Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хорология


Stucata

Recommended Posts

341 ми допада доста. Предпочитам по изчистени хронографи, а не във всички цветове на дъгата... ;)  Особено по новите с блутут са ми твърде цветни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Pijomir

    754

  • Stucata

    682

  • niki

    345

  • Боре

    236

На 30.04.2019 г. at 22:32, Stucata написа:

охооо, @Pijomir, ай честито

Един глупав въпрос - нормално ли е метална верижка да проскърцва при по-интензивно движение на китката? Досега не съм носил часовник с такава и не знам дали не се е, да кажем, окислила някоя брънка и да трябва да се смаже или е нормално при движението и търкането на брънка в брънка... 

 

И не ме подигравайте много, моля... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Pijomir написа:

проскърцва при по-интензивно движение на китката?

Спри да си играеш с пишката ве??.

Сори,ама не се сдържах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е на лявата, а ако не си забелязал, дясната предмишница ми е по-голямата... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Stucata написа:

@Pijomir, да всичко бюджетно с метална верига скърца и дрънчи. Както при автомобилите ;)

 

Октавията ми още не е проскърцала... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Айде кажете ако избирам часовник в Алито какво да гледам? Освен външния вид, щото ЗмиЪта ми хареса това за наближаващия рожден ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари китаецът ти дава кожа с пеперуда (трнаспарантна закопчалка), сапфир и автоматичен саманавиващ се механизъм :) Последният не мога да го позная по снимка, но клоня към Seagull или Miyota. Трябва да се има предвид, че тези механизми са на късмет откъм точност. Т.е. ако избързва/изостава в рамките до 10 секунди, това е много голям късмет. Ако са до 20 секунди - пак е нормално. 20+ идва вече малко досадно, защото често ще трябва се сверява. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

@JORDITO би могъл да подскаже нещо относно покупките през Алито... "Това" (линкът) не ми се отваря.

 

Какво да подскажа. Всичко е на късмет. Избираш си нещо, гледаш в тубата ревюта евентуално и после поръчваш. Обезателно пишеш на китайците да пишат не повече от 15 USD и тръпнеш,дали няма да ходиш на митница :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от там съм поръчвал десетки неща. До сега 95 % съм имал късмет.

 

Едит: Като си спомням първия ми автоматик Сейко 5 че бързаше с минута на ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Izolini написа:

Едит: Като си спомням първия ми автоматик Сейко 5 че бързаше с минута на ден...

Плакало си е за настройване при часовникар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Stucata написа:

Плакало си е за настройване при часовникар. 

Ходих, беше в гаранция. От магазина на Раковски срещу ЦКС. Било в рамките на написаното в гаранцията. Теглих им една и си тръгнах. Отидох отсреща, имаше една будка, в която работеше един страхотен часовникар арменец. Опита, но и той не можа да го накара да свали под 30 секунди на денонощие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 сек. е по-добре от минута :) Но всяка седмица трябва да се сверява. За някои хора това е досаден ангажимент, но за други е повод да поразцъкат часовника :) На @JORDITO китаецът отклонява със само 6 сек. на денонощие! Ей това е голям късмет. Механиката му е Seagull (прилича на тази от твоя линк). Моят китаец (с механика на Сейко) изостава с с 2.3сек. на денонощие, замерен в продължение на един месец - това също е страшен късмет. И в двата случая става въпрос за ширпотреба механизми от нисък клас. Или фабрично са били добре настроени, или някой китаец с малки ръчички е донастройвал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народа е луд по тези хълкове. В стрелките се появиха два за по 20 бона бройката и изчезнаха за няма седмица. 

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niki написа:

Народа е луд по тези хълкове. В стрелките се появиха два за по 20 бона бройката и изчезнаха за няма седмица. 

Хълк, Батман, Съб...лудница. Баааахти, до преди няколко месеца вървяха по ок.18000лв., а сега казваш 20к... Половин прилично оборудвана Октавия :)

PetarN ли пусна някой от Хълковете? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше той май, оскар беше пуснал единия, а другия kalashnikov. Но цената е луда, а и все пак тук е България и да ги отмъкнат толкова бързо е впечатляващо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, niki написа:

все пак тук е България и да ги отмъкнат толкова бързо е впечатляващо. 

Пазарът е силно стеснен, но купувачи има. В стрелките има хора с пари, стига да изпадне добра оферта. Явно купилите на 20000лв смятат, че цената ще мръдне още малко нагоре. Реално, предполагам знаеш, истерията по Ролекс в световен мащаб е голяма, защото свиха производстовто. Купуваш от България/"стрелките" и продаваш в хроно24 с горница, ако имаш профил с добър рейтинг, разбира се. Преди 4 месеца имах предложение за Хълк, нов, току-що купен от магазина и неразопакован с цел препродажба (човекът чакал 7 месеца) за 18 000лв. А за 28 000 лв. - Rolex GMT Master Root beer. И двете не са ми по джоба, но така или иначе вече бях решил да вложа в друго. По-натам, да сме живи и здрави, може Събмаринър, ако цените се кротнат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
На 19.05.2019 г. at 22:01, Stucata написа:

@JORDITO би могъл да подскаже нещо относно покупките през Алито... "Това" (линкът) не ми се отваря.

 

Между другото, спря да скърца - явно смазката се е разнесла при движението. Доволен съм от часовника, но вече съм си харесал и следващия:

 

https://www.emag.bg/orient-uniseks-chasovnik-ot-neryzhdaema-stomana-srebrist-faa02004b9/pd/D1DGYJBBM/?utm_campaign=share+product&utm_source=mobile+app&utm_medium=android

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.