Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Махнат EGR и проблеми


alex80

Recommended Posts

Здр онзи ден махнах егр-а и започнаха проблемите 

Изкара ми грешка 0401 ,доколкото можах да прочета в нета е някаква рецикулация на изгорелите газове

Другия проблем е като я изгася двигателя толкова силно се тресе имам чувството че ще се откъсне от тампоните 

Сложил съм обикновен на тръба на мястото на егр 

Колата е Ок 1,2003г, 1,9tdi , 110кс ASV

Имали проблем да карам така или да връщам егр 

Давайте всякакви други решения и мнения 

Мерси 

 

 

Редактирано от alex80
Дописване
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е точно за клапана. Върни EGR-a. Затапи го хардуерно и мисля през VAG-COM имаше нещо, което се правеше. Освен т’ва, потърси или тук или из нет-а - имаше една картинка с вакуумната система на колата. Клапата за “меко гасене” погледни да не си обърнал маркучетата или да не си ги сложил изобщо. 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен егр си премахнал и клапата за меко гасене ,според мен я върни обратно ,като просто сложи една ламарина между него и тръбата по която идват изгорелите газове при мен е така от години и няма проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях така на старта Октавия (и все още е) - с ламарина. Т’ва имах впредвид под хардуерно затапване всъщност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента никъде не съм чел че тотал се маха егр-а, все ги затапват с ламаринка.

Какво те накара да го премахнеш тотал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, vladkant написа:

До момента никъде не съм чел че тотал се маха егр-а, все ги затапват с ламаринка.

Какво те накара да го премахнеш тотал?

По красиво ,ама както казват колегите по горе ще го чистя и обратно на колата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше  шпрей за почистване на егр, и много чагъртане с отверка :)

Като се замисля и моят е време да го чистя отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да използвам темата. 

Клапата за меко гасене не се затвря както трябва и се налага ръчно да я връщам по някой път.Наскоро ми я чистиха заедно с ЕГР-а, но пак прави проблем.Има ли начин да се шунтират и двете? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.