Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2.0 TDI 140 к.с. 2014г. Проблемна глава?


antnonov.vet

Recommended Posts

Здравейте, 

Четох за проблемите със спукани глави на този двигател.  

Имам Superb 2 2014 година. 

Възможно ли е да бъде с проблемна глава (125) или проблемите са изчистени по това време?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zloQQ написа:

Би трябвало да е ОК! Ще се види по антифриза, като го покараш повечко. 

Ок, тя е на 130 000 км от нова я карам. Не съм забелязал да го пипа но ще проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, в този случай, не мисля, че има нужда да се притесняваш. Мислех, че си я взел скоро колата и за т’ва питаш. Щом няма грижи до сега, съмнявам се, че ще изникне този проблем. Едно, че тези проблеми бяха при първите 2.0 (а и лично аз съм чувал за подобни неща само при Октавия), а и щом 130К са минали без проблем... В смисъл - щеше да се види вече - не са малко километрите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря ти за съдействието. Понеже един майстор ме наплаши че били много проблемни 2.0 140 коня независимо, че била 2014.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излишни притеснения са т’ва! 130К си се кефил на колата - пожелавам ти още 2х толкова поне! Да се притесняваш за нещо, което евентуално/може би има възмножност да се случи е безмислено. Още повече, че дори да се появи проблема (хипотетично) - абсолютно лечим е, така да се каже! Та, карай тази прекрасна кола и подминавай подобни мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чувал съм, че пукането на главата става когато на студено се натиска повече газта. От бързото загряване нещо се получавало и главата се пука. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

@antnonov.vet Не съм чувал за проблеми с главите на тези мотори. Проблеми имат само мотори помпа-дюза, 16V и то определени версии. Твоят мотор e изцяло различна концепция. Та, колега препоръчвам ти да смениш майстора.

@chaveto Това също ми звучи като дочуто от комшията. То ако беше така, един двигател от засегнатите би трябвало всеки ден да пука главата, като му знам шофьора, но вече 30-40 хил. си държи на щуротиите. Със сигурност можеш да навредиш на двигателя като натискаш на студено, но точно да пукнеш главата не ми се вярва. Проблемът с пукнатите глави беше, че тъй като е с 4 клапана на цилиндър, господин инженера е проектирал една стеничка тип косъм към охладителната магистрала и понякога не издържа и се пука. Това е пооправено в по-новите версии, а вече комън рейл двигателите изобщо нямат този проблем. Доколкото знам, най-проблемни са двигателите с буква "А" и "В" в кода и произведени 2005-2006г. За Шкода това е двигателят BKD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 18.12.2019 г. at 17:32, ma_in написа:

@antnonov.vet Не съм чувал за проблеми с главите на тези мотори. Проблеми имат само мотори помпа-дюза, 16V и то определени версии. Твоят мотор e изцяло различна концепция. Та, колега препоръчвам ти да смениш майстора.

@chaveto Това също ми звучи като дочуто от комшията. То ако беше така, един двигател от засегнатите би трябвало всеки ден да пука главата, като му знам шофьора, но вече 30-40 хил. си държи на щуротиите. Със сигурност можеш да навредиш на двигателя като натискаш на студено, но точно да пукнеш главата не ми се вярва. Проблемът с пукнатите глави беше, че тъй като е с 4 клапана на цилиндър, господин инженера е проектирал една стеничка тип косъм към охладителната магистрала и понякога не издържа и се пука. Това е пооправено в по-новите версии, а вече комън рейл двигателите изобщо нямат този проблем. Доколкото знам, най-проблемни са двигателите с буква "А" и "В" в кода и произведени 2005-2006г. За Шкода това е двигателят BKD.

Благодаря за подробния отговор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.