Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отчитане на оставащите километри


difata

Recommended Posts

Здравейте,колеги! Дойде ред и на първия проблем, който ми направи новата придобивка. Колата е Октавия 2 Комби 1,9 TDI 105 коня,2008 г. За пръв път не запали тоест пали и гасне след 1-2 секунди! Оказа се ,че не разпознава ключа. След съвети със специалисти и  деактивиране на имобилайзера всичко е ок. с изключение на показанието за оставащи километри с наличното гориво. Моля за съвет за отстраняване на проблема! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация. Изобщо не показва колко км могат да се минат с оставащото гориво или показва грешно?

Среден и моментен разход показва ли? Покарай колата няколко км, току виж се оправи само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - иди до някой ключар да ти обучи на ново ключа и недей да оставяш колата с деактивиран имобилайзер. Да не стане гаф...

Второ - ако! е изчезнала от менюто функцията, която показва оставащите километри (в смисъл - изобщо липсва) - погледни в настройките дали е поставена “чавка” на въпросния показател. Колата явно е преди фейса, за т’ва не съм 100% сигурен дали е отделен показател, но не пречи да погледнеш в настройките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, winrg написа:

Дай малко повече информация. Изобщо не показва колко км могат да се минат с оставащото гориво или показва грешно?

Среден и моментен разход показва ли? Покарай колата няколко км, току виж се оправи само.

Значи показание има, но е грешно. Преди проблема показанието за оставащите км. беше 130 . След зареждане на 20 л. нафта показанието стана  210 км. , а това е гориво за  380+ километра. И би трябвало да изпише оставащи километри поне около 500 .Стрелката на резервоара е на 1/2, а това е гориво за поне 500 км. Няколко пъти съм изпразвал пълен резервоар и винаги съм изминавал 1000+ километра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе всичко останало отчита според мен вярно. И среден разход, моментен разход, температура и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарай известно време и би трябвало да се оправи. Явно се е ресетнал борд компютъра, карал си малко и той отчита по-висок разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, winrg написа:

Покарай известно време и би трябвало да се оправи. Явно се е ресетнал борд компютъра, карал си малко и той отчита по-висок разход.

Благодаря, колега! Да така е минал съм едва 30 км. градско и дано се възстановят реалните показания, че много ме дразни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисли, че ще изминеш 1000+ км. градско с това гориво. Това което ти остава е според начина на каране, т.е. с такова каране, компютъра е сметнал, че ще изминеш километрите, които пише, пък за половин резервоар ми изглеждат реални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.