Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Марта


Recommended Posts

Еми и аз да се похваля :)

Една много запазена и минала през зоркото око на Коцето, за което съм безкрайно благодарен, 120-ка.

Марта , по видни причини :)

др седмица влиза в гараж и догодина ботокс , пилинг и други разкрасителни процедури :)

Не знам през телефона дали ще се качат двете за сега снимки :). Обещавам др седмица да я понаснимам.

 

Поздрави на всички

498134E1-AEEC-4121-97D7-F4FC04785DCD.jpeg

C61022F0-4F0F-41B5-A773-07F29D61AA84.jpeg

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вън е много добре (по снимките)! Джантите хващат окото определено! Честита...кака Марта! Чакам разкрасителните процедури :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не може така, 2 снимки и айде ...

 

Дай повече информация, години, екстри, история ... 

 

П.С. честито и добре дошъл в отбора на истинските шкоди ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120ките много взеха да се търсят нещо! Някакво раздвижване на пазара стана. Аз си взех ВАГ, тези с новите Шкоди пък търсят стари... :)

Боре, сега и Данчо, Момчил също.

Данчо, честито и от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че имам вина по малко и за трите, а и Данчо ви е споменал, че присъствах на огледа, та да разкажа малко за колата, щот Данчо сигурно я полива в момента, а и да не забравяме че е новобранка още в задномоторните среди.

 

Колата е доста добра основа за хубав проект, ще започна с кофти нещата, които съм забелязал по време на огледа.

 

Боята е ужасен портокал с поправки с четчица тук таме.

Монтирана е по най-безобразния начин газ.

Кожата на задните кори е леко разлепена в долния и край.

Стоповете и фаровете са леко матирали.

Кората на таблото над уредите има 2 малки пукнатини.

Изнесен акумулатор в двигателния отсе

 

Сега нещата, които ме впечатлиха.

Перфектно купе, без криво, без ръжда, без удъри, без кърпено, с перфектни луфтове.

Перфектни седалки без скъсано и изгоряло по задните.

Задна кора с 2 3 драскотини. 

Перфектна тапицерия на тавана.

Няма монтирани колони касетофони и други глупости.

Добре работещ двигател.

Стегната ходова част без луфтове.

Алуминиеви фланци с шпилки.

 

На въпроса на Патрик за екстрите... Брат постна е на таратор... има копче за стопа за мъгла, подгрев на задния прозорец и толкоз

 

 

Данчо, на живо ти го казах, казвам го и сега. 

Пожелавам много яки мигове с колата и дано стане тва което си мечтал.

Радвам се, че помогнах, на среща съм винаги когато имаш въпроси, дано жена ти не ме е намразила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчооо, 

Честита придобивка! 

Определено е изненада от теб. 

Изглежда супер. Пожелавам ти безпроблемно да я направиш във вид който искаш и да те радва много.  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Данчо. Изненадата е приятна :)Искам още снимки. Много безавирийни и усмихнати километри ти пожелавам с кака Марта!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Да те радва много! 

 

Вярно е, че се раздвижиха нещо задномоторките, това само може да ме радва :) Тази я гледам от около седмица-две, и е втората, която си бях набелязал да взимам след 1ви декември, ако беше останала (не, че ми трябва, ама пуста краста...) :D Радвам се, че си я взел и е в добри ръце. 

 

Какви са ти плановете, освен спа-процедурите? Оригинал ли ще гониш, или нещо по-така? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички :)

Мерси много за пожеланията. Бях няколко дни до Македония , а там нещата с интернета са равни на 24.99 на мегабайт :D


И така по ред на номерата :)

 

1. Найстина още веднъж огромно благодаря на Малкия за помоща и съветите.

2. От известно време се като видех някоя на обява и почваше да ме човърка нещо от вътре и то по-скоро защото хубавите , които ги има са около 2К , а в крайна сметка , както знаем ние не остаряваме , просто играчките ни стават по-скъпи.

Тази някой я качи из групите и беше писал,че цената била 1300. та звъннах отидохме видяхме с Коцето и в крайна сметка с лек пазарлък я взех.
От към екстри , еми аз не знам точно колко екстри би трябвало да има :D

Плановете ми са за сега да я зазимя тази седмица,че миналата направих една малка белА и без да искам вместо антифриз сипах буквално 2 глътки масло, защото никой не чете какво пише на шишето, та може да ми се посмеете малко :D

Та утре ще взема антифриз , ще източа казанчето , ще го измия , ще долея и към края на седмицата една баня и после в гараж.

Боята по незнайни причини е много зле , наистина сякаш някой я е боядисвал с мече. Но е факт ,че ръжда няма никъде.

Та догодина първо с помоща на Малкия , които не го знае ама предполага :D искам да сменя всички гарнитури , или поне тези ,както и всичко друго , което трябва да се смени. Интересното е че колата е с нов пистов ремък. Нека кажем едно сервизиране на мотора , но без да се отваря. Ще и сменя цялата охладителна течност и спирачките.

После боя задължително и след това аз лично бих я смъкнал лекинко с едни хубави жанти.
Иска ми се някой ден 5-та скорост както и фелициев мотор , но това не е най-важното.

Другото което ще направя е газовата да замина в кофата. Мисля,че като се има предвид , че ще е кола за фън ще си позволя да я карам на бензин. Освен тва със сивата фабия , някак си свикнах :D

Та това е за момента плана ми за бъдещето и :)


 

Обещавам още снимки тези дни до края на седмицата, поне да я измия, защото аз я взех онзи ден в най-големия дъжд и сега е малко кална


Благодаря отново


Поздрави :)

 

Редактирано от roodnb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, Данчо честито и от мен страхотна изненада! Бравооо, хайде безаварийно и плана да се изпълни! Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прибрах Марта на топло за зимата :)

Щракнах и няколко снимки преди да я прибера :)

 

 

8EC3BA07-52D6-4609-92D7-08C40E74DE03.jpeg

A3FA29C2-5421-4AAD-8743-C6EFE9A83464.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Поздравления, много е симпатична и определено е добра база за проект!

Най-много ме кефят номерата със С, и то от ранните - 2001г.

Може би ще е интересно да се покара и на сняг, преди да се почне сериозната работа по разкрасяване.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колата си седи в гаража и чака да се постопли за да иде за боя , а през това време аз започнах макар и по малко да издирвам части .

Започнах с 2 нови задни стоп-а :)


Човекът от когото взех десния , ми подари още един десен , здрав но използван , както и аз ремонтирам шкода. Книжката обаче е малко на части с няколко липсващи страници . Но ако на някой му трябва подарявам ги и аз

 

IMG_6667.JPG

IMG_6669.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна находка са стоповете, Чехословашки! Честито! Аз моите ги издирвах 3 години :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Данчо! Честито! Добре се ориентираш в нещата от живота със задномоторка. ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, __smirnoff__ написа:

Страхотна находка са стоповете, Чехословашки! Честито! Аз моите ги издирвах 3 години :) 

ми аз единия го взех от София , един човечец го продаваше за 20 лева :D Другия , във Фейса от групата Ретро купува продава  , този от Варна Иван Василев , търсеше ляв и в коментарите един господин продаваше обаче десни :D .

Та в крайна сметка за 50 лева два нови :)

И да и двата са чехословашки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чист късмет си изкарал, и аз така дебнех всякакви групи, накрая чак на третата година излязоха в olx, и то за 120 пари :D Не се и замислих, разбира се :D По магазините имаше само леви, и то от онея ментаците, от светлата пластмаса, та едва бях събрал и от тях един комплект :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Така , леко ъпдейтче да постна.


По неведоми пътища с помоща на някаква  сила ме свързаха с човек , който по случайност не знаел за форума ..... и си бил пазел от 15 години ето тези съкровища поне за мен :D

 

Д а ги нарека добавки към корите на вратите.IMG_6690.thumb.JPG.1f4a2f4511a1854116997c2bd50380dd.JPG

 

И освен това , макар и не оригинални , и макар че Малкия каза,че ще са ми много неудобни , тези два подглавника.

Най-вероятно ще са неудобни , но ми харесва визията на седалките с тях и ще пробвам. Естествено ги чака мивка щото налЕ.

IMG_6692.thumb.JPG.b77f76d7c844ab3b195e790e7a358c97.JPG


Намазах още няколко неща от човека , като резервен стартер . 2 броя лайсни за покрив ( виждат се на горната снимка )
Предна пластмасова решетка от последните 120-ки ( предполагам 90-сте години , тези по отворените ) , както и километраж със хромирани рингове, за нещастие обаче без оборотомер , така че такъв още си търся ако някой нещо :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, супер находки. Наставките на вратите променят доста визията на интериора и аз съм и  голям фен също! За подглавниците нямам представа, но може и да подпомогнат една по-стабилна упора, предвид леко изтърбушения салон при стандартните 105-120. ?

 

П.С. И не се ослушвай, дръж я в кондиция тази кола, че най-големият враг е седенето на 1 място.

 

П.С.2 тъй като вече си представил Марта, може би ще е добре темата да се раздели и да се продължи в раздела 105/120/130, ако нямаш нищо против. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SKODA 105 RS написа:

П.С.2 тъй като вече си представил Марта, може би ще е добре темата да се раздели и да се продължи в раздела 105/120/130, ако нямаш нищо против. 

Амиии Патрик , както прецените, аз пиша тук защото нито е проект , а пък в раздела за 105/120/130 , по-скоро си мисля , че е за техническа литература , съвети помощ и т.н. Ако прецените разделете ги :) аз нямам против :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че напоследък няма кой знае какво движение в разделите, ама макар и малкото задномоторки, които са останали живи за техническа литература ли ги имаш? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.