Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми по окачването О2 ФЛ комби


winrg

Recommended Posts

Здравейте,

От известно време забелязвам лека нестабилност в задницата на колата. При преминаване през дупка или шахта с десните гуми имам усещането, че задницата се опитва да ходи надясно. При преминаване през същата дупка или шахта с левите гуми колата не мърда.

 

Също така има и едно скърцане отпред, което обаче се чува само при студено време (10 градуса и надолу). Не съм хванал точна зависимост от температура или други фактори. Един път скърца повече, друг път по-малко. Скърцането се чува при преминаване на по-големи плавни неравности, примерно хлътване на пътя или легнал полицай. При последната смяна на масло гледаха окачването и казаха, че е "бетон".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането най-вероятно е от втулките на стабилизиращата щанга. Вариантите са три: 1. Сменяш цялата щанга (скъпо е) 2. Сменяш само втулките с такива от Опел (има го описано по-долу в темите) и 3. Караш си я така докато стане нетърпимо и тогава отиваш на първите два варианта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше същото, след смяна на амортисьорите сега  не мърда ,старите бяха доста поомекнали

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.avtochastionline24.bg/skoda/octavia-combi-1z5/31594/10671/shchanga_za_nezavisimoe_oekachvane_na_koeleloe_nadl_napr_koes_noesach

Това явно е разбито, сменяш от двете страни и после е желателно реглаж на заден мост.

Редактирано от Zinoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че няма да има ефект от тези тампони , аз смених абсолютно всички отзад ,защото болтовете за реглажа бяха се запекли от ръжда и се скъсаха при опит за реглаж, след смянта  на тампоните и нови болтове ,после реглаж на преден и заден мост колата пак люлееше задницата, след като смених и амортисьорите сега не мърда

Редактирано от Cuiceka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам за захладнее малко и ще си запиша час в сервиз да видим какво ще кажат. Иначе не усещам задницата да се люлее като от изпуснали амортисьори, само се опитва да бяга надясно при неравности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Има вече развитие по моите проблеми. Закарах колата в Трансексперт след предварителна уговорка. Почти всички гумени тампони по колата са за смяна. Откриха и още някои неща като шайба на алтернатора, казанче за антифриза. Надявам се до края на деня да е готова и след като покарам известно време ще споделя дали се усеща разлика във возията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо по стабилизиращата щанга прави ли? Аз изиграх вариант 2 от гореизброените от мен и скърцането осезаемо намаля, но не изчезна напълно...?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, да споделя развръзката. Вчера си взех колата готова, покарах малко из София и скърцането отпред е изчезнало напълно. Като допълнение минаването през дупки стана малко по-тихо.

От сервиза казаха, че отзад има още неща, които могат да се сменят, но не е толкова належащо. За нестабилната задница ще покарам още малко, за да потвърдя. На първо четене ми се струва, че е по-стабилна от преди. Ремонтът излезе близо 2к лв ?.

 

На 13.11.2019 г. at 15:37, баш майстора написа:

А нещо по стабилизиращата щанга прави ли? Аз изиграх вариант 2 от гореизброените от мен и скърцането осезаемо намаля, но не изчезна напълно...?? 

Не, по стабилизиращата щанга нищо не са правили според описа, който ми дадоха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте и от мен, още един скърцащ при - 5 градуса, при преминаване през легнал полицай. ? Колата е О2 комби 2007 2,0 тди 140к.с., прегледана е основно в сервиз и няма нищо разбито за смяна. Чувам го като звук от тампони на стбилизиращата щанга или от макферсоните. Има ли някой решил проблема?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцат тампоните на носачите. Някои хора ги гресират, за да не скърцат. Аз съм му свикнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Izolini написа:

Скърцат тампоните на носачите. Някои хора ги гресират, за да не скърцат. Аз съм му свикнал.

Кои тампони, задните с металните основи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.