Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

 

  Здравейте колеги,

  пиша тази тема , за да спестя ходенето по мъките на някой като мен. Проблема се яви изненадващо без никакви видими проблеми по колата. Една сутрин при запалване на шкодилака забелязах че, охлаждането на двигателя е включено макар колата да бе студена. След това при малко по голямо натоварване забелязах че, стрелката на температурата се покачваше до към 100 градуса . Което беше нещо необичайно до сега. 

  Веднага се отиде до майстор за да се реши проблема но така и не даде точен отговор от какво може да е. На програмата изчезна че датчиците за температурата на блока и изхода от радиатор отчитат приблизително еднакви стойност (при загряла вече кола). Което веднага ги изключи като евентуална повреда. Заедно с термостата ?. Проверихме сигнала от високото налягане на климатика. И единствен виновник остана електронния блок за управление на охлаждането. Поради високата му цена за мен а и необеденост на 100 процента че там е проблема си тръгнах с проблем . И така започна ходенето по мъките : ? Намерих къде се намира... под стойката на акумулатора ... въпросното реле за управление на охлаждането. Отворих го и вътре нямаше видими причини за проблеми. Измерих го и всичко си беше ок , само интеграла ме съмняваше. Но вътрешно бях убеден че не е дефектирал. И започнах да търся ел схема на въпросното реле или поне входовете му. За съжаление не успях дори и фб . Но ми попадна под ръка тренинг за охлаждането на голф4 което се оказа едентично със октавията. 

https://vwts.ru › cooling › cooling_syst_el_regul_rus 

Вътре бяха описали принципа на охлаждането и методите за тестване на елементите. Започнах с датчиците след това термостата ... и воала оказа се че имам 3,5 ohM от очкваните 14-16 Ohm. Поръчах го след като дойде новия даде 15,7 OHm , след което го монтирах и всичко заспа. Оказа се че компира не му харесват стойностите и си пуска охлаждане за да не прегрее мотора ... 

Редактирано от The_big_frend
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.