Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво печелим и какво губим от китайска навигация?...


Recommended Posts

Здравейте!

 

Та въпросът ми е следният - Какво печелим и какво губим при монтиране на китайска навигация, сравнено с оригинална?

 

  • Когато китаеца има възможност за подвързване към CAN шина, би трябвало да извежда информация за климатик, вентилационни отвори и др., но примерно парктроникът, който по принцип се визуализира на радиото (в моя случай Swing радио), ще се визуализира ли на китаеца? 
  • Ще продължи ли да си работи хендсфри-то на колата (вградения модул) или трябва да се използва BT връзка към навигацията?
  • Актуалните карти на оригиналните навигации достатъчно детайлни ли са?

 

Това са ми основните въпроси, но като цяло ако имате впечатления за други ползи на едното пред другото, ще се радвам да ги споделите!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се визуализира, а ако вземеш и камера за заден ход - ще хвърляш по едно око също.

Не - ползва се ВТ на китаеца и се поставя неговия си микрофон. Може да се превърже стария също ако решиш да го жертваш.

Мога да кажа за Columbus - няма никакъв проблем с картите. До сега не съм имал случай, да не открия адрес в Бг. Е, не го ползвам много, но не съм срещал проблем. Има разни хора, които предлагат оригинални карти с добавки от други места и да си призная - много са добри. Говоря за Бг. За Европа не би трябвало да има никакви липси и грижи също. 

Мисля, че само подсветката няма абсолютно същия цвят, какъвто е на оригиналната медия. Иначе - всичко друго би трябвало да е “+”. 

Колегата @JORDITO може да ти отговори абсолютно подробно за китайците, да те обзаведе с такъв и да го инсталира!

Ако пък решиш да слагаш оригинална медия  - драсни ми едно съобщение. Има една, която върви в комплект с лайсна (но зависи за каква кола ти трябва де!).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм решил какво да вземам...та затова разпитвам. Иначе става въпрос за О2 FL RS

А това с хендсфри-то...оригиналното много ми харесва като звук (и от двете страни на линията) и не знам дали няма да се разочаровам от хендсфри-то на китаеца... И друго - след като телефонът се подвързва към медията, пак от мулти волата ли се приемат обажданията или вече от медията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си за звука - има промяна и според мен. Преки наблюдения имам с познат, който смени Columbus с добър китаец, но определено по-слабо го чувам. Относно мултиволана - нямам идея, но предполагам, че ще си запазят функционалност бутоните заради can шината.

Иначе, за рамката - точно за О2 ФЛ е, че дори е от vRS. Но не знам как точно се води цвета, че имат няколко версии. Мисля silver brush. A Columbus-a е последната версия с voice command 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да се използва старата рамка или са различни? Прикрепил съм снимка как изглежда в момента. 

Иначе за микрофона - вероятно оригиналният ще си е по-чувствителен и едва ли ще е проблем да се подвърже той към медията...смяна на кабелче и т.н., което няма да е проблем.

За приемането на обажданията обаче ми е малко Хикс работата, защото дори и да се настройва от медията функционалността на бутоните от мулти волана, като има входящо към заводския BT, се извежда информация на MFD дисплея и с натискане на десния скрол се приема обаждането, а ако е сложено китайчето и ми дойде обаждане, при натискане на скрола или ще стане конфликт, или пък ще се случат 2 неща, защото 2 устройства се ослушват по шината за натиснат бутон...та затова разпитвам...

1033559725_9_1563278635.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различна е рамката. А за съжаление, в ЕураТек режат глава до кръста с цената - 198 лева...или поне толкова беше преди време, когато трябваше да взимам.

Колкото до ВТ-а - през VAG-COM би трябвало да можеш да изключиш фабричния и да остане само китаеца. Но по-добре Жорката да каже. Ще се включи надявам се в темата, когато я види

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То BT няма да е в очакване, когато няма закачен телефон към него, но борда ми ще реагира на натискането на скрола (примерно превключване от среден разход от ресет <-> среден разход за пътуването). 

А иначе рамката за колумбус-а такава ли трябва да е? Тя е малко по-вдлъбната от моята...дали няма да може да се монира самата медия малко по-навън, за да е наравно със старата рамка?! Иначе като форма на отвора ми изглежда да е едно и също...

Columbus-Touchscreen-Integrated-Satellite-Navigation-System-for-Skoda-Octavia-1.jpg

Редактирано от TWizard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има китайски навигации със същата форма като слуинга. Твоите не става за колубоса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва е рамката, да. В случая е на квадратчета, а не силвър бръш, но и останалите лайсни са с такава шарка. За vRS мисля че е силвър-а, но да си призная - не помня със сигурност. За монтажа - няма как да се монтира с нея. Самата медия си има захващане, което става на стационарни скоби/планки в таблото. По-малка е от Суинга Columbus-a. Но както е казал колегата - има медии, които са с формата на Суинг и ако решиш да сменяш с китаец - най-добре е да е с тази форма и да си спестиш едни ~200 лева за пластмаса. Ако решиш да слагаш оригинален Columbus - задължително ще ти трябва нова рамка!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ що не кажеш, че познатия ти ползва ХайФоун ?

Какво да му кажа на човека. Да идва да му я закача, да види и да си преценява. Такива като неговите въпроси всеки ден имам във фейса. 

Не му трябва нова рамка за китаец.

Ето на Панчев, как стана:

DSC_8839.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда! Това 7 или 8" е, с какъв андроид, ядра, RAM? И цена за устройството ако можеш да ми кажеш...ако не тук, на лични ?

За монтажа, че няма да дойда - няма..едно, че си ми далеч, друго че с подвързване на мултимедия ако не мога да се справя, тряа си изгоря дипломите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JORDITO, Жорка, не ползва айфон бре! С некъв хай-левъл Андроид се разхожда :)

Определено го чувам по-заглъхнал от преди, но пък може да е насочен различно микрофона - знам ли... Иначе за китайците съм писал по-горе, че има всякакви размери и може да не требе рамка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, JORDITO написа:

...Такива като неговите въпроси всеки ден имам във фейса. ...

 

Страница ли имаш за навигациите или...? Та ако имаш нещо, където са видими за всички тези въпроси и отговори - дай линк...или те разпитват на лични :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с похвалите към @JORDITO

 

Изключително коректен и търпелив към безбройните глупави въпроси, с които го занимавах дни след монтажа на медията. При мен телефонията е супер и не само, че се чува ясно, ами дори е една идея по-високо от необходимото. Доколкото виждам, мултимедията от горната снимка е същата като моята и мога да кажа на @TWizard, че сумата с монтаж е съвсем прилична. Този модел, освен всичко друго, разполага и с два слота за SD карти до 64 GB. Относно навигацията. Първата ми навигация преди петнадесетина години беше базирана на iGO. Да си призная, не съм особен фен на техните карти, може би защото съм свикнал с един външен Garmin, който ползвам от години. Както и да е, навигацията на iGO върши чудесна работа за България, все още не съм я тествал за чужбина. Малко идиотско е търсенето, уж интуитивно базирано, ама се свиква лесно. В същото време намирането на сателити е почти мигновено. Процесорът на мултимедията е чудесен и андроида стартира много бързо. Копчетата на волана също ми работят, а мултимедията визуализира и климатроника. С две думи, безкрайно доволен съм и обмислям да сложа една камера отзад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и отговор на въпроса дали ще бачкат копчетата на волана. Демек - готов си за една медия от Жорката! Дето се вика - честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, TWizard написа:

Страница ли имаш за навигациите или...? Та ако имаш нещо, където са видими за всички тези въпроси и отговори - дай линк...или те разпитват на лични :)

Нямам страница, в групата на форума. Иначе ти пратих лично съобщение с подробности и видео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Ето и отговор на въпроса дали ще бачкат копчетата на волана. Демек - готов си за една медия от Жорката! Дето се вика - честито!

 

Само да уточня, за да не стават грешки!

 

Моето Йети беше без вградена хендсфри система. Всъщност, това беше една от причините да купя тази мултимедия. По-горе имам предвид, че копчетата на волана (от лявата част) за смяна на песните (нагоре-надолу), както и тези за усилване или намаляване на звука, работят и на мултимедията. Отделно при боравене с климатроника, настройките се визуализират и на мултимедията в долната част...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте ,колеги искам да попитам нещо относно рамката ,аз съм с Октавия 2 2007,имаше СД stream mp3,взех си китаец навигация,но не съобразих за рамката и тоя китаец е с размери височина 130мм,широчина горе-приблизително220мм,долу широчината е приблизително 208.Някой може ли да ми каже къде да търся рамка  с тези размери?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е там : Еуратек 

33 лв. 

Абе много ми е интересно, как налапвате китайците на черен петък, а не съобразявате елементарни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не е налапана от черен петък,взех я от човек от Благоевград,иначе ти благодаря за инфото ☺️

Редактирано от css
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.