Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка P0674 - Всички свещи?


gstoychev

Recommended Posts

   Address 01: Engine       Labels: 03L-906-018-CFF.clb
Control Module Part Number: 03L 906 018 RS    HW: 03L 906 018 MH
  Component and/or Version: R4 2.0l TDI   H28 9977
           Software Coding: 001D0012042601080000
            Work Shop Code: WSC 00340 223 00000
              ASAM Dataset: EV_ECM20TDI01103L906018RS 003004 (SK46)
                       ROD: EV_ECM20TDI01103L906018RQ.rod
                      VCID: 0C1B27333F4B57636FB-8059
1 Fault Found:

4987 - Cylinder 4 Glow Plug Circuit (Q13)
          P0674 00 [237] - Electrical Fault
          MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1

Здравейте! Не бях пипал колата 3 седмици и като запалих остана да ми свети Check Engine. Прочетох грешките и излезе тази горе. Всички свещи ли се сменят в този случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някои казват, че трябва всичките, но аз не виждам смисъл в това. Ако са по два лева да ги смени човек ей така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не пише ли “цилиндър 4”. Що да сменяш всички. Пък и могат да се проверят една по една, дали бачкат. Иначе, можеш и 4-те да смениш - няма лошо. Само разхода ще е по-различен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква нужда да се сменят всички.

Ако бяха запалителни свещи, в зависимост от възрастта им може да се сменят всички.

Но за подгревна, не виждам смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ще влизам за смяна на масло и ще помоля да сменят тази на 4ти цилиндър. И аз не виждам смисъл да се сменят всичките, но все пак реших да се допитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има си голям смисъл да се сменят всички. Животът им обикновено е еднакъв, тоест ако е свършила една, скоро ще изпукат и другите. И вместо да си решите проблема наведнъж, ще ходите няколко пъти на майстор. Написаното е от личен опит. Само че аз си бях майстора. Но си е тъпо две поредни зими в големия студ да сменяш подгревни свещи вместо да го направиш веднъж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

В крайна сметка в сервиза смениха само въпросната свещ. Премерили са останалите и казаха, че работят еднакво към момента. Времето ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.