачка автоматично. Става само ако “флашна” една светкавица с дъглите преди да изляза от колата. Сигурно моята е правена в петък...баш преди почивка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2009 ? Имам посрещане и изпращане, но то си е обвързано с датчика за светлина и автоматичните фарове...затова няма как да имаш такава опция, при липса на датчик...А сензор за дъжд имаш ли или той си върви заедно с този за светлина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, като опция го имам, но не бачка. В смисъл - дали е включена или изключена е все едно. Бачка само със “светкавица”. Иначе, колата си е имала огиронален ксенон, но я взех след удар и съответно със сменени фарове (вероятно и ключ за фаровете). Сензорите май си вървят заедно. За дъжд си бачка като пич. Намерих си и оригинални фарове, единия чистак бърсак (подарък), но другия го взех е употребяван (слава Богу, че човека не знаеше, какво продава и го взех за 60 лева) и леко му е пукнато стъклото, та съм в търсене на ново и за т’ва още не са сложени. Ама и т’ва ще стане :)

Пусни една тема за колата, снимки, подобрения, малко история ако има някаква... ще е интересно!  vRS-а е чудна модификация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото не става ли от обикновения фар...или не ти се разваля?

Иначе може да направя тема за колата. Подобрения няма, откакто съм я взел...обслужване, 2 комплекта гуми с джанти за зимата...и си карам ?

Нямам и снимки, а сега не става за снимки времето - кално, мръсно, мрачно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но трябвало да става. Но не изпадат употребени и добри. Все са издрани, счупени, спукани (като моето). Като ми остане време да го правя, може да взема нов неоригинален фар и да сменя стъклата. Варианти има, време само трябва да остане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро идеята ми беше да използваш стъклото на тези, които сега са на колата (халогените), за да замениш спуканото на ксенона... Но така или наче трябва да пасва много добре, защото съм попадал на октавия (когато търсих), която беше със здраво стъкло, но с конденз вътре. Съответно компютъра не си разпознаваше фара, т.е. електрониката отвърте явно е била в лошо състояние...Светеше си всичко по фара, но излизаше като грешка на таблото и при диагностика. Адаптация не помогна...явно проблем с комуникацията

Редактирано от TWizard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че фаровете за мъгла светят и при фабричен ксенон. Пробвай да изключиш екстрата и да я включиш пак. Стандартно светят до 40 км/ч. Ксеноните над определена скорост спират да завиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с изключване и включване - няма ефект. Иначе ги тествам на паркинг на магазин с големи прозорци, за да виждам какво свети...по-точно какво не свети ? Така, че - да, под 40км/ч е скоростта...

Редактирано от TWizard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен проблем, но нямам други предложения. Ако имаше проблем с някой датчик, който следи въртенето на волана, нямаше да завиват и основните фарове.

Някой ако знае да каже от къде идва сигнал към съответния фар за мъгла, че трябва да светне. Да се проверят кабелите или някоя спойка по платката.

 

Като включиш на задна скорост, светват ли и двата фара за мъгла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като се завъртя въпросът....не съм сигурен, че ксеноните реално завиват...то трудно бих хванал и това движение, защото според мен се активират над 20км/ч. Мисля обаче, че cornering lights би трябвало да се активират и при пускане на мигач, но отново не светва нищо. 

 

А за задната...двата предни фара за мъгла ли трябва да светнат или задния? Това не съм го пробвал и не знам какво се случва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, TWizard написа:

 

А за задната...двата предни фара за мъгла ли трябва да светнат или задния? Това не съм го пробвал и не знам какво се случва...

Когато включиш на задна трябва да светнат и двата фара за мъгла. При мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете ако завиват наистина си личи много ясно, но да, започват да завиват над определена скорост.

При включване на задна скорост трябва да светнат и двата фара за мъгла (светлините отзад са ясни).

При включване на мигач също трябва да се пусне съответният фар за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ръководството:

Фаровете за мъгла с функция CORNER (ЗАВИВАНЕ) се включват в зависимост
от ъгъла на волана, или според включване на мигачите 1), при следните усло-
вия:
› автомобилът стои на място с включено запалване или се движи с максимал-
на скорост от 40 км/ч;
› не са включени светлини за дневно осветление;
› късите светлини са включени, или превключвател на светлините е настроен
в позиция AUTO и вследствие на интензивността на светлина на околна среда
светват късите светлини;
› не са включени фаровете за мъгла;
› не е включен заден ход.
Указание
Ако е активирана функцията CORNER и Вие превключите на заден ход, двата
фара за мъгла ще светнат.

В моя случай са активирани дневните светлини...трябва да пробвам да ги изключа...

 

ПП: Те мисля са изключени, когато се включат късите, но все пак е активирана функцията им от менюто..това трябва да пробвам да изключа за теста...

Редактирано от TWizard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, TWizard написа:

В моя случай са активирани дневните светлини...трябва да пробвам да ги изключа...

 

ПП: Те мисля са изключени, когато се включат късите, но все пак е активирана функцията им от менюто..това трябва да пробвам да изключа за теста...

 

Моите дневни също са включени от менюто. Ключа на фаровете е на AUTO. Когато се включат фаровете, функцията за завиване се включва веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дневните са пуснати и през Лед-а и с фара за мъгла да светят и двете едновременно не би трябвало да работят завиващите. Ако е такава ситуацията пробвай да деактивираш фаровете за мъгла като дневни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RS-а е с отделни от фаровете за мъгла дневни светлини. Ще пробвам да ги спра от менюто и на задна ще пробвам дали светват и двата...Друго не се сещам наистина. Ако беше от датчика за ъгъл на волана - би трябвало да излезе като проблем при диагностика..., а и би трябвало все пак да си светва съответния фар за мъгла при пуснат мигач...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Izolini написа:

 

Моите дневни също са включени от менюто. Ключа на фаровете е на AUTO. Когато се включат фаровете, функцията за завиване се включва веднага.

Ти си с дневни вградени във фара за мъгла, нали? Като се включат фаровете, дневните изгасват ли ти? Аз не съм сигурен дали моите изгасват като стане тъмно и се включат късите...а и в ръководството си го пише (може би са имали друго предвид...то тия ръководства са писани като законите...понякога не можеш да разбереш какво е искал да каже авторът ? )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.