Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от пасажерската врата


mom4ence

Recommended Posts

Здравейте,

При скорост от 80км/ч и нагоре се чува шум като от вятър на пасажерската врата.Прибрал съм вратата колкото се може навътре от пантите , залепил съм допълнително уплътнение на вратата.Не се получават нещата.Шофьорската няма проблеми.

Къде да търся проблема и как да го реша , моля дайте насоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнителното поставяне на уплътнения е със съмнителен ефект. Най-добре е само оригинално или добро втора ръка и тогава правилен реглаж на вратата.

Провери дали стъклото е плътно затворено .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затворено е, шумът сякаш се чува над въздуховода от челното стъкло.Оригиналното уплътнение е в добро състояние. Видях,че има някакъв филтър в дясната част. Нещо да става там? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е филтъра на купето. Като се свали филтъра под него се вижда вентилатора.

Провери какво е състоянието му след като свалиш дясната декоративна пластмаса в долния край на стъклото /как се сваля е описано във форума/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, SHOMATA написа:

Там е филтъра на купето. Като се свали филтъра под него се вижда вентилатора.

Провери какво е състоянието му след като свалиш дясната декоративна пластмаса в долния край на стъклото /как се сваля е описано във форума/.

 

Уикенда ще го видя , за какво трябва да се оглеждам ? Защото ми се струва че шумът се чува точно от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото ОК ли е в рамката?

Да не е мръднало/провиснало и от там този шум.

Като не е затворен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери има ли филтър на купето.

Ако вентилатора ти работи нормално, там няма какво да пипаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.11.2019 г. at 0:13, joro_kem написа:

При мен шуми от дясната чистачка, но над 130 км/ч

 

Не съм пробвал да карам без чистачка.Не знам как се чува при тебе, но при мене шумът сякаш идва от ъгъла в дясно точно над филтъра на купето където е ъгъла на панорамното стъкло. 

 

На 20.11.2019 г. at 11:17, cuca7 написа:

Стъклото ОК ли е в рамката?

Да не е мръднало/провиснало и от там този шум.

Като не е затворен

 

Кое стъкло ? 

 

Преди 23 часа, SHOMATA написа:

Провери има ли филтър на купето.

Ако вентилатора ти работи нормално, там няма какво да пипаш.

 

Има си, вижда се без да смъквам кората. 

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,от скоро съм собственик на Октавия 2,(преди нея карах 6 г октавия 1 която още си е при мен.Та въпросния шум го имам и аз но отзад от към левия пасажер.Прочетох доста и до колкото разбрах е от малкото стъкло на вратата.Въпроса ми е как се оправя този шум.Ако някой го е правил да сподели.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.12.2019 г. at 14:13, Nasko_79 написа:

Здравейте,от скоро съм собственик на Октавия 2,(преди нея карах 6 г октавия 1 която още си е при мен.Та въпросния шум го имам и аз но отзад от към левия пасажер.Прочетох доста и до колкото разбрах е от малкото стъкло на вратата.Въпроса ми е как се оправя този шум.Ако някой го е правил да сподели.Благодаря предварително.

Горе написаното се отнася за Октавия 2 .Не съм погледнал,че пиша в друг раздел.Ще помоля модератор да го премести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.