Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова (стара) Октавия 2 в клуба


Recommended Posts

Забравих и една интересна добавка която исках от край време:

Най-накрая и аз съм с джаджа за снимане.
Държах да е дискретна, и да не и трябва специално допълнително оборудване.
От алито за ниски пари 15$ и една карта 128ца за 10$.
Снима много прилично 1080P, има опции за 1,3 и 5 минути клипове.
Врапва дата и час в клиповете, като на тъмно и в дъжд също не е зле.
Вързал съм я към колата само за да има ток от usb.

spacer.png

spacer.png

 

Стана доста прибрано и не се вижда ако не се загледаш.

IMG_20201027_125202.thumb.jpg.c9044d8c005a5e4223ce064d1484810d.jpg

IMG_20201027_125145.thumb.jpg.b13b56679568b613fc5a86990e13d3d1.jpg

Получава ток от wefa-та и почва запис със запалването на автомобила

spacer.png

 

Картата която ползвам е тази:

spacer.png

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е т'ва wefa? Можеше да боднеш иначе захранването на някое свободно легло с "+" при контакт и да го прекарал през бушон :)

Иначе джаджата много як дизайн са ѝ спретнали китайците. Кажи тези решетки ОК ли са, че и аз се чудех за тях, макар да няма какво да се завира там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SunShine, дай малко инфо за тези джаджи, марка, модел. За видорегистратора имам предвид, че мисля и аз да бодна един, а и тази Вефа, че ми стана интересно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Какво е т'ва wefa? Можеше да боднеш иначе захранването на някое свободно легло с "+" при контакт и да го прекарал през бушон :)

Иначе джаджата много як дизайн са ѝ спретнали китайците. Кажи тези решетки ОК ли са, че и аз се чудех за тях, макар да няма какво да се завира там...

 

Да, можех и в запалката да го бодна но, е непрактично защото съм пушач и я ползвам и за телефона когато се налага да го зареждам.

Решетките са оребрения за охлаждане на чипа на даш камерката.

 

Камерата е точно тази https://a.aliexpress.com/_mLqr2G9

С картата 128 гб и клипове по 5 мин които са около 225 мб, като прави бая време назад да пише, като се запълни презаписва най старите и така.

 

Преди 1 час, ghost_rider написа:

@SunShine, дай малко инфо за тези джаджи, марка, модел. За видорегистратора имам предвид, че мисля и аз да бодна един, а и тази Вефа, че ми стана интересно. 

 

За вефата държах колата да има поне MP3, и опцията беше да махна обикновения STREAM да търся такъв с MP3 и разправии защото не искам да нарушавам визията.

Мислел съм за мултимедия, обаче така нараства риска от крадене заради големия телевизор и последвани разправии...

Тъй като съм с мулти волан тая джаджа реши много въпросителни защото имам MP3, Bluetooth, втори USB порт за зареждане с 2А, управление от волана за телефона или музиките в паките от флашката.

Това са и възможностите:

Цитат

 

Устройството може да се добави към фабричната аудиосистема в колата и изпълнява функцията на CD-чейнджър. 

Работи стабилно, с висококачествен звук, без шумове. 

-Има вграден BLUETOOTH 4.0,позволяващ удобно и безопасно провеждане на разговори в автомобила Ви. 

-Освен МP3-формат, чете и висококачествения FLAC-формат(8,16,24 bit), MP2, WMA, ACC/MP4/M4A, WAV, AIF, AIFC

-Наличен втори USB-порт, позволяващ зареждане на мобилен телефон-Iphone, Ipad, Android и др. (осигурява 5V,2 A) 

-Не е капризно откъм USB-памети. 

-Възможност за firmware update. 

-Stream-ване на музика(A2DP-протокол), което Ви дава възможност да пускате музика от телефона си, а тя да звучи в колоните на автомобила. Смяната на песните може да се изпълнява и от бутоните на оригиналната аудиосистема или мултиволана, ако има такъв

-Не е нужно специално наименуване на папките както при Yatour и др. марки.

 

Съвместими модели:

8 пинова букса:

 

2003-2008 SuperB, 2003-2007 Octavia, 

2003-2008 Fabia

 

12 пинова букса:

 

2008-2011 SuperB, 2007-2011 Octavia

 

 

Комплектът съдържа:

-устройство

-data cable за връзка между аудиосистемата и устройството

-Cart reader за Micro и SD карти

-външен микрофон(3метра)

-AUX кабел

-инструкция 

 

 

Монтажа стана изключително прибран и никъде не висят или стърчат кабели, микрофона ми е точно до сенника (вижда се на една от снимките).

 

Майстора ми я купи от някъде около стотина лева по спомен

 

п.с

Иначе колата има добра озвучителна система, купена е с тази опция 8RM :

 

Speakers for PR code 8RM (Passive 8-speaker setup):

Front Door (Main) - 4 ohm 20W (8V0035415C)
Front Door (Tweeter) - 8 ohm 10W (8V0035398A)
Rear Door (Main) - 4 ohm 20W (8V0035411D)
Rear Door (Tweeter) - 4 ohm 20W (8V0035399D)

 

И разбира се с най - обикновения STREAM но, както казах Китайците са голяма работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "решетките" имах предвид тези под задните седалки за въздуховодите :)

А за захранването - в запалката е наистина непрактично. Аз моята я пуснах до таблото с бушоните и намерих легло, което се захранва през "контакт" и там я вързах. Заедно с радар детектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа за тея бъзикни ли питаш, нямам идея още ги чакам да пристигнат.

Идеята им е чисто функционална а с малки деца е неизбежно отзад да не циркулират обекти:

spacer.png

 

spacer.png

 

Снимките са от един руснак а, те са доста точни в коментарите и ако нещо не е ок ги скъсват от коментари и искане на парите обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, лудница е в краката, хахахах. И Ал ли под ръка линк, да поръчам и аз. Нали за О2 става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.aliexpress.com/item/33028136679.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.95844c4dFVt6eD

 

за 3.50$ даже на промоция.

Сега се загледах че, пише за МК3 и може да съм объркал поръчката.

Ако не паснат на моята О2 ще ги пусна да се продават тук във форума а аз ще поръчам за О2 или ще ги преправя... ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигнаха днес и калобраните.

12$ предни и задни с 20 дни доставка 1.50$ през PostNL

Изключително добре опаковани, материала е много качествен също, както и има в комплекта по дълги винтове.

 

 

IMG_20210526_103623.thumb.jpg.6b1cd596212ea009247577775d98ac11.jpg

 

IMG_20210526_110128.thumb.jpg.7246395818f29da67e11cdc3adbb0ec5.jpg

 

Не се наложи да се демонтират гумите или нещо такова... работа за 20 мин с правилните инструменти.

Беше и добър повод да изчистя натрупаните листа и кал събирани с годините зад под калника.

IMG_20210526_113914.thumb.jpg.ce0d58433c2d298bb43188d2f96c5432.jpg

 

IMG_20210526_113923.thumb.jpg.3236babc8284f38a291759b4c0e5a448.jpg

 

Добра покупка!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SunShine написа:

Грознеят ми, стърчат повечко нагоре.

 

Точно си мислех, че нещо стоят неестествено. На мен ми харесва точно това, че започват плавно спускане от по-високо и се сливат, но и тези стават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за това предпочетох по дискретните, оригиналните са ми малко като слонски уши.

Правя сравнение с на съседа комбито.

IMG_20210527_102724.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, JORDITO написа:

Същите калобрани оригинални в Еуратек са 25 лв комплект с крепежите. 

Да нямаш в предвид само задни?

Защото виждам тези цени:

 

IMG_20210527_193942.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф-топик тук - знае ли някой, за да се смени черната част ( най-отдолу на бронята), на снимките се вижда, дали трябва да се свали цялата броня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, JORDITO написа:

Да задни комплект. Не видях,че и предни си взел. Предни оригиналните са още 28 лв.

Значи все пак китайците не са скъпи колкото оригиналните.

 

Живи и здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пристигана поредната поръчка.

Антена защото старата беше зле така или иначе.

Новата е по компактна и седи естетически по добре.

IMG_20210616_184736.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, определено седи по-джазово с малката "пишка"! А кое беше зле на антената? Изглежда ми, че не си сменил основата. А до колкото знам, там е платката и съответно възможните проблеми. Самата "пръчка" май няма к'во да ѝ се случи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше в пръчката, изгоряла от годините и слънцето.

Пък и ми стърчеше много, някак си неестествено даже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се сваля самата “пръчка” за подмяна? При мен само се разхлабва и позволява накланяне до тавана, примерно ако ще се ходи на мивка с четки, да не я счупят. Не съм я напъвал, но на първо четене след разхлабването спира да се отвива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен така спря в един момент да се развива.

Отдолу е на малка ябълка, взе и излезе с малко мамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Ще пробвам. Искам и аз да я сменя. Не е амортизирана, но е много дълга оригиналната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като започне да се върти свободно спираш да въртиш и дърпаш по-силно, това е принципа. 

IMG_20210408_172658.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.