Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запотяване на стъкла


mom4ence

Recommended Posts

Здравейте,

Как решавате проблема със запотяването на стъклата от вътре. Аз пръскам с един китайски препарат, но трае 2-3 дена.

Карам без да пускам на топло, не мога да карам на топло. Задните са още по зле, голяма мъка с паркиране на задна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега как се казва този препарат или ако знаеш друга алтернатива.Аз си карам на парно но на кратки  разтояния и ми се иска да си спестя това запотяване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да пазиш филтъра СУХ! За съжаление, Октавия 1 е много тегава в т’ва отношение... Другото е, колкото може по-сухи обувки да вкарваш в колата. За 15+ години - т’ва беше единственото нещо, което ме дразнеше в тази прекрасна кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват,  че чорап пълен с котешка тоалетна на таблото помага :).  Друг вариант  е да се полират прозорците и отвътре с препарат отблъскващ водата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има препарат на Sonax

 

http://www.senax.bg/eshop/product/22/sprey-protiv-zapotyavane-na-stakla.html

 

Ползвам съм и го е много добър с изключение че оставам един филм по стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, stanley написа:

Казват,  че чорап пълен с котешка тоалетна на таблото помага :).  

 

 

Опитвах , но няма голям ефект.

Като запаля двигателя и тръгвам , без да чакам и пускам на 1 или 2 степен парното и да духа към предния прозорец, избягвам да съм с мокри обувки или непочистени от сняг, не пия кафе и не пуша цигара, разговорите  са сведени до нула. Така  за две-три минути  загретия въздух не  дава възможност  за  запотяване. Има препоръки  да се отвори малко прозорец , а преди заключване на колата да се отворят срещуположни врати , за да се изравни температурата  в колата  и на околният въздух.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, Speedster написа:

Има препарат на Sonax

 

http://www.senax.bg/eshop/product/22/sprey-protiv-zapotyavane-na-stakla.html

 

Ползвам съм и го е много добър с изключение че оставам един филм по стъклото.

 

Какво представлява този филм и пречи ли на видимостта.Колко време трае. 

Иначе аз ползвам това , ама слаба работа. 

По принцип като пусна топлото всичко е ок, ама не търпя топлото.В краен случай пускам климатика и за нула време изсушава.

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз защо нямам (чак) такива проблеми със запотяване? 

Шкодата е с най-обикновен и проС климатик. Сутрин в колата е толкова студено, почти колкото е и отвън. Затова паля и я оставям да работи, докато мине на газ, а и обикновенно тогава тъкмо си допушвам цигарата... На отворена врата и пусната духалка на 2-ра степен да обдухва стъклото - без АС и без "топло".  През това време дали ще чопля у плеъра или ще чистя стъклата с "гуменото" на стъргалката за лед, или ще си говоря с комшията на паркинга е все тая. Това са 2-3 мин, сядам, затварям, пускам климатика и леко пускам топло (нямам настройка на градуси). Основно карам с клапи, насочени на предно стъкло. Даже някой беше писал в една тема, че решетката към стъклото била обърната като посока - няма да коментирам. 

Влагата иска въздушен поток - не топлина, която да създава още влага. Също и написаното по-горе за сух филтър важи с пълна сила!

Кви котешки тоалетни, кви тъпи препарати?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Алекси Георгиев написа:

Даже някой беше писал в една тема, че решетката към стъклото била обърната като посока - няма да коментирам. 

Аз го бях писъл :) и с удоволствие бих прочел мнението ти по темата :)

сега по темата на колегата- аз лично пускам да обдухва предното стъкло, при мен автоматично включва климатроника и само на предния джам пуска студено, през останалите духалки духа топло, понякога отварям и леко прозорците, на средна степен на вентилатора. Докато си сложа колана, наместя цигари телефони, радио и всички други глупости- стъклото е чисто.

Ако ми се налага да тръгна бързо (паля и тръгвам), оставям да духа само на стъклото, духалките в краката и средните ги изключвам, като средните даже ги затварям понеже уплътненията са заминали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mom4ence написа:

Дай идея как да е сух филтъра след като е отвън

И аз съм го мислел как да запазя филтъра сух...

Евентуално ако му се направят по високи стени отстрани и някак се запуши решетката под чистачките за да не го мокри при дъжд. За момента не ми е останало време да го мъдря. 

Винаги съм се чудел защо предните ми коли които бяха без климатик, потяха стъклата много по малко отколкото шкодето.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да се изолира от влагата при положение,че е отвън и без да се мокри само от влагата във въздуха му е достатъчна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето решение https://m.olx.bg/ad/vetrobrani-heko-CID360-ID4k3NK.html ,  от както 2015 закупих Октавията, реших този проблем! Инвестиция, която се е доказала във времето стотици пъти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година колега от работата ми каза доста странно, но ефективно (поне при мен) решение. 

Запотяването идва от влагата в автомобила => трябва да я махнеш.

 

Бих препоръчал довечера малко преди да паркираш финално, или след като вече си паркирал, да надуеш парното на макс хубаво да се загрее колата. Слез след известно време и ще видиш как всички стъкла са яко запотени - с нещо изсушаваш всички стъкла (парцал/кухнеска хартия/тениски). Точно на втория ден миналата зима вече не ми се изпотяваха стъклата, ама грам. Номера е да махнеш влагата от купето. Било то с оставяне колата с отворени прозорци цял ден, било то с котешка тоалетна било то, както правя и аз. Важното е да я махнеш. Пробвай на първо четене довечера каквото аз направих. Също така в жабката си държа кухненска хартия, с която махам 'запотяването', ако се сформира. Отнема секунди, а ефекта е поразителен. Просто спираш някъде по правилата за 30 секунди избърсваш и си в джаза.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, vladkant написа:

Аз го бях писъл :) и с удоволствие бих прочел мнението ти по темата :)

 

Идеята е да се обдухва не само стъклото директно, ами и въздуха в зоната зад него. Все пак дишаш ти и пасажера срещу него.

Нарочно съм оглеждал този детайл и при всички е така. Не само при нас с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента проблема съм го решил с пуснат климатик и положението за студено и топло леко на ляво от средата към студеното. Не се потят. 

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, mom4ence написа:

 

 

Какво представлява този филм и пречи ли на видимостта.Колко време трае. 

Иначе аз ползвам това , ама слаба работа. 

По принцип като пусна топлото всичко е ок, ама не търпя топлото.В краен случай пускам климатика и за нула време изсушава.

 

Седи малко мазно на стъклото.Не пречи на видимистта но не е кристално както без него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.11.2019 г. at 20:49, stanley написа:

Казват,  че чорап пълен с котешка тоалетна на таблото помага :).  Друг вариант  е да се полират прозорците и отвътре с препарат отблъскващ водата. 

????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, знам че при всички е така. Мисълта ми беше (в моя пост) че ъгъла на самата решетка е неефективен за бързо обдухване на стъклото (мое мнение). Правил съм си експерименти и единственото бързо решение е- да пусна само на прозореца да духа. Ако пусна дори само средните духалки плюс обдухването на прозореца, трябва да чакам поне 10-15 минути.

Дори си сътворих една пластмаса която насочва въздуха директно към стъклото, смея да твърдя че ефекта е по голям отколкото без нея

Но както и да е :)

Глупостите на някои са гениялни идеи за други ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, признавам че ъгъла е неефективен, но точно затова имаш режим на обдухване САМО на предно стъкло. Владо, ни най малко искам да се заяждам, нито пък да спамя темата на колегата - просто коментираме. Просто загряването не стават толко бързо, колкото ни се иска.

Не мога да намеря темата ти - затова пиша тук по този въпрос.

Но спирам, за да не се сърди колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не сърдя, всеки опит е полезен, за сега метода с климатик и парно работи. То и с маздата имах такива проблеми, ама там нямаше филтър купе. Даже си спомних, че една зима и мазах предното с крем за бръснене и наистина има ефект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Алекси Георгиев написа:

ни най малко искам да се заяждам,

Не съм решил че се заяждаш :)

обсъждаме проблем и да, малко се отплеснахме в чужда тема :)

 

Преди 3 часа, mom4ence написа:

мазах предното с крем за бръснене и наистина има ефект. 

Това го бях забравил.....на пасата си бях мазал стъклата, видях че на огледалото в банята има ефект и реших да пробвам на пасатора- и там имаше ефект ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай климатика. Той изсушава въздуха. 

"Котешката тоалетна" е силикагел и добре поема влагата, но реално не върши работа :( Просто няма време да "поеме".

Също бих пробвал и със смяна на поленовият филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.