Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защита под купето


Penata

Recommended Posts

Здравейте колеги, интересува ме дали автомобилите без пакет "защита за лоши пътища" , са оборудвани с кори под двигателната зона и по-продължението на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro_kem написа:

доколкото съм запознат, при октавия 3 не се предлага такъв пакет.

Привет.

 

Кое точно не се предлага, че не ми стана ясно, моля за извинение.

 

И за коя Октавия 3 говорим, преди или след фейслифта, от 2013 до 2016 или от 2017 до 2020?

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за О3 комби фейслифт 2019 - поне така ми казаха от ЕТ Пловдив.

п.п. "пакет лоши пътища" е нещото, което не се предлага

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.

 

Винаги е присъствал Пакет "Лоши пътища" за тази кола, от началото до края на производството и, и преди, и след фейлифта, за комби и за лифтбек, с уговорката да е с джанти с цолаж до 17'' включително и без Адаптивен контрол на окачването, когато го пуснаха и за Октавия 3.

 

Аз съм с такъв пакет, на Октавия 3 лифтбек преди фейса, в момента пътува към България още една такава кола, Октавия 3 Фейс лифтбек, онзи ден произведена, още на Авто Изложението поръчана, със същия пакет, който включва повдигане на автомобила, предпазни кори отпред, отстрани и отзад под купето.

 

А за комби 2019 сега на Октавия 3 - то май нищо не може да се поръчва, има едни вече поръчани от самите Еуратек, които ще са тук всеки момент или вече са дошли, но те са с каквото са ги поискали като пакети и екстри от самото представителство. Може би това са имали предвид дилърите.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво са имали предвид, но като я поръчвах в края на септември поисках такъв пакет и ми казаха, че не се предлага. Явно са ме пуснали по нанадолнището...

п.п. като купувах Гица (от подписа) през 2008, модификацията беше окончателна (тур) и сложих повдигащи втулки в последствие в ЕТ, а преди 2 години смених кората с метална от Ем комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говори никак добре за тях, съжалявам, че си получил такова непрофесионално отношение.

 

Дори и в момента екстрата я има в конфигуратора.

 

Поздрави.

 

 

Screenshot_2019-12-06 ŠKODA Car Configurator.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането е за модел 2013-2016 година на производство. Моите дерзания са, че съм си харесал една 4х4, но е излезнала фабрично на 18-ки т.е според конфигуратора няма "защита за лоши пътища". Проверих и всичките кодове на колата и си пише, че е с нормално окачвание. Опитвам се  да разбера отдолу дали има някаква протекция. Нямам възможност да отида и да я погледна в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, РусенскоВарено написа:

Не говори никак добре за тях, съжалявам, че си получил такова непрофесионално отношение.

 

Дори и в момента екстрата я има в конфигуратора.

 

Поздрави.

 

 

Screenshot_2019-12-06 ŠKODA Car Configurator.png

Ще ги попитам може ли да се добави сега, струва си.

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм намерил отделните компоненти от пакета сумата отива да е 4-цифрена.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro_kem,  много зависи къде е колата в системата им, все пак са минали над два месеца, за това време по принцип ги произвеждат от момента на пускането на поръчката в Еуратек, до слизането на колата от поточната линия в Чехия, на база опита ни с две такива Октавия 3.

 

Но едно яко овикване си го заслужават дилърите. Поискай си някаква компенсация, задължително.

 

@Penata, ще се опитам да  наснимам моята кола отдолу отпред, отзад и отстрани, че на канал/преглед е чак около 20.01, ако могат и на тази, която ти си харесал да ти пратят снимки под купето, поне ще знаеш за какво да гледаш и дали ги има тези кори.

 

Поздрави.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се знае къде е проблема.

Сега е един особен период за поръчка на OCTAVIA 3, понеже стартира OCTAVIA 4.

До колкото знам има квоти за производство на автомобили за всеки дилър, които може и да са с ограничения в оборудване двигатели и др., така че това на този етап да не може да се поръчва поради производствени ограничения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я качих на една естакада, но забравих да снимам. Под двигателя кората е пластмасова, а по протежение на генерацията от двете страни на пода също има пластмасови кори, стигащи до задния мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че разликата на колите без пакета и с него ще е само в различния вид пружини ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, joro_kem написа:

Днес я качих на една естакада, но забравих да снимам. Под двигателя кората е пластмасова, а по протежение на генерацията от двете страни на пода също има пластмасови кори, стигащи до задния мост.

Ти виж,че и картера е пластмасов. Мани ги корите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JORDITO Сериозно ли? Дотам не успях да погледна, но ми звучи невероятно.

@Penata много е вероятно разликата да е само в пружините, ако всички имат кори по пода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат си кори. Даже на комшията едната я сменяхме дългата. 75 лв нова от Еуратек. 

А за картера не се шегувам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е описан пакета - предпазни кори под двигателя, от двете страни и отзад, стандартни амортисьори, различни пружини.

 

Поздрави.

Преди 3 часа, Penata написа:

Да разбирам, че разликата на колите без пакета и с него ще е само в различния вид пружини ??

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

Аз съм с O3, 1.8 TSI, 4x4 и в ЕТ ми казаха че, нямат за този модел защита за лоши пътища. Имам пластмасова кора отдолу, която дори не покрива пластмасовия картер. От къде може да се намери защита за картер, че ще го сменям другата седмица, а искам да защитя новия след смяната?

Някой има ли парт номер за тази защита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.