Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фелиция трудно палене


Nikolaicho

Recommended Posts

Здравейте , колеги и съфорумци. Смениха ми горивния филтър и маркучите за обратната нафта от познат мой колега и колата си палеше нямаше проблем. Но тук преди ден сигурно съм запалил от десетия път. Чудя какво може да е ? Дали има изгоряла подгревна свещ или акумулатора е заминал понеже тази година прави три години. Много моля за съвет и помощ. Колата е Шкода фелиция комби 1.9 дизел от 99 година. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фашицията може лесно да ги тестваш - разкачваш кабелите и с мултицет мериш съпротивлението .. може и с пробна лампа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! За проверка на подгревните свещи е желателно да се свалят и така да се пробват за да се види в коя част нагряват. Това го споделям от личен опит. При проверка с уред всичко е наред. Даже с амперклещи за постоянен ток показанието беше като за четири работещи свещи. При проверка "на живо", някои свещи не се зачервяват а други зе зачервяват в задния край. Работещи по този начин не са ефективни за нормална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и вариант релето да се лъже от датчика за температура - изключва се датчика и ако подгрее и запали значи свещите работят , а ако пак запали трудно значи има загоряла свещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте извинявам се за късния отговор. Бях отчаян какъв е проблема и мисля,че намерих решение. Купих една добавка на Бардал за дизел която е много компонента и от както я сипах нямам проблеми с паленето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката не е решение на проблема. Намери си проблема , както ти е описал Гената, за да не мръзнеш на аварийки зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здр-те за да не пускам нова тема, а и съм нов искам да попитам, не свети догрева на колата мисля че е релето но къде седи то под волана или жабката колата е фелиция 1.9 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.