Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова (стара) Октавия 2 в клуба


Recommended Posts

По стечение на обстоятелствата от скоро се сдобих с друг основен автомобил.

OCTAVIA 2 COMBI ADVENTURE, BKC, 6MT, Халдекс и с ниво на оборудване Executive.

34661b1173965504.jpg

 

Като цяло за сега съм със смесени чувства, но да видим.

Има за оправяне някои възли и елементи - стандартни болежки за годините си.

 

Има ли опция да я сваля малко по ниско?

Седи ми все едно е на кокили и до колкото прочетох е една идея по-висока от стандартната версия на предно и малко по ниска от скаута?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ... Натоварете я ? ! Шегата настрана , но ако я " свалите " и я използвате с целия й капацитет за пътници и багаж ще " легне " тамън ! 

Лично мнение , съдя по моята О1 , която изглежда по същия начин когато съм само аз вътре ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вече готова за каране.

Stage 1 чип, EGR off, Rev Limiter и отстранен проблем "топъл старт".

Добавен топ бокс с греди, гумен леген в багажника, комплект оем стелки и хладилна чанта на 12/230V, wefatech mp3 + bluetooth модул към фабричния stream.

Активирани auto lock doors at 15km/h, drl.

Нови Hankook Ventus Prime 3 205/55/16 91V + баланс.

 

 

IMG_20190419_184626.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес вече с премахнат проблем "пръчка" за подпиране на предният капак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, SunShine написа:

От днес вече с премахнат проблем "пръчка" за подпиране на предният капак.

 

DSC-7906.jpg

 

?

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.04.2019 г. at 16:03, SunShine написа:

Вече готова за каране.

Stage 1 чип, EGR off, Rev Limiter и отстранен проблем "топъл старт".

Добавен топ бокс с греди, гумен леген в багажника, комплект оем стелки и хладилна чанта на 12/230V, wefatech mp3 + bluetooth модул към фабричния stream.

Активирани auto lock doors at 15km/h, drl.

Нови Hankook Ventus Prime 3 205/55/16 91V + баланс.

 

 

IMG_20190419_184626.jpg

 

 

+ добавени клубни лайстни :)

 

Честита да ти е и с мерак да си я гледаш. Дай малко снимки на салона и таблото. Стана ми интересно за оборудване “Executive”. До сега лично аз не съм срещал такова или не си спомням :)

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам я снимана вътре още.

Екстрите които се сещам към момента са:

Полу кожен салон, кожен мулти волан, максидот, пакет "лоши пътища", сервотроник, круиз контрол, есп , абс, отделение за чадър зад задните подглавници, парктроник.

Осем тонколони, предни и странични въздушни възглавници, изофикс, подлакътник пак кожен, хладилни жабка и подлакътник.

Отопляеми странични огледала и пръскалки, комфорт функция при заключване (вдига си сама прозорците), чупещ волан + регулиране в дълбочина.

Подлакътник на задните седалки, греди на тавана, спийд лимитер и сигурно изтървавам още нещо.

 

п.с ето с какви опции е поръчана:

https://tiny.cc/zymi3y

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Продължавам да добавям разни липсващи елементи.

Поръчах комплект вътрешни стелки за джобовете, паснаха идеално.

Последва комплект метални педали, старите бяха зле така или иначе.

И накрая една OBD2 китайска джаджа която работи идеално с Torque Pro.

IMG_20190601_133436.jpg

IMG_20190527_184406.jpg

IMG_20190601_121108.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Малко добавки:

Протектори за вратите и нови емблеми:

 

media-share-0-02-04-3a6703fd7ae5bb28aa8a99ea82592de46c825a04414af651d7cbc4c2605618a3-5870d62c-6343-4132-9d60-6f372c5bb04d.jpg

media-share-0-02-05-6bf087e13deea382bf7eb1e525421b11403fcfcfb9b7ee58fd64068602ddbc89-cb8b31ac-32be-4d34-aa98-cde3e4bd80fc.jpgprot.PNG

 

Набавих и четири броя железни джанти за зимата KSW 15079  като мисля да ги обуя с Hankook Winter I Cept RS2 W452 195/65/15

Остава да си намеря прилични оригинални тасове за тях.

 

Добавих и anti scratch  карбонови лепенки на всички врати + ignition switch key декорация която е фосфорна и през тъмното свети.

 

IMG_20190612_185302.jpg

IMG_20190612_185244.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Всичко пасна както трябва и без проблеми.

 

Тествах ги вече в движение и съм доволен, има смисъл.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седят красиво. Винаги съм искал и аз да си сложа. Това, което ме спира е, че уплътнението е разчетено за дебелината на стъклото. Като сложиш ветробран го разширяваш и някой ден като махнеш ветробрана, уплътнението няма да е 100% функционално. А пък варианта с лепене върху рамката на прозореца не ми допада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Mishelle написа:

Седят красиво. Винаги съм искал и аз да си сложа. Това, което ме спира е, че уплътнението е разчетено за дебелината на стъклото. Като сложиш ветробран го разширяваш и някой ден като махнеш ветробрана, уплътнението няма да е 100% функционално. А пък варианта с лепене върху рамката на прозореца не ми допада.

Абсолютно същите съображения имам и аз, затова още не мога да се реша и не съм сложил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те качествените ветробрани изкават повече от 6-7г,така,че ако се сменят с нови и колата няма да е актуална след 15г пробег.Естествено ако сте я купили втора ръка де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава ми е идеята и на мен като цяло.

 

Поръчах и комплект калобрани и ги чакам да пристигнат.

Добре оборудвана пристигна но, съществени елементи липсват.

С пакет лоши пътища пък калобрани няма... интересна работа а не са никак скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пакета "лоши пътища" предвижда...лоши пътища, катерене тук-там... Реално, слизайки от бобуна/тротоар (по-висок), калобрана е доста уязвим и може да се скъса скоропостижно. Може т'ва да са мислили и да не слагат калобрани. Интересно е, че и аз съм без. Може пък да са с допълнителна поръчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко нещо се заплаща допълнително.

Много жалко, че поне задните калобрани не са задължителни за всички, както е било преди трийсетина години. Колко стъкла щяха да са спестени... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, неприятно е.

Мен са ми чупили така преден прозорец.

В подлакътника имам една джаджа която се дърпа леко нагоре, имате ли идея за какво служи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.05.2021 г. at 9:09, SunShine написа:

Да, неприятно е.

Мен са ми чупили така преден прозорец.

В подлакътника имам една джаджа която се дърпа леко нагоре, имате ли идея за какво служи?

Да,както е казал коллегата,отваря се въздуховод, който вкарва студен въздух от климатика за да ти стои напитката хладна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Докато чакам калобраните да пристигнат си взех и никак не лоши задни щори с детски елементи от лидъл.

 

 

 

IMG_20210513_131027.jpg

 

Поръчах и от братски Китай е тези джаджи също:

vent.PNG

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.