Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за Октавия 2


tonybony

Recommended Posts

Здравейте, извинявам се за поредната тема на новак, но винаги съм харесвал Шкода и сега съм собственик на невероятна Октавия 2006г, DSG, 2.0 TDI 140 кс 270 000 от Еуратек и имам много въпроси.
Първо: предницата е много ниска, задницата вирната или така ми се струва (вижте снимката)?
Второ: понеже не съм карал автоматик да ми кажете къде и с какво масло да бъде сменено това в скоростната кутия?

Трето: предишната ми кола Golf 4 спука картер на бордюр и двигателя блокира буквално пред очите ми и заради това (както и т. 1) много държа да сложа метална кора под двигателя и ск кутия. Къде мога да намеря кора за моя двиг и автоматик? Става ли от Скаут 2008 с ръчка?

Четвърто: Има градушка ефект, много и дълбоки дупки, къде оправят на добри цени? Може и в страната. 

Пето: Да я чипосвам ли? Има ли смисъл и дали ще падне разхода?

Шесто: Трябва да сменя предни дискове и има ли смисъл от перформанс/рейсинг, спират ли по-добре или да сложа такива, каквито каже майстора. Карам спокойно и не пиля гуми 

...и разбира се, да препоръчате сервиз, дето знаят Шкодите като дланите си. 

 

Много благодаря за помощта!

viber_image_2019-11-11_17-21-41.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @tonybony " - Привет. Добре Дошъл. Честита "Skoda Octavia". Много безаварийни Километри да изминете заедно. Ето моето мнение, по които въпроси имам такова :)

 

Предницата наистина е прекалено ниска. Не е нормално;

 

Масло в "DSG"-то задължително слагай само Оригинално и заедно с Филтъра. При много Градско Шофиране го сменяй на около 40.000 Километра, нищо, че уж трябва през 60.000 Километра. Ако се Шофира много на Магистрали, гогава може на 60.000 Километра;

 

За Щетите от Градушка, потърси мнение и Цена тук: Натисни Точно Тук - много Колеги са Доволни;

 

За вдигането на мощността, свържи се с Колегата " @Pepino ", кажи му какво ТИ се иска и ТОЙ ще ТИ каже точно как стоят нещата :)

 

Щом не Шофираш екстремно, не мисля, че ТИ трябват по-мощни Спирачки, въпреки, че лично за мен, Спирачките са най-смисленото нещо за подобрение.

 

За Авто-Сервиз, има раздел във Форума с име "Бял Списък". Там можеш да намериш изпитани Авто-Сервизи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофира се основно градско, маслото в кутията не знам кога е сменяно, купих я преди месец. Оригинално масло и филтър само в официалните сервизи ли се намира? Благодаря!
И още един въпрос, купих си и нови фарове с лупи с идеята за ксенон, но какво ви е мнението и за лед крушките? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @tonybony " - Смени Маслото и Филтъра на "DSG"-то превантивно. Оригинално Масло за "DSG" и Филтър могат да се намерят и извън Официалните Представители на "Skoda". Можеш да си поръчаш от Чужбина с Доставка до България или може от мен да вземеш (не съм Търговец, изпаднаха ми няколко кашона от Германия на хубава Цена и ги Продавам).

 

Нямам много опит с "LED"-Крушки, но знам, че Хубавите са Скъпи (то с кое ли не е така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и ледове да набиеш във фара с лупата - няма грижа. Братята китайци имат всичко. Жорката, @JORDITO е боднал ледове и е супер. Той може да ти съдейства с точните “ламби”. Аз имам лед на дългите (Октавия 2 ФЛ) и определено са много добри! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, zloQQ написа:

Можеш и ледове да набиеш във фара с лупата - няма грижа. Братята китайци имат всичко. Жорката, @JORDITO е боднал ледове и е супер. Той може да ти съдейства с точните “ламби”. Аз имам лед на дългите (Октавия 2 ФЛ) и определено са много добри! 

Аз съм с LED на късите и дневните. Изглежда добре и вече две години не ми се е налагало да сменям изгорели крушки, но през лупите не свети много добре. По спомен и други колеги от форума се оплакваха от комбинацията лупа/LED. Не знам, може да не съм уцелил точните “ламби”...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с LED на всичко, освен на мигачите. От късите има какво да се желае като дължина на снопа, но на мокро осветяват много по-добре. А дългите са уникално силни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.11.2019 г. at 19:44, tuningmania написа:

До " @tonybony " - Смени Маслото и Филтъра на "DSG"-то превантивно. Оригинално Масло за "DSG" и Филтър могат да се намерят и извън Официалните Представители на "Skoda". Можеш да си поръчаш от Чужбина с Доставка до България или може от мен да вземеш (не съм Търговец, изпаднаха ми няколко кашона от Германия на хубава Цена и ги Продавам).

 

Нямам много опит с "LED"-Крушки, но знам, че Хубавите са Скъпи (то с кое ли не е така).

Искам да си купя от теб, как може да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.11.2019 г. at 15:06, баш майстора написа:

Аз съм с LED на късите и дневните. Изглежда добре и вече две години не ми се е налагало да сменям изгорели крушки, но през лупите не свети много добре. По спомен и други колеги от форума се оплакваха от комбинацията лупа/LED. Не знам, може да не съм уцелил точните “ламби”...

Ама как така, аз специално затова взех фарове с лупи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2019 г. at 18:27, Izolini написа:

Аз съм с LED на всичко, освен на мигачите. От късите има какво да се желае като дължина на снопа, но на мокро осветяват много по-добре. А дългите са уникално силни.

С какви крушки си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @tonybony " - Изпратих ТИ Лично Съобщение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tonybony написа:

С какви крушки си?

Сбирщайн от AliExpress. Къси, дълги, дневни и за мъгла са на CNSUNNYLIGHT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що поръчах лед лампи за късите, ще видим как се държат с лупите 16 000 лумина, в Али-то излизат 23 лв чифта, ако са ок ще взема и за дългите. 
И още един въпрос ме мъчи - защо нямам задна чистачка, възможно ли е да имам и колко ще струва? Сменя ли се задното стъкло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви ли дават грешки тези лед крушки.Аз веднъж пробвах едни ,но светна само първата.При поставянето на втората вече даде грешка и угаси и тази дето светеше.Сигурно има нещо което да лъже компа и ако може да споделите как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tonybony написа:

...защо нямам задна чистачка, възможно ли е да имам и колко ще струва? Сменя ли се задното стъкло?

 

Защото е допълнително оборудване (опция) за всички нива. Дали е възможно... Всичко е възможно, но... лостче за управление , кабели (няколко метра, преминаващи под панели от интериора по цялата дължина на салона), маркуче (също няколко метра...), механизма на чистачката, разбира се - самата чистачка... кой знае какво още... и със сигурност - задно стъкло (оста на чистачката преминава през отвор в него)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sdi71 написа:

Не ви ли дават грешки тези лед крушки.Аз веднъж пробвах едни ,но светна само първата.При поставянето на втората вече даде грешка и угаси и тази дето светеше.Сигурно има нещо което да лъже компа и ако може да споделите как става.

 

Аз имам само на дневните и мога да кажа само за тях. Дават грешки... Поне преди години беше така... Уж вече имало и такива, които не дават. За моите (които дават грешка), от няколко години използвам тези

https://sklep.motohid.pl/pl/p/Adapter-Kasownik-do-LED-DRL-Octavia-2-Superb-2-Passat-B7-B8-PREMIUM/339 и нямам никакви проблеми. Ето и едно клипче -

https://www.youtube.com/watch?v=-Q8-RTv2fVY

 

P.S. Не правя реклама нито на фирмата, нито на конкретния продукт - само споделям личен опит, защото съм доволен.

Редактирано от pbanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен грешки се появяват когато колата не се движи активно (примерно задръстване), т.е. когато няма охлаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 22.11.2019 г. at 21:06, pbanchev написа:

 

Защото е допълнително оборудване (опция) за всички нива. Дали е възможно... Всичко е възможно, но... лостче за управление , кабели (няколко метра, преминаващи под панели от интериора по цялата дължина на салона), маркуче (също няколко метра...), механизма на чистачката, разбира се - самата чистачка... кой знае какво още... и със сигурност - задно стъкло (оста на чистачката преминава през отвор в него)...

Бях убеден, че няма да е никак лесно. И сам виждам, че най-малкото стъклото трябва да се смени, дори не се бях замислил за кабели и маркучи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.