Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Румстър 1,4 16V 85 коня


Nasty

Recommended Posts

Колеги, приятел си търси въпросния румстър, но го иска само и единствено в тази модификация. Как се справя това моторче в купето на колата, задължително ще се газифицира. Има ли някакви проблеми самия двигател, скорости,окачване,електроника и за какво да се гледа при покупка - говорим з амоделни години от първите 2006 и нагоре. Случайно ако може някой да сподели на 5-та със 100 на какви обороти е двигателя по равен път. Окачването предполагам отпред н е е алуминиево? Задното на цял мост ли е или е независимо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това гледахте ли го? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав автомобил и вероятно гледан, но е скъп търси се нещо до към 5 макс 6.

По-скоро ни интересува как е като двигател, ходова част и електроника, а и дали носи на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Карам същия автомобил от 2015г. Колата е с първа регистрация 2008 г.Досега съм минал около 48000 км. Колата е с газова уретба BRC, така си дойде

от Италия. Никакви грижи с нея. Дори ако искаш ми вярвай, но дори не съм сменял газов филтър,  изпарител или нещо друго каквото и да е по нея. Имах желание в началото и се обадих в сервиза на BRC в Пловдив за да отида за проверка, а оттам служителя ми каза - ако нямаш проблеми нищо не пипай по газовата.

Колата  върви перфектно на газ... имал съм и други коли на газ и разликата е голяма в полза на Шкодата.

Относно двигателя.... върви много повече отколкото очаквах, просто трябва да и свикнеш малко. Относно разход на гориво - на газ 10 в града без 

значение лято-зима. Извън града - с климатик 8.2-8,6 в зависимост от това дали я настъпваш или не. Без климатик - около 7,8-8.2. На бензин - в града

8,2-8,6 максимум, а извън града около 6,2. 

Досега съм имал няколко проблема:

1. Пробит бензинопровод - добре, че не се запалих... купих от една автоморга на VW втора употреба  от Golf 4 - 10лв. Нов от Ауратек е около 50лв. но 

трябваше да чакам да го доставят от Чехия около 10 дни, а колата ми трябваше и затова не почърах от там.

2. Сменена водна помпа - не я смених при началното обслужване и протече след 3 години. Цена с агренажен ремък, ролки и всичко друго каквото

трябва - 260 лв. от Ауто Бокс.

3. Колата е с цял заден мост - не се регулира! Втора употреба е 120лв. пак от Голф 4.

На 5-та скорост със 100км/ч оборотите са малко под 3000. Към 140 по магистралата наближават 4000. Друго важно което забелязах е, че колата иска

хубав акумулатор. Ако е стар започва да се държи малко странно - включват се някакви автоматични блокировки (централно заключване, заключват

се всички стъкла както си искат, фаровете започват да премигват при силно завъртане на волана и др.) След смяна с нов - никакви проблеми. Между 

другото и другата ми кола КЛИО 3 2008г. ги прави същите работи ако не е наред акумулатора, а предполагам и всички по нови коли са така.

Дрдуги нередности и слаби места поне аз не съм установил. Относно товарното пространство - тази година като купувах грозде за виното след като

пуснах задните седалки качих 8 бидона по 60л. Това е разбира се само ако те интересува :)

Надявам се, че съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за подробното описание, а предполагам колата е по-висока и няма проблем с нашия лунен пейзаж?

Климатика вероятно също не създава ядове лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с гуми 186/60/15 и досега съм нямал проблеми. Климатика си работи перфектно без да съм го дозареждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Имам е същата. Недостатък късат се кабелите в гъвката връзка врата купе защото са твърд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.