Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

WAZE навигация на Гугъл за камери, радари и постове на полиция, в реално време, чрез отбелязване от потребители, и с постоянни точки.


b3lq7a

Recommended Posts

Пускам една тема за това приложение. Ползвате ли го колеги? Какви са ви отзивите, ако да? Лично аз сплитвам/разделям екрана на мултимедията на 2 - едната част за Waze и другата за Google Maps. Едното за камери, радари и места, на които има полиция, и 2рото, за да знам къде са тапите и да избера по-бърз маршрут. Обаче се чудя, защо Waze, хем е на гугъл, хем не дава трафика...? 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    5

  • Izolini

    5

  • sauber

    5

  • Мonster

    4

Странно, моето приложение показва трафика в реално време и колко е приблизителното забавяне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "b3lq7a" - Преди известно време пробвах "Waze"-а, но нещо "Interface"-а не ми допадна и го изтрих, но определено показваше Задръстванията. Трябва пак да го разцъкам.

 

До "The Best Forman" - От къде "Sygic"-а взима информация за Задръстванията? "Google Maps" от къде взима?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Milen Dimitrov написа:

Странно, моето приложение показва трафика в реално време и колко е приблизителното забавяне. 

 

Пробвах го, явно нещо с последният ъпдейт или предишен са го скапали /не знам кога ползвам го рядко/, защото не показваше целият трафик ако не е zoom in, същото имаше задръстени кръстовища, които не ги отчиташе като такива.

 

 

Преди 1 час, tuningmania написа:

До "b3lq7a" - Преди известно време пробвах "Waze"-а, но нещо "Interface"-а не ми допадна и го изтрих, но определено показваше Задръстванията. Трябва пак да го разцъкам.

 

До "The Best Forman" - От къде "Sygic"-а взима информация за Задръстванията? "Google Maps" от къде взима?

 

Май е на база устройствата които са онлайн и ползват услугата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Waze почти ежедневно от около половин година и съм доста доволен. Дори в час пик успява да ме прекара през разни улички, така че да не усетя че има задръствания. Рядко взима странни решения за избрания маршрут спрямо трафика, но това че в реално време можеш лесно да сигнализираш за катастрофа/полиция/спряла кола и тн, прави навигацията доста мощна и ми е помагало в дадени ситуации да взема аз решение различно от предложения маршрут, така че да избегна някоя тапа.

 

Трафика като че ли го показва само по улиците от избрания маршрут, плюс-минус някоя околна улица, но не и по всички видими на картата улици. Съответно ми се е случвало да реша да променя избрания маршрут заради натоварен трафик и после след като преизчисли новия маршрут виждам, че и по него има натоварен трафик. Предполагам, че това визира @b3lq7a под "не дава трафика". 

 

Иначе за съпорта им мога също да споделя положително мнение. Преди месец и половина видях, че има ъпдейт и реших да го взема, при което ми се счупи много лошо интеграцията на звука като ползвам Waze с Android Auto. Писах им. После видях, че във форума им още 10тина човека са се оплакали от същото. Общо взето след 2-3 седмици го бяха оправили (точно преди Коледа :) ), като ми бяха писали на email-a да проверя дали е оправено при мен. Сега гледам, че пак има някакви ъпдейти (май ги пускат на често), но малко ме е страх да ги взимам и мисля да си карам така докато работи. Докато имах проблеми със звука на Waze си ползвах Google Maps през Android Auto и честно казано Waze ми харесва много повече.  

Редактирано от Мonster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам waze през късните часове и за целите на установяване местоположението на камери/патрулки. Честно казано не съм очарован и вече му нямам много доверие. През деня потребителите са повече и са сравнително активни в отбелязването, но вечер/през нощта е слабичко. Хубавото е, че триногиге ги прибират преди полунощ :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google maps взима инфо от телефоните на потребителите. По дифолт локализирането им е включено при инсталиране на приложението (нали Андроид ползвателите скоро мрънкаха, че Гугъл ги следи нонстоп). За София доста читаво работи Google maps, но не винаги е коректно особено за задръстванията. Из Европа и в Щатите особено е ужасно добро приложение (поне за мен).

Waze-a бачка коректно, когато има юзъри. Иначе, както каза Стоян, особено вечер (в Бг) си е тегаво.

Ползвам и Sygic - ОК е навигирането, ама лично на мен ми е трудно търсенето на адрес.

Columbus-a в колата не ми показва трафика, но като цяло предлага добри маршрути, когато картите са читави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А WАZE може ли да тегли карти и да се ползват offline, примерно при пътуване извън страната?

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че основния плюс на Waze е именно актуалната пътна информация, която ползващите навигацията съобщават в реално време. По тази причина не е предвидено offline ползване. Това не е проблем ако ще се пътува в рамките на ЕС, където роумингът е много евтин. За извън ЕС, при скъп роуминг, тази навигация не е подходяща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
На 28.01.2019 г. at 22:52, b3lq7a написа:

Пускам една тема за това приложение. Ползвате ли го колеги? Какви са ви отзивите, ако да? Лично аз сплитвам/разделям екрана на мултимедията на 2 - едната част за Waze и другата за Google Maps. Едното за камери, радари и места, на които има полиция, и 2рото, за да знам къде са тапите и да избера по-бърз маршрут. Обаче се чудя, защо Waze, хем е на гугъл, хем не дава трафика...? 

Гугъл вече показва о радарите отскоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно на мен Google Maps не ми показва камерите. Софтуера е ъпдейтнат. Откъде се включва показването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Steven K" - Аз не съм го включвал от никъде допълнително. Както не ги показваше - така на другия ден вече ги показваше. Важно уточнение - започва да ги показва след като зададеш дестинация на пътуването и дадеш "Start".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суджуци, вазета, саксии и всякакви подобни съм пробвал

1. Фаворит офлайн IGO

2. Фаворит онлайн Гугъл Мапс

3. Фаворит за търсене на дреболии от сорта на магазинчета, атм,аптека да речем - MAPS ME

Като навигация ползвам точно за това, за което служи и се казва. Навигация. Не да ми показва камери, Ушеви, извънземни, Коври и подобни.

Не искам и да си представям как докато карам нещо бучкам по телефона, че да кажа на останалите , че под големия храст на 3-ти км от южната тангента има готина Ковра 

Трафик инфо съм със "смесени  чувства".  Би ми било полезно в 5-6 случая в близките 10 години.  През останалото време ми е ненужно.

 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Моджо написа:

Трафик инфо съм със "смесени  чувства".  Би ми било полезно в 5-6 случая в близките 10 години.  През останалото време ми е ненужно.

 

Трафик инфото, конкретно това, предоставно от Google Maps е много полезно. Поне за мен. Примерно, като се прибирам в неделя, винаги се старая да не е в час пик на входа на София. Но ако го уцеля, поглеждам maps-а и виждам къде е най-натоварено. Наскоро, като закарах децата на училище/градина, трябваше да се върна по околовръстното в посока от НИМ към Бизнес парка. Имаше прилична катастрофа, която видях на отиване. Съответно няма минаване, страшна колона и в трите ленти. Паркирах в района на Бъкстон, пих две кафета и следях трафика. Като се поотпуши, тръгнах. Maps-а ми спести гориво, амортизация на съединителя и нерви. Така че Google Maps, освен за точна и бърза навигация, го ползвам именно и за трафика. Но пък всеки според неговите си нужди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам почти безпрекословно на трафик инфото след като на пътя Русе-Бяла ми показа задръстване в средата на нищото. Теглих му една. Оказа се, че наистина има задръстване заради зверска катастрофа с 3 коли (една в насрещното, две срещу нея. Средната кола приличаше на минала през преса).

А "почти" е защото в Букурещ някаква права от 300 метра между два светофара, която се преасфалтираше в момента, ме караше да я заобикалям през майната си. Според мапса щях да вися там 50 минути. Минах за 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Izolini написа:

А "почти" е защото в Букурещ някаква права от 300 метра между два светофара, която се преасфалтираше в момента, ме караше да я заобикалям през майната си. Според мапса щях да вися там 50 минути. Минах за 3.

Защото е имало струпване на телефони (на работниците), които са се движили бавно. Maps-а няма как да разбере все още, че това са 'ора, не коли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, нема...те колите вървят с 4 км/ч и се щурат хаотично в радиус от 10 м. Не е това. Просто фаща , че на некъв участък колите намалят и се пострупват и вика олеле, задръстване. А колко е задръстване друг въпрос. Така е според мен де. След като може да вика бе много бързо се движиш за пешеходец, дай да минем на навигация за кола, то и обратното не е много трудно да се усети. Няма как неква кола да се върти , да сменя посоки, да оди по тротоар в рамките на 10 метра да речем. Едва ли толкова очевидно нещо са го пропуснали да го вкарат като логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж ползвах Maps-а. Пускам си дестинация за адрес в София, пътувам с колата. Не съм обърнал внимание, че е запомнила миналото ми навигиране, когато й казах, че съм пеша. Малии, през какви преки ме прекара, чудо. От тогава имам едно на ум и след задаване на адрес гледам дали съм избрал опция за навигиране като с кола или като пешеходец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли има предвид, че асфалтополагачите и валяците се движат с по-висока скорост от пешеходец, но седят много на обекта, тръгни спри и от там хваща. Естествено, че не лови тея, дето подпират лопатите да не паднат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся сложих суджука да видя нещо да не съм се объркал от последния път кога го ползвах.

+ мога да търся адрес на български, предишния път не можеше.

* картата на БГ е с повече инфо. Ся намери това дет преди не можа, а не е улица в некое село.

- селото в Гърция дет си ходя изобщо го нема на картата

- говори ми на цигански ( английски)

- опции за маршрут йок, лесен,бърз,,е такива

- алтернативни маршрути нема. Се едно пътя е един единствен. Вероятно с междинни точки мое стане , ама това предполага да знам сичко и тогава не ми треа навигация.

- poi не видех да има.

Заключение: суджук за ядене става, за навигация не.

Igo го има вече и в двата маркета, 50 лв са картите с доживотен ъпдейт. Аз ш’си го ползвам, за вас не знам.

пп свалих го на iOS, не гарантирам , че в Гугъл плея седи същата версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Mishelle" - "Google" знаят за НАС повече, от колкото ТИ и аз предполагаме а и двамата знаем, че НИЕ предполагаме, че знаят много :) Пусни "Packet Tracer" на чисто нов Мобилнен Телефон и ще ТИ се извие Свят..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, стига бе. Не издавай такива тайни :)

 

Нормално е, когато искаме бърз достъп до всякаква информация, същата тази информация да има бърз достъп и до нас. Това е настоящето, това (че и в повече) е бъдещето. Ако не искаме да ни следят, не ползваме информацията. Лесно е, брат. Взимаш телефон фенерче, режеш оптиката вкъщи и се возиш в кола с касетофон или впрягаш магаре/кон и хоп в каруцата. А ако не искаш и институциите да знаят за теб, беж към гората. Пълно щастие няма. Това да сме проследими е цената, която плащаме за ползването на всички актуални технологии.

 

Онзи ден, ей така в нищото, само защото е петък и без да е попитан, Google съобщи чрез телефона на жена ми, че на околовръстното, в района на Горубляне, има задръстване. Знаеш ли защо? Защото почти всеки петък минава от там, на път за село. Този петък нямаше да пътува, но Google искаше да предупреди. За всеки случай. Защото знае къде ходи по това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И вазето те следи отсекъде, а не, мерси. Гугъл местополжение съм го спрел още как купих телефона. И изобщо , вичко , което мое се спре съм го спрял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.