Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Oktavia 2 1,9 TDI 105 K.S


sevdi79

Recommended Posts

Здравейте колеги,нов съм в форума и искам мненията ви за този двигател.Решил съм да си взема такава Октавия  2006 или 2007 ,може и да има някъде писано за този двигател но аз така и не намерих.Ще ви бъда благодарен да ми споделите плюсове и минуси за този мотор.

Редактирано от sevdi79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло един от най-сполучливите и безпроблемни двигатели единствено износва разпределителния вал окло 300к км трбва замяна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Двигателя яде вал и дюзите имат живот.

Много добре огледай колата, ако не е търкаляна по таван двигател се прави (минах по тоя път).

Дръж да има шест скорости, халдекс не е лошо да го има също както и основните екстри.

Разхода на този двигател е прекрасен ако е в кондиция, носи на софтуерен тунинг, както и на хардуерен ако ти е бавна (мен ми беше бавна в сток вариант).

Задължително гледай да е написана с EURO4 заради новите изисквания с данъците към общината.

 

Ако нещо те интересува конкретно питай.

Прост двигател с лесно обслужване като цяло и не скъпи части за това което предлага.

Една идея е по шумен от CR но, това е положението с хубаво гориво и масло се търпи - мен лично ме дразни ама... това е положението, усилвам музиката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй маховик и турбина и те са консуматив, ако не е карана душманската 270к км със сигурност издържат.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, SunShine написа:

+1

Двигателя яде вал и дюзите имат живот.

Много добре огледай колата, ако не е търкаляна по таван двигател се прави (минах по тоя път).

Дръж да има шест скорости, халдекс не е лошо да го има също както и основните екстри.

Разхода на този двигател е прекрасен ако е в кондиция, носи на софтуерен тунинг, както и на хардуерен ако ти е бавна (мен ми беше бавна в сток вариант).

Задължително гледай да е написана с EURO4 заради новите изисквания с данъците към общината.

 

Ако нещо те интересува конкретно питай.

Прост двигател с лесно обслужване като цяло и не скъпи части за това което предлага.

Една идея е по шумен от CR но, това е положението с хубаво гориво и масло се търпи - мен лично ме дразни ама... това е положението, усилвам музиката.

 

Благодаря ви много!

Не знам колко е вярно четох из нета,че някой мотори трошели биели и ставало страшно,има ли нещо вярно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 скорости при 1.9 не бяха ли само в комбинация 4х4? Иначе - двигателя е ОК. Дюзи, ЕГР, глава (имат кьопави) и другото са го казали колегите. Провери всичко електрическо по колата като купуваш, че имат като цяло проблеми със жичките също тук-там. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.