Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за автоматик-О2 1.6 бензин?


snaiperisto

Recommended Posts

Засилил съм се утре да купувам Октавия 2008г 1.6 бензин с проблем в автомата! 

 Мисля, че кутията не е DSG а Asin, така ли е? 

 Колата е на ход, рита при включване на директна и задна, а в движение не усетих да  рита или буксува, макар да превключваше неадекватно някак във по-високите скорости! 

 Прочетох я с ELM и излизат грешки P0715 и P0720, нещо за някакви сензори става въпрос! 

 Нещо и за сензор за скорост става въпрос! 

 Адекватни мнения ще са ми от полза? 

Screenshot_20191109_173648_com.ovz.carscanner.jpg

Редактирано от snaiperisto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

лично мнение, този двигател е ужасно слаб за кола с размера на Октавия, отделно в автомат имате още 5-15% загуба на мощност, ако оставим настрана проблема който има кутията, комбинацията ще е доста несполучлива....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asin не е ли само за щатския пазар на някои модели VW и Audi? Но пък може и Шкода точно в тези двигатели (1.6) да са я слагали. Аз също мисля, че нито динамика, нито икономия ще има с тази окомплектовка. Проблема с кутията може да “удари” 2-3 хиляди...примерно - мехатроник (ако е с DSG). Закачи я на VAG-COM с някой дето разбира! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в белия списък pepino. Звъни и задай въпроси. Предполагам, че ще може да даде мнение. Иначе, възможно е, проблема да е чисто “електрически” - прекъснати кабели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 11.11.2019 г. at 19:30, zloQQ написа:

Потърси в белия списък pepino. Звъни и задай въпроси. Предполагам, че ще може да даде мнение. Иначе, възможно е, проблема 

На 20.11.2019 г. at 15:58, sauber написа:

Като видя, че някъде пише, че нещо е намалено от 863лв. на 149лв. и "почвам да бегам бате".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не успях да схвана тези цитати... В смисъл - дръннал си на Петър, а той ти е казал цена, която не те устройва и си “почал да бегаш” ли? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.