Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Шкода във форума


Recommended Posts

Здравейте добри хора. 

Да се представя - Константин.

От две седмици съм собственик на Шкода Супърб 2, 2.0 мотор - 140 cv, 2010 година

Колата е страхотна, и доста неща прочетох във форума ви, които ми помогнаха да опозная автомобила. 

 

Имам само две неща за които не успявам да намеря правилното решение и ще ви помоля да ме насочите към теми, за да не се повтаряме с нови. 

Едното е относно радиото - Swing - не мога да активирам ВТ аудио, и не изкача графиката на задния парктроник на екрана ( имам само звуков сигнал )

И другото нещо, не успявам да активирам дясното огледало да се накланя при задна скорост. ( имам vag com, колата е автоматик, огледалата се прибират при заключване, нямам подгрев на седалките )

 

Поздрави на всички и ще съм благодарен ако успея да разгадая тези мистерии. 

 

Иначе колата е супер готина, бяла, удобна, бърза, неочаквано икономична и мощна. 

 

Ето и снимки. 

 

 

IMG-20191110-WA0008.jpg

IMG-20191110-WA0009.jpg

IMG-20191110-WA0010.jpg

IMG-20191110-WA0011.jpg

IMG-20191110-WA0012.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Tino " - Привет. Честита "Skoda Superb 2"-ка. Много Безаварийни Километри Заедно. Шофьорската седалка с памет ли е? Ако "Да" - като даваш назад, копчето за настройване на електрическите огледала каква позиция сочи? Задължителнл трябва да сочи позиция за нагласяване на дясно огледало..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tuningmania написа:

До " @Tino " - Привет. Честита "Skoda Superb 2"-ка. Много Безаварийни Километри Заедно. Шофьорската седалка с памет ли е? Ако "Да" - като даваш назад, копчето за настройване на електрическите огледала каква позиция сочи? Задължителнл трябва да сочи позиция за нагласяване на дясно огледало..

Благодаря за пожеланията. 

не е електрическа седалката. И когато копчето за огледалата е в дясна позиция, пак нищо не се случва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Tino " - Наклоняването на дясното огледало е възможно само при наличието на електрическа Шофьорска седалка с памет..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, tuningmania написа:

До " @Tino " - Наклоняването на дясното огледало е възможно само при наличието на електрическа Шофьорска седалка с памет..

Не е задължително условие. При много коли 2 поколение без памет е препрограмирано. Пепино ще ти каже как се прави с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, tuningmania написа:

До " @Tino " - Наклоняването на дясното огледало е възможно само при наличието на електрическа Шофьорска седалка с памет..

Стана, нямам подгряване. Активирах го с VCDS, и сега се накланя. Благодаря все пак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За активирането на BT-audio, първо свързваш телефона с колата и след това пускаш нещо да свири от телефона. След като започне да свири натискаш копчето "Media" и трябва да се появи BT-AUDIO. Ако има вкаран диск или флашка, натискаш втори път Media и ще ти покаже всички налични източници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, winrg написа:

За активирането на BT-audio, първо свързваш телефона с колата и след това пускаш нещо да свири от телефона. След като започне да свири натискаш копчето "Media" и трябва да се появи BT-AUDIO. Ако има вкаран диск или флашка, натискаш втори път Media и ще ти покаже всички налични източници.

100 пъти го пробвах така и не става. 

Интересното е че на екрана на таблото нямам опция bluehtoot. Като се свърже, има последни обаждания, указател, и тн. Също не изписва телефона като марка и не показва както другите обхвата и батерията. 

Нещо не е наред, то е ясно, но какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и това опитах, но хората около мен са всички със Samsung. Не вярвам да е от телефона, защото все пак, както и моя са нови телефони. С друга марка телефон не съм опитвал. 

Мислиш ли може да е от телефона??? И ако не е, модула ли ми е стар, или развален???

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пускал успешно музика от обикновена Nokia с копчета. Връзвал съм и Samsung, и други марки успешно. Не са били топ модели на съответните марки. Ако и с други телефони се държи по същия начин, може би има проблем със самия модул. Телефонни разговори провеждат ли се успешно или не? На диагностика излизат ли грешки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.11.2019 г. at 20:18, winrg написа:

Аз съм пускал успешно музика от обикновена Nokia с копчета. Връзвал съм и Samsung, и други марки успешно. Не са били топ модели на съответните марки. Ако и с други телефони се държи по същия начин, може би има проблем със самия модул. Телефонни разговори провеждат ли се успешно или не? На диагностика излизат ли грешки?

За обаждания работи перфектно. Но музиката не тръгва и тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!

Може и тъп да е въпроса , но погледна ли настройките на телефона дали е включена музиката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, winrg написа:

 

Ето как се случват нещата.

Знам и съм гледал клипа. За съжаление при мен нещата не се случват. 

 

На 28.11.2019 г. at 20:18, winrg написа:

Аз съм пускал успешно музика от обикновена Nokia с копчета. Връзвал съм и Samsung, и други марки успешно. Не са били топ модели на съответните марки. Ако и с други телефони се държи по същия начин, може би има проблем със самия модул. Телефонни разговори провеждат ли се успешно или не? На диагностика излизат ли грешки?

За обаждания работи перфектно. Но музиката не тръгва и тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.