Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистрация


axlrose76

Recommended Posts

Здравейте! Харесах си една шкодичка, предстои ми регистрация. Внесена е от Германия от частно лице обаче той в момента е в Германия и я оставил на баща си да я продава. Била е с немски номера но в Бг.  ги маха и я сваля от отчет в Германия. Баща му каза че ще ми издадат фактура от някаква авто къща и с нея мога да си изкарам транзитни номера. Та въпроса ми е възможна  ли е тази схема или гледат да си вземат парите и аз да се спасявам. Спомена ми и за някакъв договор че можем  да направим , на ръка написан на немски и с този договор преведен в кат да си я регистрирам на мое име. Звучи ми малко несериозно. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частно лице, па баща му, па автокъща... Това ми звучи като типична джамбазка история :D Баба му на частното лице си е забравила бастуна в багажника, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време преди 5 години като купувах моята нямаше номера.Продавача я беше купил от Германия написа ми договор на немски сякаш аз съм я купил оттам.Беше без номера закарах я с репатрак до КАТ и директно без ноттариуси си я регистрирах.

Не знам що за договор беше това но помня че беше едно листче и продавача ми го написа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Speedster написа:

Едно време преди 5 години като купувах моята нямаше номера.Продавача я беше купил от Германия написа ми договор на немски сякаш аз съм я купил оттам.Беше без номера закарах я с репатрак до КАТ и директно без ноттариуси си я регистрирах.

Не знам що за договор беше това но помня че беше едно листче и продавача ми го написа.

 

2017г. си купих така Супърба. Договор за покупко продажба с по един подпис (даже без печат) и фактура за някаква си стойност. Просто му казах на пича, че парите ще му ги дам като видя колата с рег. номер. Регистрира ми я в КАТ, дадох му кеша, той ми даде документите, ключа и стикерчетата и айре, по живо по здраво.

 

Аз лично не бих платил кола, която е без номера. Все още вероятността да има "Мики Маус" е твърде голяма. Бих рискувал с някакво капаро 300-500 лв. за да ми я регистрират и в последствие да я платя. Преди години познат го духна с едно БМВ 5ца, нов внос от Германия, в последствие с отказ за регистрация, щото се отказа, че е изнесено "насилствено" от Германия, чрез някви любезни албанци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години, когато взехме на жената, вече бившата кола, точно така я купихме и ние. Само с фактура и някакъв предварително подготвен договор, където си попълнихме данните на ръка и това е. Когато колата е внесена от фирма, на името на фирма, то тя се води актив на фирмата и е като всеки друг продукт на пазара, който ще се продаде някога - като хляб, печка, хладилник, например (груб пример). За това нещо получаваме касова бележка, фактура, някакъв документ и т.н. Същото е. Може и без договори, дори. Договорите са окей при покупко-продажба от човек-на-човек, защото много лесно може да стане измама с "аз му дадох едни пари на този, пък той колата си я издирва сега". Просто в КАТ ги искат тези неща, за да си вържат гащите, че са пререгистрирали някаква кола на някакво основание... :) В същия ден отидохме с продавача право в КАТ Стара Загора, 30мин преди края на работния им ден. Издадоха транзитни номера на колата само по документи и си се прибрахме в София. Нямаше проблеми и в КАТ София, но е възможно да станат такива точно в КАТ-София. Историята познава много такива примери на конфискувани автомобили, които са закарани с репатрак до там. :)  

 

Колкото до другото с регистрацията, което споменава @sauber - това е доста по-умно, обаче ако купуваш кола от София за София - ок, но ако купуваш кола от Стара Загора за София - трябва да я регистрират в Стара Загора, после покупко-продажба, после прехвърляне в София... трябва да се пререгистрира и т.н и т.н.... и пак е възможно да стане проблем, според мен. :) 

 

По някоя телевизия преди време даваха пример с трибуквен дръгел 5та серия от Перник /мисля/, който човекът си е регистрирал в КАТ-Перник, карал си го е, но го продава на друг човек от София и той отива да го пререгистрира. В КАТ-София мисля, му го конфискуват, защото било крадено някога си в чужбина - без значение, че вече някъде в България е била регистрирана тази кола и си е карана. Нещо такова беше станало, ако не се лъжа. :) Не успях да намеря материала, но този трибуквеният дръгел се оказа, че виси в един двор доста близко до мен и все още си виси там /вчера го видях/, без номера, без право да го продаваш на части, без да можеш да го направиш каквото и да било. Имало е съдилища, всичко... стои си там колата и това е. :) 

 

ПП: Аа, ето го, намерих го - интервенция по рамата имала, уж, затова била конфискувана /същото е, като "крадена" или размазана и "събрана от две коли в една"/:

https://nova.bg/news/view/2019/09/02/261447/мъж-от-перник-7-години-не-може-да-си-вземе-колата-от-паркинг

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.