Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2 внезапно губене на светлини


CyberKiller

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм, от скоро я имам шкодицата, фабия 1.2 2004г.

Преди няколко дена излезна следващия проблем, при нощно каране изгубих дълги светлини, след няколко секунди се върнаха и така няколко пъти. Бях на майстор, замери генератора, 13.6-13.7, смени му релето (или как и да се казва), сега е 14.2. Обаче проблема пак си го има, вчера я взех от майстора и снощи пак същата работа.  Когато превклучвам на флеш светлини се появяват дългите, след като ги пусна тях, няма ги и на таблото не свети индикатора за дълги, като ги добие след някоя минута пак си светва.

Моля за съвет??? И евентуално майстор във Видин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсва ти ключа на волана най-вероятно .. или сваляш , разглобяваш и търсиш омекнала/нагоряла пластинка или сменяш с нов/втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех да не е до ключа за фарове, кръглия, търсех по сайтовете за авто части за ключа на волана, но не намерих такъв, надявам се че мислиме на една и съща част...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртящия ключ пуска фаровете , а комбинирания ключ на волана (мигачи и фарове) разпределя къси/дълги (то късите не се гасят де) , та като го бутнеш напред през една пластина се пускат дългите , а като дръпнеш към волана през друга пластина се пука светкавицата.

В случая мисля , че пластината , която пуска дългите светлини не контактува и едно почистване и нагласяне ще реши проблема.

Ей ТОВА най-вероятно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, The Best Forman написа:

Въртящия ключ пуска фаровете , а комбинирания ключ на волана (мигачи и фарове) разпределя къси/дълги (то късите не се гасят де) , та като го бутнеш напред през една пластина се пускат дългите , а като дръпнеш към волана през друга пластина се пука светкавицата.

В случая мисля , че пластината , която пуска дългите светлини не контактува и едно почистване и нагласяне ще реши проблема.

Ей ТОВА най-вероятно е.

 

Благодаря колега, дано е до това. След като не разбирам от коли, а това ми е първата колица, утре ще я закарам на майстор и ще му кажа да провери този ключ. То вече фабийката ми излезна златна, всеки майстор си намира по някакъв проблем и само дерат кожа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам изряден оригинален ключ за къси дълги. Слагах ключ с темпомат и този ми остана. Ако се окаже от него и решиш, пиши  и ще се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях на майстор каза че няма възможност да се открие проблема когато си функционират светлините, каза да изчакам да се изгубат и тогава да я закарам, ако е ключ ще взема от колегата felicialx.

Благодаря за отговорите.

 

П.С След размръдването на бушоните от деня когато публикувах темата до сега не съм ги изгубил всеоще  светлините, дневно карам на дълги с надежда че ще изчезнат и да оправим проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.