Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 Комби Фейслифт 1,6 TDI CR


Bat_G

Recommended Posts

Здравейте харесах си една такава ,но искам мнение за мотора и колата като цяло. На някои места чета ,че бил по муден от 1,9 ,но като цяло как се държи ,все пак говорим за комби? Съответно ако ми малее лесно ли се чипва? Някакви слабости на мотора(дюзи,ЕГР,DPF и т.н.) Колата е с 5 ст.ръчка.Като цяло търся комлексно мнение за колата . Благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, skodafen написа:

основната слабост са дюзите

До колкото четох не са пиезо сименс като на  2.0CR ?  Или имат някакъв друг типичен проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено е малко слаб двигателя предвид, че има 2.0 140-170. Но пък се слави като доста икономичен ако се кара нормално. Дали и с колко може да се повиши мощноста - pepino издирваш и му звъниш с въпросите. Сигурен Съмърс че може са отговори и ма останалите питанки, свързани с техническата надеждност на автомобила. ЕГР, DPF - са консумативи (впо-дългосрочен план), та не може да се каже, че са слабост. Може да мяташ тук линкове с обяви, които смяташ да гледаш и ако някой е видял въпросната кола, би могъл да даде насоки. Както и ако харесаш нещо - има сервизи, които правят преглед на колата преди покупка срещу скромна сума.

Успех!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно казано, че е по-муден от 1,9, липва му неговата грубост и експлозивност типична за PD двигателите. Приятен е за каране. Естествено над 180 ускорението се мери с календар. На извънградско лесно може да се държи в рамките на 5-5,5/100 при нормално каране. При стриктно спазване на ограниченията слиза под 5/100, тавана ми е бил 7,5/100 но при зверско каране. Моята е пренаписвана от Пепино, като резултата е около 135 кс. Разликата е осезаема. Освен това при запазване на стила на каране разхода ми падна с близо половин литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е  CAYC, на него какви са му дюзите? Всъщност проблема не знам дали е,че може да са Сименс а дали не са като на 2.0 някакви пиезо,който са много проблемни и скъпи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Bat_G написа:

Мотора е  CAYC, на него какви са му дюзите? Всъщност проблема не знам дали е,че може да са Сименс а дали не са като на 2.0 някакви пиезо,който са много проблемни и скъпи .

 

моят двигател е такъв и е на 320 000 реални км. Преди около месец едната дюза даде фира. Цената е 600лв (нова Сименс). Може да вземеш и рециклирана, но бяха 450лв. и реших, че за 150 лв. разлика по-добре оригинална. Иначе съм доста доволен от колата освен тази дюза други проблеми не съм имал, като я взех на 240 000км. Важното е да си я обслужваш редовно и с хубави части и мисля, че няма да имаш кой знае какви проблеми, но както повечето неща и това е на късмет :). Мощността за мен е ок, но все пак возя жена и две малки деца, така че не се правя на състезател. Колата си върви доста прилично и разхода на гориво е екстра, а и колегата по-горе ти го е написал (ако искаш повече "коне" звъниш на Pepino и нещата се оправят).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

160к (от нова при нас) - 4 дюзи, 2 задни амортисьора, спирачки и 2 пъти задна чистачка. За сега друго няма. Ще видим. :)

Приятна е за каране. Извънградското с ниемално каране - 900км среден разход 5.1.

Градско - не го следя. Кара се в София, основно на къси разстояния.

Машинката на предно дясно стъкло май ще сдава багажа и скоро вървим към съединител.

Но колата ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.