Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на водна помпа, ОК 3, дизел


Stiliyan Yonin

Recommended Posts

Здравейте колеги, онзи ден на път за работа ми блокира водната помпа, съответно за нула време колата загря, добре, че чета форума, та парното на макс и се прибрах успешно. 

Стана ми интересно, дали изобщо има някой колега с октавия, който да не е сменял водна помпа по принуда. 

Та, кой на колко хил. км му се наложи да сменя? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май огромен процент при тройките, преди фейса са засегнати от този проблем. От десетина човека, които познавам с такива - май само един не е сменял... Нямач обаче идея, дали няма recall за този проблем. Най-сигурно е да звъннеш и да питаш в ЕураТек, за да знаеш к’во-що

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в гаранция, отиди да ти я сменят. Ако не си, недей купува заместител. 

Оригиналната с отстранен бъг е 260 лв в Еуратек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2013, не е гаранционнна, смених вече с оригинална. ?. При мен се случи на 145 000, след 5000 щях да сменям с ангренажен комплект, просто сега смених 5000 км по-рано всичко. Просто ми стана интересно, какъв процент от колегите са имали проблема, като чета поне 80%...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Моята 1.6д на 85к км вече като да вие сутрин на студено класически за около 5мин докато загрее. Много рано се случва това нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

При мен блокира точно на 120хил за съжаление на път. Прибирах се на парно по магистрала с 80км/ч. Кодът на двигателя е CUNA. И просто смених и ангренаж в ЕТ. 

Явно си е проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

колеги, имам странен шум при палене на студено, шума е като на стържеш лагер по мое мнение идва от водната помпа.

колата е шкода фабия на 170 000 кв.  не е сменяно нищо освен обтяжна ролка на 40 000. с пистов ремък е и верига. модел 2002 двигател бензин AZE 1.4. 40 kw 

в последствие след шофиране  10.15 м каране шума намалява или става по незабележим

 

ето линк на видео 

https://www.youtube.com/watch?v=NPFHDsuIE4k&ab_channel=emilmarinov

 

Редактирано от jarrett
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен помпата не блокира, но прокапа още на 82 000 км. Всъщност не разбрах дали прокапа помпата или термостатът, но ги смениха гаранционно. Така че проблемът май не е само при дизеловите двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.