Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на Шкода Октавия 1 4x4


Vanhai

Recommended Posts

 Здравейте на всички!


Горд собственик съм на Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI 101 к.с. 4x4 (помпа-дюза), 6 скорости. Изчетох доста теми из форума, но имам и доста неясности, понеже не съм никак на ,,Ти" с колите.
Със самата кола нямам никакви проблеми, няма хлопане/тропане и т.н. Много съм доволен от нея, но за да продължава това, то трябва всичко да се обслужва навременно (според мен), а не след като се счупи нещо.
Маслото на двигателя и филтъра ги смених преди 2000 км. Сега оставих колата в сервиз за смяна на маслото и филтъра на Халдекса и за смяна на маслото на диференциала. Разбрах че маслото на Халдекса се сменя на 30 хил. км., а филтъра на 60 хил. км., по предписание на производителя (моля поправете ме, ако греша :)).
Въпросите са ми следните... Четох за преден и заден диференциал и се обърках, защото няма подробна информация. Колко диференциала има тази конфигурация на колата, ако са 2 - и на 2-та ли се сменя маслото, и освен масло имат ли филтър за смяна? На колко км. се сменя маслото на диференциала, трансмисията и хидравликата, както и спирачната течност и антифриза? Както и обслужването само на мотора на колко км се прави и какво трябва да се смени?

Моля за сериозни отговори, ако няма какво да напишете просто подминете темата ми! Благодаря Ви, предварително за отговорите! :)

Редактирано от Vanhai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.