Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тракане в двигатела Фабия 1.2 12v


CyberKiller

Recommended Posts

Здравейте колеги, пак аз със същата кола, друг проблем. От преди 4-5 дни забелезах че когато я запала колата се чува едно тракане (нещо като часовник) в двигатела, след като натисна съединител, изчезва, това го прави на ниски обороти. Също и до като карам, особено в 1 и 2 придавка на ниски обороти. Маслото си е нормално, на скоростната кутия не съм сменвал, не знам дали това би решило проблема или можеби си е заминала някаква част. Майстора каза че мисли че е амбиажния лагер, и спомена сума за ремонт която сега не бих могъл да я позвола (към 400 лева). Дали това са симптомите на амбиажния лагер или ме мотае? И дали е опасно да се кара така още някое време?

Благодаря предварително.

Редактирано от CyberKiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз път не те мотае , много вероятно да от лагера ... не знам 1.2 дали не бяха и с двумасов маховик , защото тогава цифрата е още по-голяма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях за второ мнение на майстор и каза че е хидравличен повдигач на клапан и че няма нужда да се сменя, уж било нормална работа така да трака до като стигне маслото до повдигача и след това спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.11.2019 г. at 14:11, CyberKiller написа:

 От преди 4-5 дни забелезах че когато я запала колата се чува едно тракане (нещо като часовник) в двигатела, след като натисна съединител, изчезва.

 

Това какво общо има с хидравличния повдигач на клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ако разбирам няма да питам, не знам почти нищо от механика, за това попитах, това беше мнение на майстора, и за това потърсих тук второ мнение. Между другото вчера сложихме някаква немска добавка в маслото, и от сутринта го няма това тракане, не знам какво може да е. Утре ми предстои 900 км път, надявам се да издържи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, CyberKiller написа:

Колега, аз ако разбирам няма да питам, не знам почти нищо от механика, за това попитах...

 

Това по-горе не го пиша, за да те изпитвам. Този симптом, който си описал, че тракането изчезва при натиснат съединител е напълно възможен. Колегата Дъ бест Форман си е отделил от времето и се е загрижил да ти отговори. Но, диагнозата на втория майстор няма нищо общо с това, което описваш и за което питаш. И сега остава да те питам - Казали на втория майстор, че:

 

На 5.11.2019 г. at 14:11, CyberKiller написа:

 .. когато я запала колата се чува едно тракане (нещо като часовник) в двигатела, след като натисна съединител, изчезва

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, казах му, в последствие взе да я покара, казва че не изчезва при натиснат съединител, мен каде ли ми е бил слуха един Бог знае. Също така и аз опитах преди да сложи добавката, съща работа трака и на съединител. На 50 км след добавката виждам че сутринта нямаше тракане. Това е само на студен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно и шумовете да са два. От съединител и от повдигачи. Този откъм съединителя може и да се появява когато си иска и тогава просто да го е нямало. Щом си го констатирал, значи го има. Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, та най-важния въпрос, утре ми предстои дълъг път, дали да тръгвам с нея, смисъл, опасно ли е? Може ли да ме остави на път???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е съединителя, имах подобен проблем с моята. Разликата е че моята е дизел, но мисля в случая работите са сходни. Лошото при тоя проблем е, че няма кой да ти каже колко живот има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, CyberKiller написа:

Благодаря, та най-важния въпрос, утре ми предстои дълъг път, дали да тръгвам с нея, смисъл, опасно ли е? Може ли да ме остави на път???

 

Тръгвай!  с нея

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарах я и трети път на майстор този път при семеен приятел, който детално я ослуша и провери и каза че не е нито клапан, нито каквото и да е в двигателя, нито пък съединител, а че пренася от някъде звука, не можеше със сигурност да утвърди за какво става дума. Вече съм объркан на пълно. Трима я гледаха, три различни мнения. Човека е ремонтирал всички коли на дядо ми и на баща ми, възрастен е вече, но мисля че опита е гаранция за да му имам доверието. Ако някой се занимава с шкоди (да не е официален сервиз, там дерат кожа), бих я закарал, където и да е в БГ. Писна ми вече...

Съвети за добър майстор???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.