Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

СТРАХИЛ ТОШКОВ - ФАРОВЕ


shibumi

Recommended Posts

Привет на  всички ! 

Бих искал да  споделя моите лични положителни впечатления от Страхил  Тошков.  Намерих го чрез  една препратка от нашият  форум към  форума на VW.

Пробелма  беше , че  фаровете  не  светеха  добре. Освен  външното  нарушаване на   повърхността на  фара, от вътрешната страна  се виждаха след  от стареене на  материалите.

Чудех се какво да предприема  и след споделяне тук  във  форума  повечето насоки бяха да  се  отвори  фара и да се направи  пълно почистване .

Аз предпочитам това  да се прави от някой , който знае  кое, как и защо  се прави.

 

Свързах се  със  Страхил , който съвсем  търпеливо и подробно ме изслуша след което   обясни какво предлага като услуги . Обясни колко време отнема и колко струват  приблизително  различните  операции. Работи само с  предварително записване, което  според мен е  доста  добре  в  тази насока. Ако имаш проблем с  фаровете нормално е  да  планираш решаването на  казуса.  Ще  добавя, че  междувременно попаднах и на  други  сервизи, които  предлагат подобна услуга. Връзката с тях  става  със имейл. След като бях написал  имейл  със запитване  относно цените на техните  услуги   някъде  след около седмица получих отговор. Може би хората са  заети, не  ги критикувам но вече  си бях записал  ден при Страхил.  Само още  един паралел - въпреки  малко  по-ниската цена, която предложиха от другия  сервиз,  срока  за  изпълнение  на процедурата беше между 7 и 10  дни.

При Страхил   уговорения  срок  беше  два  дни , а  още в  края на първия  ден получих обаждане  , че  колата  е готова :)

 

Може би ще  е по-полезно ако   изброя  това  което зная  , че се  предлага :

- почистване и полиране на   фарове

-  пълно  рециклиране на  фарове

- ксенони, лупи, ангелски  очи и почти  всичко  свързано със  фаровете

 

Аз се  възползвах от  услугата за пълно рециклиране и  съм  изключително доволен от  свършената работа  !!!

 

Надявам се  да  съм полезен на  всички които имат подобен проблем.

 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил си вярното решение. В допълнение би било полезно да оставиш адрес и контакти на Страхил, както и да споделиш колко ти струва освежаванато на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си решил това да направиш. Външно прозрачно фолио сложи ли ти? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.10.2019 г. at 7:09, Mishelle написа:

Намерил си вярното решение. В допълнение би било полезно да оставиш адрес и контакти на Страхил, както и да споделиш колко ти струва освежаванато на фаровете.

Привет, 

ето телфона на  Страхил Тошков 0884 310898. Място  се  намира  след   бензиностанция  Еко по бул. Хенрик Ибесн ( този който  обикаля  Южния парк  между Емил Марков и  Парадйс  МОЛ )  в  уличката в  дясно ако се движим от Емил Марков  към Хладилника  около  500  метра навътре от дясно. По принцип,  когато говорих със Страхил и го попитах къде мога да  намеря  адреса, той  отговори , че  не е   споделен  в  интеренет пространството  защото работят  само със предварителна  заявка и не  предпочита хората  да идват на място без  уговорка.  Достатъчно е  любезен по  теефона, но предпочита  да не  се налага  хората да идват на място в сервиза  за да им разказва  какво  предлагат.  Така че  за това не  написах адреса в началото, но всеки който има интерес може да се  свърже по телефона и да получи  наистина много изчерпателни разяснения :)

Относно цената,  доколкото разбрах има определена  зависимост от това какъв  е  автомобила, явно защото  с еналага  сваляне  на бронята за да се демонтират  фаровете.

Предлагат се няколко  варианта  -  ако клиента  желае  сам да  си демонтира  фаровете и да  ги  изпрати с  куриер или предполагам да  ги занесе  лично или  да остави колата  и хората там да направят всичко - сваляне на броня  и т.н.  За  Шкода  Фабия  ми каза, че   се оскъпява  с  50 лв  ако оставя колата , те да  извъраш всичко.

 

За  мен услугата  общо  малко се  оскъпи , защото смених  и двете  крушки.

Иначе   цялата  процедура  по пълно  рециклиране  за  Шкода  Фабия - ксенон  беше  300  лв. Ако  някой иска  фактура е  възможно , но се  добавя  ДДС.

Крушките  са  по 110  лв ( без  ДДС )  - Осрам  с  4  години гаранция от производителя.

Реглаж на фаровете  със  стенд -  30 лв  без  ДДС.

550 лв  е  общата цената на  услугата  ако не се  иска  фактура.

Всеки сам  преценява далие  малко или много , за мен  разликата в това как светят  фаровете е  ОГРОМНА   и според мен си  заслужава  дори за кола на  15 години :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е че си доволен и ще си светиш както трябва и няма да заслепяваш никого с алтернативни фарове, смотани ксенони и т.н. Поздравления отново за избора.

Аз също направих този избор. Моята кола нямаше фарове с лупи, но реших, че ще си сложа (оригинални) и ще направя фаровете както трябва. Да споделя само, че аз ходих на друго място, но цените са сходни с разликата, че аз си занесох новите фарове и после си ги монтирах, за да не оставам без кола.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, BlackSpot написа:

Най-важното е че си доволен и ще си светиш както трябва и няма да заслепяваш никого с алтернативни фарове, смотани ксенони и т.н. Поздравления отново за избора.

Аз също направих този избор. Моята кола нямаше фарове с лупи, но реших, че ще си сложа (оригинални) и ще направя фаровете както трябва. Да споделя само, че аз ходих на друго място, но цените са сходни с разликата, че аз си занесох новите фарове и после си ги монтирах, за да не оставам без кола.

Поздрави! :)

Супер :) Любопитно ми е  дали става  дума  за  мястото  в квартал Хаджи Димитър или  има  и още други места които предлагат услугата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да споделя и аз впечатления от работата на г-н С.Тошков .

След като видях темата на колегата и резултата постигнат при рециклирането на фаровете му , реших и се обадих да запиша час и за моята кола . 

Първоначално се разбрахме да отида да се погледнат на място фаровете и да ми се каже какво може да се направи за тях. Страхил лично ме посрещна , огледа и ми даде оферта за ремонта който може да направи,записахме час за автомобил .В определения ден закарах автомобила и го оставих в сервиза , на следващия ден ,както беше и уговорката,получих обаждане от сервиза и отидох да си взема колата .Признавам нямах големи очаквания , защото фаровете бяха в доста тежко състояние , все пак автомобила е на 18 г. и това са оригиналните му фарове, но резултата е меко казано впечатляващ .

 

Преди освежването:

ohboli_old_02.jpg.5f064fc1a4bf5787e3058b3a16ca97ed.jpg

 

ohboli_old_01.jpg.8a3a1c128a7659a04f0f1a938fb44939.jpg

 

След намесата на Страхил Тошков:

MVIMG_20191016_072235.jpg

 

MVIMG_20191016_072232.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
На 2.10.2019 г. at 11:05, BlackSpot написа:

Радвам се, че си решил това да направиш. Външно прозрачно фолио сложи ли ти? Поздрави!

Моля за  извинение ,че отговарям след толкова  време ! Явно в  еуфорията от  добрата услуга  съм  пропуснал   въпроса  за  външното  фолио .

 

Да, доколкото  разбрах има  външен предпазен слой. Дали е  фолио  или  лак, не  съм сигурен. Помня,че  когато получавах автомобила ми препоръчаха да не   мия колата  поне  72  часа , за да  не се нарани  покритието което са сложили.

 

Също така  мога да  добавя, че  повече от два месеца  след  процедурата, фаровете  все още  светят  чудесно !  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Малко ъп на темата - този човек сътвори наистина чудеса с фарците на дъртата ми импреза. Фаровете бяха супер пожълтели и помътнели, след неговата намеса все едно съм монтирал чисто нови. Ще потърся снимки преди процедурата и ще кача.

Свалих фаровете, занесох ги, след като го отвори и видя състоянието им веднага ми позвъни, каза какво трябва да се направи, колко ще струва и колко време ще отнеме. Всичко, което коментирахме се случи точно така, много коректен човек, много много доволен останах.

Цялата работа ми излезна 300лв 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.