Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигатели 1,2


big_head

Recommended Posts

Здравейте ,като бъдещ собственик на шкода бих искал да разбера разликите между тези два двигателя ,пише че са 2009г. 1,2 htp 70 коня и двата с верига ли са или с ангренажен ремък ?Благодаря 

skoda1.png

skoda2.png

Редактирано от big_head
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по долният двигател човека които я продава пише че е сменил ангренажния ремък значи е имал предвид веригата ,а клапаните еднакви ли са ?

 

Редактирано от big_head
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, big_head написа:

по долният двигател човека които я продава пише че е сменил ангренажния ремък значи е имал предвид веригата ,а клапаните еднакви ли са ?

 

Здравейте понеже ми ми хареса колата с долният двигател от снимката и собственика твърди ,че е 70коня 12v някои може ли да сподели дали е така и не е 6v 60коня ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния е 70 коня по точно 69 а долния е 60 коня.И двата са с верига.

Редактирано от izi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, izi написа:

Горния е 70 коня по точно 69 а долния е 60 коня.И двата са с верига.

Благодаря за информацията ,значи долния двигател е най-слабият а човека се кълне ,че е 70 коня 12v даже и колата се оказа 2008 г а не 2009 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 70 коня са с код на моторите BZG ,CEVA,  CGPA,  CHTA  ,a 60 коня са с кодове BBM  ,CHFA , CGPB .Виж в документите на колата кои е кода на мотора и ще разбереш.Почти съм сигурен че е  BBM.

Редактирано от izi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И щом ти е казал че сменил ангренажния ремък, а тя е с верига бъди сигурен, че нищо не сменил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте някои може ли да ми каже тази Шкода колко коня е защото човека няма снимка на двигателя а я нета нищо не намерих

 

TMBBH25J9A3007348 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Фабия 2 , бягай като дявол от тамян от 1.2 мотора. Веригите доколкото знам са 2 , като едната е единична и минава през целия мотор за компенсиращия вал. Когато аз търсех фабия 1 1.2 моторите всички бяха строшени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

При Фабия 2 , бягай като дявол от тамян от 1.2 мотора. Веригите доколкото знам са 2 , като едната е единична и минава през целия мотор за компенсиращия вал. Когато аз търсех фабия 1 1.2 моторите всички бяха строшени.

Търся икономична кола и още съм в дилема бензин или дизел ,как се разбира че мотора е счупен гледах няколко 1,2 60 к и двигателя не се чуваше как работи ,на всички дизели тракаха яко и скърцаха ремъци а от ауспусите имаше масло яко ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те всички са икономични , Фабията е малка спортна кола , не е зил 130. При фабия 2 не мога да ти кажа , питал съм за Фабия 2 само за 1.2 , защото моя човек искаше да ходя да гледам една за него, директно си ми казаха - "Саше от Мария Луиза , караш към Ботев и директно отиваш у вас." Повече знам за Фабия 1 , защото ние това търсихме и това му взех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, felicialx написа:

Хонда джаз бензин и не се занимаваш с ненужни неща.

Е ... то и аз имам колега дето продава Голф4 , ама нали сме уж Шкода клуб... а и точно тази Хонда е няма толкова грозна кола. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колегата е писал, че търси икономична кола. Не е писал икономична шкода. Хондата е икономична и здрава за разлика от три цилиндровата шкода. Шкода клуб сме, ама не сме коне с капаци де. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.