Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум при тръгване от място


rocco

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Фабия 1.2 турбо FSI DSG от 2016 година. На 15000км.

 

Колата преди 1 месец след интензивен трафик почна да издава следния звук при потегляне от място. https://drive.google.com/open?id=1sYUk-n0HPv-1B38yRPLmG-KZKmF_yTLC

Не го издава всеки път, не съм сигурен кога точно почва да го прави, но по-скоро е на загрял двигател. Без и със климатик го прави когато почне да го прави.

Колата е в гаранция но по закона на мърфи, когато съм в официалния сервиз спира да го прави, тестваха го там 2 дена и не са успели да го чуят. Разбира се след като го взех, още следващия ден го повтори.

 

На таблото няма никакви грешки. Сервиза каза не може да е от скоростната кутия, въпреки че звука се появява точно като натисна газта и преди да смени скоростите. Прави го много малко и от 2 ра към 3та.

 

Според моето скромно мнение е или от скоростната или от нещо което се задейства като дам леко газ, турбо, ... същото време звучи като стържене и може да е някои въртящ се чаркюляк. Надявам се да ми дадете акъл, за да мога да го докажа някак си пред сервиза.

 

не съм качил тук файла понеже не виждам да е позволено да се качи мп3 формат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми линк към клипчето и ще го кача , защото и този нещо не е в ред.

Инак на моита като се застои се появяват шумове в предните амортисьори , но при преминаване на по-остри гърбици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно не може да се качи мп3 но го конвертирах на мп4 и стана, само звук е, не е клип. Звука се появява при даден газ и превключване на скорости, не е свързано от терена или ходовата част.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля намерих същия проблем в нета, същия звук е за съжаление https://forums.whirlpool.net.au/archive/2774994

Изглежда трябва да се смени съединителния пакет на ДСЖ то. Не знаех че може да се ремонтират тези кутии без да се смени цялата.

 

Някой друг да му се е налагало да смени съединители на DSG 7 или да си има работа със шкода сервис? Не знам как да го репродуцирам всеки път за съжаление за да им докажа проблема.

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.