Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откраднат катализатор


1.0TSI

Recommended Posts

Здравейте, откраднаха ми катализатора на паркинга пред блока........?

 

Моля да ми препоръчате читав сервиз, където да сложат тръба на липсващата част. По възможност в южната част на София, че колата не се кара така от шум.

 

Също така, заслужава ли си да се обаждам в полицията? По-скоро ми се струва че ще ме отсвирят яко..

 

Мерси за съветите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизи за гърнета и т.н. има в раздел Бял Списък.

Преди години по-същия начин имах и аз случка. Виках полиция, загубих си времето, писаха, искаха свидетели глупости, снимаха някакви неща заради каското...
Накрая от каското ми платиха за правата тръба, която ми сложиха, колосалната сума 30лв.

Според застрахователите, може и нищо да не ти платят, понеже катализатора се водил консуматив. При мен платиха най-вероятно заради смешната сума която беше. Но ти си преценяваш.

Аз съм дизел при мен освен от 3те цилиндъра стана още по чумничка, като че ли, при теб не знам как седят нещата. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре си сложи резонаторно гърне вместо права тръба. Шумът е доста по малък при него, а и не е толкова скъпо.

Редактирано от Mqnkoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @1.0TSI " - Разбира се, че има смисъл да подадеш Заявление в "МВР". Нека се увеличават неразкритите Престъпления, щом не ги е Срам. Запиши си Час в "Еура Тек" и си вземи от там Официален Документ за случилото се. И ако "Каско"-Застрахователя откаже да ТИ възстанови Автомобила в предишното му състония, потърси Добър Адвокат. Официалните Документи по Случая, от "МВР" и "Еура Тек", са достатъчни Доказателства, за наличието на Злоумишлени Действия срещу Твоя Автомобил, който ако разбирам правилно е предмет на Действаща "Каско"-Застраховка, срещу които вид Действия, съм 99.99% сигурен, че си Застрахован. Няма как да ТИ изплатят права тръба. Това е равносилно в случай на "ПТП" при който е увреден голям и мощен Автомобилен Двигател, Застрахователя да му сложи 50 Кубически Сантиметра, от Мотопед, защото съм сигурен, че с необходимите безброй преправяния е възможно, макар и после Автомобила да не иска да развие повече от 3км/ч, примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 10 минути, tuningmania написа:

До " @1.0TSI " - Разбира се, че има смисъл да подадеш Заявление в "МВР". Нека се увеличават неразкритите Престъпления, щом не ги е Срам. Запиши си Час в "Еура Тек" и си вземи от там Официален Документ за случилото се. И ако "Каско"-Застрахователя откаже да ТИ възстанови Автомобила в предишното му състония, потърси Добър Адвокат. Официалните Документи по Случая, от "МВР" и "Еура Тек", са достатъчни Доказателства, за наличието на Злоумишлени Действия срещу Твоя Автомобил, който ако разбирам правилно е предмет на Действаща "Каско"-Застраховка, срещу които вид Действия, съм 99.99% сигурен, че си Застрахован. Няма как да ТИ изплатят права тръба. Това е равносилно в случай на "ПТП" при който е увреден голям и мощен Автомобилен Двигател, Застрахователя да му сложи 50 Кубически Сантиметра, от Мотопед, защото съм сигурен, че с необходимите безброй преправяния е възможно, макар и после Автомобила да не иска да развие повече от 3км/ч, примерно.

 

+1, по закон и битка до дупка.

 

Ако не е тайна, може ли да кажеш къде се е случило? Понеже питаш за южните райони, аз живея там. Да знам дали имам още една причина да окичвам балкона с камери...

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, tuningmania написа:

До " @1.0TSI " - Разбира се, че има смисъл да подадеш Заявление в "МВР". Нека се увеличават неразкритите Престъпления, щом не ги е Срам. Запиши си Час в "Еура Тек" и си вземи от там Официален Документ за случилото се. И ако "Каско"-Застрахователя откаже да ТИ възстанови Автомобила в предишното му състония, потърси Добър Адвокат. Официалните Документи по Случая, от "МВР" и "Еура Тек", са достатъчни Доказателства, за наличието на Злоумишлени Действия срещу Твоя Автомобил, който ако разбирам правилно е предмет на Действаща "Каско"-Застраховка, срещу които вид Действия, съм 99.99% сигурен, че си Застрахован. Няма как да ТИ изплатят права тръба. Това е равносилно в случай на "ПТП" при който е увреден голям и мощен Автомобилен Двигател, Застрахователя да му сложи 50 Кубически Сантиметра, от Мотопед, защото съм сигурен, че с необходимите безброй преправяния е възможно, макар и после Автомобила да не иска да развие повече от 3км/ч, примерно.

 

Чудно хубави пожелания, ама само пожелания...

 

Застрахователите, не изплащат откраднати части/детайли от МПС. Което е логично, защото всеки ще ги ползва за "банкомат" !

 

Сваляш катализатора и ревеш "Аууу, откраднаха ми го. Дайте едни "Х" лева". После го монтираш и така до безкрай.

 

Отделно, полицията какво ще установи ?!? Единствено, че катализатора липсва. Но, не и кой го е свалил. Злоумишлени действия от трето лице - дрън, дрън, тези действия трябва да се установят и докажат. А в случая,

 

полицията ще разполага, единтвено с голите ти твърдения, освен ако не им представиш запис от камера, заснела директно - от упор, противозаконното отнемане на катализатора и лицето на извършителя.

 

Макар че и това има смисъл единствено колкото да си проверят

 

базата данни за въпросната мутра, заснета на кадрото. Доказателствена сила в съда - нъцки. За какви документи, за какви доказателства, изобщо за какви "пет лева", говорим.

 

Единственото смислено нещо, е монтаж на резонаторно гърне. И евентуална покупка на китайски катализатор /средно е около 10 пъти по-евтин от оригиналния/, в случай че толкова затегнат контрола по пунктовете за ГТП, 

 

че да се налага да си го монтираш преди преглед и да си го демонтираш след прегледа, че да не ти го откраднат и него.

 

Останалото дето си го говорите, за съжаление е в сферата на фантазиите. 

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега минах по този път за съжаление. Мислех, че на по-високите коли се случва, защото им е по лесно, но Уви.

На мен на Ландкрузера ми го дялнаха преди 4 месеца. Права тръба и така...

От каското много поздрави ми пратиха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сведения от близо 3-4 години, никакви промени и излизане извън позволените норми отностно емисиите. Умишлено ги питам всеки път всичко ли е наред и т.н. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, The Best Forman написа:

Мони , дизелите ги мерят само за димност и като няма пушек , няма проблем .

Люти да си е.... м...., ама нищо не казват де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, The Best Forman написа:

Мони , дизелите ги мерят само за димност и като няма пушек , няма проблем .

Ааа може Гена, за това не съм се сещал да питам, какво точно мерят хаха ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички включили се в темата.

Колата няма каско, също така до голяма степен ми се затвърди предположението, че полицията няма да свърши нищо и ще е пълна загуба на време.....

Ироничното е че се виждат пръстовите отпечатъци на крадеца, но иди докажи че не се е облегнал просто на капака?

 

Единствено ми остава да сложа права тръба и се надявам някой да препоръча сервиз някъде около кварталите Иван Вазов, Стрелбище, Белите Брези или Манастирски ливади. Търся препоръка и за да не попадна на същият майстор, свалил катализатора през ноща ?

 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина с резонаторно гърне ще е по-добре. Само го споменавам. Иначе - м комплект 33 - по околовръстното в посока “Цар Борис” - в дясно на спускането. В Гугъл май го има. Сравнително близо ти е и не е скъпо. Крафт на околовръстното между Драгалевци и Бояна в посока Бояна също е опция, но са по-скъпи, а някъде тук май имаше и негативни мнения в последно време. Другия вариант - чукни в нет-а за някой квартален гараж - правил съм тръби на мотор - в Разсадника - некви араби на бул. Възкресение - всичко си направи пича, че и смешни пари обади. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятна случка. И за съжаление недоказуема. И според мен само с тръба генерацията ще стане малко по-шумна. Но всичко е въпрос на лично предпочитание и заделени финанси.

 

Относно измерванията на ГТП. В момента се мери димност на ПРАЗНИ обороти. И не е, както Гената пише, на принципа има или няма, а просто е в много широк диапазон, т.е. горната граница, предвид липса на регулация, е много висока. Димност винаги има, дори да не се вижда. Интересно ще стане тогава, когато намалят горната граница и започнат да измерват при обороти. Защото декларираните евро норми на всеки двигател не са свързани само с работата му на празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казваше в приказката "толкова сме назад , че колите от Германия тръгват на 300 000 , а стигат при нас на 50 000" ... та нормите , които са предвидени са освен количеството прахови частици , но и състав на газовете  , а наще уреди без реален газов анализ к'во мерят (нищо) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Какво се случи в крайна сметка е че с права тръба беше шумна и бучеше неприятно.

Решението беше 90лв за резонаторно гърне и няколко заварки.

 

Кофти случка, поне спонсорирах местната икономика ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.